REKLAMAPatrz
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2019, 10:10 komentarzy 29

(Fot. Info Iława.)

„Iława sprząta Iławę” - pod tą nazwą w słoneczną, choć nieco chłodną sobotę odbywa się akcja sprzątania świata. Do tego, by w małej ojczyźnie - w wielu miejscach zaśmieconej po zimie - dokonać tradycyjnych wiosennych porządków, zachęciła mieszkańców iławianka Aleksandra Grysz, dziennikarka TVP Olsztyn i zdobywczyni tytułów miss w kilku konkursach piękności, w tym ostatnio tytułu Miss Earth Poland.

Aleksandrze bliskie są zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego i promowaniem wśród konsumentów odpowiedzialnych zachowań i postaw w tym zakresie. Stąd nie dziwi, że miss z naszego miasta jest twarzą i organizatorką dzisiejszej akcji. Skrzyknięci w mediach społecznościowych iławianie stawili się licznie i entuzjastycznie przystąpili do oczyszczania miasta ze śmieci. Przyszło około 100 osób, w różnym wieku. Nie zabrakło burmistrza Dawida Kopaczewskiego i przewodniczącego iławskiej rady Michała Młotka.

Sobotnia akcja odbywa się w ramach cyklicznego przedsięwzięcia samorządu Powiatu Iławskiego "Czyste jeziora i rzeki", którego tegoroczna, 20. edycja przebiega pod hasłem "Każdemu sercu bliska ochrona środowiska". Starostwo Powiatowe w Iławie wsparło akcję, zapewniając worki na odpady i rękawice do sprzątania.

- Chodzi o to, by pokazać, że da się dbać o to, co nas otacza, a także dać przykład młodym ludziom i uświadomić wszystkim skalę problemu - przypomina przesłanie dzisiejszej akcji Aleksandra Grysz.

Sobota, 13 kwietnia. Dzisiaj „Iława sprząta Iławę”.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Tak „Iława sprząta Iławę”!

Ilość zdjęć 22

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

29Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jarek 29 ponad rok temu

  Tak mało aktywnego burmistrza Iława jeszcze nie miała

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 28 ponad rok temu

  Do Pani Aleksandry i Burmistrza : Pożyjemy, to zobaczymy. Samą inicjatywę popieram i mobilizacji gratuluję. Sam też robię coś dobrego dla miasta: zawsze sprzątam po sobie, nigdy nie zostawiam śmieci i syfu. Pozdrawiam Bojar

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maf 27 ponad rok temuocena: 38% 

  Ludzie, Wy nie macie co robic, czepiacie sie dziewczyny.Zrobila super rzecz dla swojego miasta, i wspolnie z jego mieszkancami je wysprzatala.Czy bedzie startowala w wyborach, wątpię.To mila, sympatyczna osoba i pewnie lepsze plany na przyszlosc.Docencie to co jest zrobione.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka 26 ponad rok temuocena: 33% 

  Wraca czyn spoleczny jak za komuny- masakra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 25 ponad rok temuocena: 53% 

  Z jakiej partii i w jakich w wyborach będzie startowała Pani Aleksandra? Ta cała akcja nie jest organizowana bezinteresownie, Pani Aleksandra lansuje się w ten sposób w lokalnych mediach. Podobnie było z nowym burmistrzem, który też niby bezstronnie organizował np. Zamalowanie graffiti na amfiteatrze. Rozchodzi się tutaj o zbijanie kapitału politycznego. Czekam na jesienne wybory do sejmu lub następne samorządowe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksandra 24 ponad rok temuocena: 44% 

  Szanowny Panie „Bojarze”, Ma Pan racje, akcja nie była zorganizowana bezinteresownie. Miałam w tym interes, pokazać niedowiarkom takim jak Pan, że są jeszcze w tym mieście osoby, którym się chce, tak po prostu:) Bardzo się cieszę, że akcja się udała i posprzątaliśmy choć cześć naszego miasta. PS jako czynna dziennikarka, gdybym nawet chciała, w wyborach nie wystartuję, wiec Pana teoria tutaj upada:) Pozdrawiam ciepło i życzę więcej wiary w ludzi!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz Dawid Kopaczewski 23 ponad rok temuocena: 55% 

  Bojar, zejdź proszę na ziemię. Ola zorganizowała to, bo chciała, miała czas, pomysł i chęci. Wyszło jej i to najważniejsze. Czy będzie startowała kiedykolwiek w wyborach? Nie wiem, ale mam nadzieję, że tak. Wolontariat, działalność społeczna to dobry wstęp do drogi samorządowca. Napisałeś kilak słów do mnie, więc Ci odpiszę: tak, wiele rzeczy robiłem bezinteresownie, ale niestety rządzący zamiast pomóc działać, wesprzeć, tylko przeszkadzali, wyśmiewali, kpili i obrażali, więc postanowiłem to zmienić i spróbować sił w wyborach. Jak widać, skutecznie. Z pozdrowieniami...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maf 22 ponad rok temuocena: 100% 

