REKLAMAWardrom
REKLAMAWiatrak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 maja 2019, 09:30 komentarzy 50
Niezabezpieczona skarpa nad Iławką przy Wyspie Młyńskiej grozi wypadkiem - uważają rodzice, którzy skontaktowali się z nami w tej sprawie.

Niezabezpieczona skarpa nad Iławką przy Wyspie Młyńskiej grozi wypadkiem - uważają rodzice, którzy skontaktowali się z nami w tej sprawie. (Fot. Archiwum własne.)

Brak barierek przy skarpach nad Iławką, na zagospodarowanej niedawno Wyspie Młyńskiej w Iławie, grozi wypadkiem - alarmuje kilka różnych osób, które zgłosiły się do nas w tej sprawie. Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, czasem wystarczy dosłownie chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe... - uważają. Sygnał przekazaliśmy do urzędu. 

- Witam, nie jestem mieszkanką Iławy, ale często bywam tam u rodziny. Piszę z zapytaniem, czy w Dolinie Iławki będzie jakieś zabezpieczenie przed wejściem/zejściem do rzeki Iławki? Byłam tam ostatnio z dzieckiem. Jak to dziecko, ciekawe nie tylko trampolin, ale i panów wędkarzy. Podeszło do nich z ciekawości... Uważam, że powinno być tam jakieś zabezpieczenie... Dzieci są przecież nieprzewidywalne - to treść jednego z otrzymanych przez nas sygnałów.

g

W tej samej sprawie alarmuje kolejna osoba.

- Władze miasta niech pomyślą nad zabezpieczeniem nad rzeką. Jest tam bardzo stromo, dzieci biegają i może zdarzyć się tragedia - uczula Czytelniczka. - Byłam tam parę dni temu z dziećmi, było dużo dzieci. Spad do rzeki jest bardzo stromy, strach, że coś może się stać. Co chwilę było słychać "odejdź", "nie podchodź tam". Zaraz obok jest karuzela, bocianie gniazdo, dzieci w tym miejscu się bawią. Naprawdę szkoda, żeby stała się tam jakaś krzywda. Można pilnować dziecka, a i tak może stać się nieszczęście... Barierki sprawiłyby, że byłoby bezpieczniej, a tak trzeba chodzić za dzieckiem krok w krok.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do administratora tego terenu, Urzędu Miasta w Iławie. Zapytaliśmy, czy miasto też widzi tam zagrożenie i czy ewentualny montaż zabezpieczenia jest możliwy w kontekście trwałości projektu.

- Ustaliłam z burmistrzem, że mocniej się przyjrzymy tej sprawie. Nie ukrywamy jednak, że zagospodarowanie tego terenu miało właśnie na celu otwarcie się na rzekę Iławkę oraz Jezioro Iławskie, a odgradzanie się od wody będzie kłóciło się z tą ideą. Jeśli jednak będzie taka konieczność, postaramy się tak rozwiązać problem, aby jak najmniej ingerować w istniejące zagospodarowanie - przekazała w imieniu ratusza Julia Bartkowska, kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego. 

A jakie jest Wasze zdanie? Jesteśmy ciekawi opinii Czytelników. Czy Waszym zdaniem należy zabezpieczyć skarpy nad rzeką, np. poprzez montaż w tym miejscu barierek?

Niedaleko rzeki jest plac zabaw.

REKLAMANAJLAK

49Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 49 ponad rok temuocena: 67% 

  Do Ciekawy pytasz ile mam lat ? . Napewno tyle co ty IQ hehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 48 ponad rok temuocena: 40% 

  Te Rule ty nie opisuj swoich marzeń erotycznych . Zwyrolu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rule#15 47 ponad rok temuocena: 44% 

  Idź Ćwikło, zbierać stonkę...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 46 ponad rok temuocena: 67% 

  Tyle to napewno nie i sobie nie dodawaj . Lepiej wymyśl coś innego np matolezamilcz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 45 ponad rok temuocena: 50% 

  Jeżeli masz tyle lat co ja IQ to można mówić do ciebie Matuzalem. He! He!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 44 ponad rok temuocena: 80% 

  Barierki by się przydały pijanym rodzicom a nie dzieciom . Niech się policja zainteresuje ile tam ci opiekuńczy i troskliwi rodzice spożywają alkoholu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~coście uczynili z tej krainy 43 ponad rok temuocena: 20% 

