REKLAMALumen
REKLAMADPK

(Fot. Info Iława.)

"Niebieska Iława" - pod takim hasłem w iławskiej hali sportowo-widowiskowej odbywa się dzisiaj happening, którego celem jest promowanie wiedzy o autyzmie i propagowanie szacunku dla dotkniętych nim osób.

Wydarzenie rozpoczęło się od "Niebieskiego Minirajdu Rowerowego", którego uczestnicy pokonali trasę wokół Małego Jezioraka. Następnie centrum wydarzeń przeniosło się do hali sportowo-widowiskowej, gdzie przygotowano ofertę edukacyjną i rozrywkową. Dostępne są konsultacje dla rodziców i panel edukacyjny na temat autyzmu. Dzieci korzystają z animacji, warsztatów cyrkowych i artystycznych, a także z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jest też rozgrywany turniej siatkarski z udziałem Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego Concilio, placówki Fundacji Warmii i Mazur, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kisielicach. Czeka też kącik ze słodkimi wypiekami oraz przedstawiciele iławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, którzy przy okazji tego wydarzenia szukają domu dla dwóch swoich podopiecznych. 

Wydarzenie, które wpisuje się w iławskie obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, zorganizowały placówki edukacyjne z terenu Iławy i innych miejscowości naszego powiatu we współpracy w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Na happeningu "Niebieska Iława".
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Iława. Hala tętni dziś życiem!

Ilość zdjęć 14

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.8399 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)