wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2019, 20:59 komentarzy 3

Podziałem punktów zakończył się rozegrany w niedzielę, 14 kwietnia w Wikielcu mecz forBET IV ligi pomiędzy miejscowym GKS-em a Concordią Elbląg. Zajmujący trzecią lokatę podopieczni trenera Jarosława Płoskiego zremisowali z liderem 1:1.

20. kolejka forBET IV ligi
GKS Wikielec - Concordia Elbląg 1:1 (0:1)
0:1 - Edil de Souza Barros (16')
1:1 - Adrian Korzeniewski (70')

W pierwszej części meczu lider z Elbląga wysoko zawiesił poprzeczkę gospodarzom i zdecydowanie dominował na boisku. Dość szybko, bo tuż po pierwszym kwadransie gry, po błędzie defensywy Wikielca i faulu w polu karnym arbiter podyktował rzut karny dla Concordii. Na gola zamienił go Edil de Souza Barros, choć Jacek Malanowski wyczuł intencje strzelca i nie zabrakło wiele, by obronić "jedenastkę". Do przerwy, choć nadal widoczna była duża przewaga gości, wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, szukając drogi do bramki przeciwnika. Sztuka ta udała się w 70. minucie Adrianowi Korzeniewskiemu, który ładnym strzałem z głowy doprowadził do remisu. GKS dalej atakował i w końcówce miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji, jednak nie udało się już pokonać golkipera gości. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

GKS Wikielec: Jacek Malanowski, Jakub Słomski, Adrian Korzeniewski, Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Marcin Karczewski, Michał Kwiatkowski, Łukasz Goździejewski, Borys Piórkowski, Michał Jankowski, Patryk Wodzicki. Rezerwa: Mateusz Baczewski, Szymon Jajkowski, Remigiusz Sobociński, Adrian Płoski, Kamil Tomczyk, Patryk Jaworski.

W następnej, 21. kolejce GKS Wikielec podejmie Romintę Gołdap. Mecz ten odbędzie się 20 kwietnia o 17:00.