  Nie zakładaj gumy - wyjmij w porę. Nie zapinaj pasów tylko jedź ostrożnie. Nie ubieraj gumaczy gdy jest mokro tylko nie łaź po kałużach. Nie chcij czystego talerza w knajpie bo przecież nie bądź fanem chemicznego mycia. Nie zamykaj drzwi do domu na klucz - wystarczy odrobina pilnowania i złodziej ci nic nie weźmie. Ne idź na wybory wystarczy, że siedzisz w internecie i powyzywasz od pisuarów albo od popaprańców. A potem się dziw, że jak zabili Adamowicza to "gdzie była ochrona, tam w ogóle nie było nic zabezpieczone". Dziw się, że inny nie przeżył wypadku bo pasów nie miał zapiętych. Że córcia zaszła bo chłopak nie zdążył wyjąć. Że ... eh. Sama mądrośc ludowa komentujących. Nikt nie pisze, że tam getto zrobić z murem. Tylko przy największej skarpie dać żywopłot albo choćby róż nasadzić. Kto tam nie był niech nie pisze. Po deszczu łatwo się tam ześliznąć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 42 ponad rok temuocena: 100% 

  Masz nierówno pod sufitem. Według ciebie ogrodzić wszystko - rzeki, jeziora, ulice, tory, budować budynki tylko parterowe i tym podobne aby spłodzony potomek wychowywany na debila nie wlazł gdzie nie trzeba bo debil rodzic zamiast uczyć dziecko zasad bezpieczeństwa i stosownie do podstawowej roli rodzica czyli opieki nad potomstwem zajmuje się albo telefonem, internetem, grami albo piwkowaniem. Już widzę jak cały Mały Jeziorak otoczony jest barierkami... Albo inaczej, taniej - jeśli istnieje zakaz wprowadzania psów np do sklepów to może podobnie wprowadzić zakaz zabierania dzieci w pobliże miejsc niebezpiecznych z ogłoszeniem listy takich miejsc. Albo może wprowadzić szkolenia dla tychże delikwentów i wstęp do takich miejsc tylko za okazaniem świadectwa zdania egzaminu z zasad bezpieczeństwa. A może sa się wymyślić jeszcze jakiś inny absurd.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 41 ponad rok temuocena: 92% 

  Ludzie a moze rodzice by sie zajeli dziecim a nie telefonami i facebooke i nie bedzie czeba barierek

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Superdziecko 40 ponad rok temuocena: 90% 

  Rodzice-wychowujcie dzieci a nie chowajcie!! Ehhhh-kiedyś było inaczej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 39 ponad rok temuocena: 53% 

  Do Ona nie ośmieszają się publicznie żałosna kobieto

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 38 ponad rok temuocena: 54% 

  To w końcu ile masz lat? He,he!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielona karczma 37 ponad rok temuocena: 82% 

  Trzeba ogrodzić całe miasto bo patusy z 500 + chcą posiedzieć na wyspie . Zrobić przejście bo mam hotomcurke

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jak 36 ponad rok temuocena: 87% 

  Nie obrażaj ludzi! , często tam zachodzę i uważam podobnie, że ogrodzenia, barierki, płoty są zbędne nieodpowiedzialnym rodziców żadne "zapory" nie pomogą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 35 ponad rok temuocena: 62% 

  Rocznik 80 i powiem tak . Jesteście żałośni w tych komentarzach ile to trzeba dzieci pilnować i jakie to ciężkie. Jak byłem młody to człowiek tylko marzył żeby mama po szkole puściła na dwór a teraz patrzę na was i te wasze żałosne dzieciaki to rzygać się chce . Brak wojska i bezstresowe wychowanie to wam wyjdzie na zdrowie napewno i

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 34 ponad rok temuocena: 50% 

  Ament.. tak mówi mój 4letni syn po skończeniu pacierza.. A Ty ile masz lat?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rowerzysta 33 ponad rok temuocena: 96% 

  Ludzie, opamiętajcie się, Przy takim toku myślenia, należy wyposażyć w płoty Mały i Duży Jeziorak, Wisłę, Odrę, Nabrzeże w Gdyni, Gdańsku, Szczecinie oraz inne miejsca z dostępem do wody. Opiekę nad dziećmi sprawują RODZICE!!!!!!!!!!!. Tyle w temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w. 32 ponad rok temuocena: 96% 

  Najlepiej zasypać rzekę, a wtedy będzie można sobie usiąść wygodnie na ławce i o nic się nie martwić. Wędkarze niech znajdą sobie inne łowisko, bo rodzice muszą sobie beztrosko poplotkować, zamiast pilnować i opiekować się dziećmi na spacerze. Trzeba jeszcze zakręcić fontannę, żeby dziecka nie zmoczyła pod bacznym okiem opiekuńczego rodzica.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 31 ponad rok temuocena: 91% 