  Do Sprzatajaca.Odpowiedz na Twoje pytanie jest w temacie artykulu. Czytamy ze zrozumieniem!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sprzątająca 21 ponad rok temuocena: 100% 

  Po prostu pomyliłam daty z 20 mają stąd moje pytanie . Przepraszam!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wikielec 20 ponad rok temuocena: 78% 

  Na schodach Ratusza jest czlowiek dbajacy o czystosc od kiedy go znam zawsze dbal o srodowisko w Wikielcu dal najbardziej wyraz swoim dzialaniom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sprzątająca 19 ponad rok temuocena: 30% 

  Mam pytanie - kto był organizatorem tej akcji p. Burmistrz czy starostwo powiatu, bo tych drugich tutaj na filmie nie widać?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maf 18 ponad rok temuocena: 60% 

  Moze w koncu zrobic cos dla swojego miasta, a nie ciągle krytykowac innych. Moze niektorzy zazdroszcza komus czegos, czego nie potrafiliby sami zorganizowac Szacun dla tej mlodej organizatorki, bylo Was widac wszedzie.Krytykanci, ruszac tylki, a nie krytykowac.Brawo a organizatorki i osob zaangazowanych.Widac bylo cale rodziny, dzielne dzieciaki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 17 ponad rok temuocena: 85% 

  Dzis w wydarzeniach na Polsacie o Ilawie wazny i ciekawy reportaz o krzywdzie ludzkiej ale to nie wazne

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Popieram 16 ponad rok temuocena: 53% 

  Tak zgadza sie reportaz o ludziach potrzebujacych pomocy a tu jak zwykle reklama i parcie na szklo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosia 15 ponad rok temuocena: 50% 

  Wszystkie boczne uliczki na ulicy Sikorskiego są od zimy zasypane piaskiem! Wstyd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pesymista 14 ponad rok temuocena: 62% 

  Jak z takim społeczeństwem współpracować? Nic nie robisz, źle, robisz też źle. Prywatne animozje sprawiają, że żadna inicjatywa nie zostanie pozytywnie oceniona. Wstyd, że nie potrafimy być obiektywni ponad podziałami..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SRT 13 ponad rok temuocena: 61% 

  Zgadnijcie kto wygrał konkurs na najlepszego zbieracza. Rada Jackowska zbierała od roku aby być najlepsza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SRT 12 ponad rok temuocena: 67% 

  Leczyć trzeba LGBT i inne zboczenia TAK.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mój, a czyj? 11 ponad rok temuocena: 50% 

  Znowu ty i to twoje obsesyjne -radna Jackowska to i tamto?! Proponuję więcej nie odpisywać tej osobie, ona się tym karmi. Nie pogłębiajmy choroby ~SRT. Serio "ludziu" lecz się i daj innym spokój!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SRT 10 ponad rok temuocena: 17% 

  Adwokat diabła - JAN

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 9 ponad rok temuocena: 64% 

  Żałosny czlowieczku radna w tym czasie była w innym miejscu. Plujesz jadem na oślep. Jesteś zwykłym d....pkiem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John 8 ponad rok temuocena: 82% 

  A gdzie najwiekszy ekolog Czeslaw bez niego ta akcja jest slaba

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tadek 7 ponad rok temuocena: 17% 

  A burmistrz jak ostatni fajtłapa z worem poszedł. Może warto pogonić swoje służby Panie Kopaczewski zamiast gwiazdorzyć na fejsie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mały Heniu 6 ponad rok temuocena: 0% 

  Dawid zjedz snickersa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Burmistrz Dawid Kopaczewkski 5 ponad rok temuocena: 70% 

  Proszę nie martwić się o mój worek :) Zalecam jednak więcej optymizmu i życzliwości wobec innych. Ps. służby działają, a jeśli coś nie zostało posprzątane, to Pan, jako przykładny mieszkaniec, powinien to nam zasygnalizować. Udanego weekendu :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 4 ponad rok temuocena: 59% 

  Pani Olu nie rob z siebie celebrytki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 3 ponad rok temuocena: 48% 

  Super sprawa brawo Pani Ola

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 2 ponad rok temuocena: 36% 

  Szału niema

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 1 ponad rok temuocena: 69% 

  Ciebie nie widziałem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.6004 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)