REKLAMAPysk-na_blysk
Paszynin2

(Fot. materiały prasowe.)

"Rozmowy o lataniu", czyli wyjątkowe spotkanie z Hermaszewskim, Sznukiem i Sokołem podczas tegorocznej edycji Lotniczej Majówki w Iławie, odbędzie się 11 maja o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej Grand Hotelu Tiffi.

Mirosław Hermaszewski to lotnik i kosmonauta, generał brygady w stanie spoczynku. Pilot Wojska Polskiego. Pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos. Zaczął latać w 1960 roku na szybowcach w Aeroklubie Wrocławskim, a później na samolotach na lotnisku w Grudziądzu. W 1961 wstąpił do Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie, gdzie opanował pilotaż samolotu tłokowego TS-8 i uzyskał kwalifikacje pilota myśliwskiego 3. klasy na samolocie odrzutowym MIG-15.

Tadeusz Maria Sznuk to polski dziennikarz radiowy, prezenter telewizyjny, lektor filmowy i pilot, z wykształcenia elektronik. Od 1969 związany z Polskim Radiem jako lektor, dziennikarz i komentator. Został także pilotem samolotów i śmigłowców, prowadził i komentował różne imprezy lotnicze (m.in. Air Show 2009 w Radomiu, Piknik Lotniczy w Płocku, Mazury AirShow w Giżycku i inne). Publikował w czasopiśmie „Skrzydlata Polska”.

Witold Sokół to były pilot wojskowy, a obecnie wykładowca taktyki lotniczej i zasad lotu w Szkole Orląt w Dęblinie, której jest absolwentem. Spędził za sterami samolotów bojowych prawie półtora tysiąca godzin, z czego najwięcej, bo około tysiąca, wylatał na myśliwcu MiG-29, na tym typie był w latach 2003 - 2005 pilotem pokazowym. Prezentował możliwości manewrowe samolotu na pokazach lotniczych w kraju i za granicą. Obecnie poza pracą w Dęblinie często występuje w roli komentatora największych pokazów lotniczych w Polsce.

Uwaga: ilość miejsc na spotkanie jest ograniczona! Darmowe bilety wstępu na spotkanie można odbierać w biurze Informacji Turystycznej mieszczącym się przy ulicy Niepodległości 13 (prawe skrzydło ratusza miejskiego).

UM w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAwalentynki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6432 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)