  Dzieci się pilnuje a nie puszcza samopas!!! Najlepiej siedzieć ze smartfonem w łapach a dziecko puścić i niech się wybiega, co nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gyg 30 ponad rok temuocena: 100% 

  mam trójkie dzieci w róznym wieku i uwzam ze dzieci na placu sie pilnuje byłam tam a moje dzieci nie podeszły tam ani troche sie tym nie zainteresowały

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~2+3=5 i ~mama 29 ponad rok temuocena: 89% 

  To czy mam dzieci czy nie mam jest nieważne. Ważne jest myślenie, a u was z tym jest słabo żeby nie powiedzieć tragicznie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~2+3=5 28 ponad rok temuocena: 8% 

  Chyba nie masz dzieci co? Jakbyś miał (np dwójkę) to byś wiedział, że nie da się zdążyć za obojgiem naraz. Nikt o zdrowych zmysłach nie siedzi ze smartfonem w ręku wychodząc z dziećmi na spacer a o wypadek i tak bardzo łatwo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mama 27 ponad rok temuocena: 7% 

  Oj chyba "a" nie ma dzieci- wystarczy moment a nieszczęście gotowe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~G 26 ponad rok temuocena: 89% 

  Jeśli ktoś ma obawy o bezpieczeństwo swojego dziecka może niech uda się w bezpieczniejsza miejsce do lasu na spacer tam nie ma wody

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~2+3=5 25 ponad rok temuocena: 6% 

  Tak a najlepiej niech się nie rusza z domu - jeśli brak Ci wyobraźni to się nie odzywaj. Skarpy bez barierek są jak schody czy balkony bez balustrad. O wypadek bardzo łatwo. Ułamek sekundy nieuwagi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzieci mają swój rozum 24 ponad rok temuocena: 95% 

  może jeszcze zróbcie płot z drutem kolczastym, puknijcie się wszyscy fani grodzenia w łeb

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obs 23 ponad rok temuocena: 7% 

  To nie chodzi o płot a na przykład żywopłot czy inną "przeszkodę terenową". Jeśli komuś na słowo "zabezpieczyć" przychodzi do łba "mur z drutem kolczastym to pewnie osadzonemu w ZK

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tata 22 ponad rok temuocena: 90% 

  Nie zabezpieczać, myślę że wystarczy pilnować, a dokładniej opiekować się dziećmi. Bo to już paranoja jakaś aby zabezpieczać wszystko, z chodnika na ulicę jest jeszcze mniej miejsca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 21 ponad rok temuocena: 97% 

  Czytam i nie wierzę. Mam małe dziecko i to bardzo żywe gdzie wszędzie chce wejść. Ale żeby zabezpieczać każdy kawałek świata? Ludzie na litość boską po co są dorośli? Skoro chcesz odpoczywać i mieć problem z głowy to nie decyduj się na dzieci. Trzeba z dzieckiem rozmawiać i tłumaczyć co jest bezpieczne a co nie i to od najmłodszych lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wikielec 20 ponad rok temuocena: 100% 

  A co z chodnikiem do tego miejsca , ludzie są porąbani

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radius 19 ponad rok temuocena: 13% 

  Było się tym co już dawno o tym mówił komu trzeba. Najniebezpieczniejsza jest Młynówki skarpa; ale nie lepiej nad samą Iławką od śluzy do ujścia rzeczki do J. Iławskiego. To się nie da zabezpieczyć tak by nie szło dość do rzeki. Można zamontować płot na 1,5 m od rzeki, ale co z rybakami ...?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielona karczma 18 ponad rok temuocena: 100% 

  Nie cpaj tyle wòjek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorota 17 ponad rok temuocena: 100% 

  W takim razie trzeba tez odgrodzić od ludzi cały Mały Jeziorak, bo tez jest "stromo". Bez przesady, niech rodzice pilnuja dzieci, a nie tylko plotki, telefon, a dziecko niech sie sobą zajmuje....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mistrz 16 ponad rok temuocena: 100% 

  Śp prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trr 15 ponad rok temuocena: 6% 

  Zauważ jak bardzo blislko wody jest sprzęt do zabawy. Zaburzyło by Ci to harmonie gdyby za tym stało jakiekolwiek ogrodzenie chociaż w tym miejscu?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sisi 14 ponad rok temuocena: 92% 

  Naprawdę - starczy już betonu w Iławie! Zobaczcie jak brzydko jest nad Jeziorakiem, niedaleki Portu 110 - tam, gdzie pobudowano nowe bloki, a wycięto drzewa. Ohyda, tam nie można spacerować, bo depresja gotowa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cierpliwy 13 ponad rok temuocena: 63% 

  Molecam żel na ból dupy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 12 ponad rok temuocena: 97% 

  Rodzic ZAWSZE musi zwracać uwagę na dziecko, ale chyba niektórzy woleliby, żeby ono samo się sobą zajęło, żeby mieć czas np.pogrzebać w telefonie... A może (oprócz wspomnianych wcześniej chodników) trzeba ogrodzić również cały bulwar nad jeziorem, bo przecież tam też jest bezpośrednie podejście i dziecko może wpaść do wody? A kto ma pilnować dziecka w KAŻDEJ sytuacji i miejscu - rodzic, czy barierki zainstalowane przez miasto?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 11 ponad rok temuocena: 100% 

  jestem rocznik 80 rodowity ilawiak czy ktoś się przejmował nami jak dorastaliśmy . Jakimiś barierkami itp itd ludzie trochę wyrozumiałośći

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eylau 10 ponad rok temuocena: 100% 

  " Tam chodzą babcie z wnukami, wnuczkami i nie mają takiego powera żeby nadążyć i uchronić dziecko" - przepraszam jeśli zabrzmi to brutalnie, ale jeśli im to przeszkadza to niech chodzą gdzie indziej. Jest wiele innych miejsc gdzie mogą iść, za chwilę będziemy grodzić wszystko i wszystkich a dzieci będą chodziły na smyczach i w kagańcach - ludzie opanujcie się

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IŁAwA 9 ponad rok temuocena: 9% 

  A wolisz się zastanawiać, czy zdążysz zareagowac, czy nie? Tam chodzą babcie z wnukami, wnuczkami i nie mają takiego powera żeby nadążyć i uchronić dziecko. Taka mała pomoc nie zaszkodzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IłAwA 8 ponad rok temuocena: 9% 

  To ideaa musi być ważniejsza od bezpieczeństwa? Co za [...] tam pracują, że nie potrafią przewidzieć pewnych sytuacji przed zaprojektowaniem? Jeśli był zamysł zrobienia aleji dla dzieci przy stromej rzece to bezpieczeństwo powinno być podstawą. Człowiek tam nie odpocznie, trzeba skupić się nad opieķą dziecka dwa razy bardziej.

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cierpliwy 7 ponad rok temuocena: 38% 

  Bo debilu był zamysł zrobienia alei dla dzieci a nie dla dorosłych . Idioto .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 6 ponad rok temuocena: 96% 

  Jak chcesz odpoczywać z dzieckiem to zostań w domu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IłAwA 5 ponad rok temuocena: 17% 

  Acha, czyli na zamkniętym placu zabaw tak samo Pan portami trzęsie o swoją pocieche jak tu nad Iławką? Wspólczuję, dzieciaczek się przewróci rączki pobrudzi, a Pan leci z chusteczką?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~leon 4 ponad rok temuocena: 97% 

  "Człowiek tam nie odpocznie, trzeba skupić się nad opieką dziecka dwa razy bardziej" - bez komentarza człowieku, radosny poszukiwaczu kretyńskich zachowań u wszystkich, tylko nie u siebie... Przeczytaj ze zrozumieniem komentarz Zorro. O bezpieczeństwo dzieci dbamy zawsze i wszędzie, zawsze tak samo,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorro 3 ponad rok temuocena: 96% 

  Żadna barierka nie uchroni przed niebezpieczeństwem jak dziecko będzie chciało to i tak przejdzie. Na chodniku też nie ma barierek w i dzieci mogą wbiec. Poprostu Uwaga, Uwaga i jeszcze raz uwaga nad swoją pociechę a jak nie to ogrodzony osiedlowy plac zabaw

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Eylau 2 ponad rok temuocena: 83% 

  "Owszem, uchroni. Potrzebne są przezroczyste barierki. Nie zaburzą widoków, a będzie bezpieczniej." i jeszcze nad lustrem wody zróbmy szklane tafle to już będzie mega bezpiecznie. Od strony ulicy postawmy betonowe bloki antyczołgowe, jakby ktoś z rozpędu chciał wjechać. - paranoja normalnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mama 1 ponad rok temuocena: 5% 

  Owszem, uchroni. Potrzebne są przezroczyste barierki. Nie zaburzą widoków, a będzie bezpieczniej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8472 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)