REKLAMAMartex
REKLAMAWiatrak

(Fot. Archiwum policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Środki finansowe są potrzebne do zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych każdego człowieka. Niejednokrotnie, w wyniku różnych zdarzeń losowych, a czasem niezgodności charakterów, dochodzi do rozpadu rodzin, a w konsekwencji pojawia się obowiązek alimentacyjny. Osoby, które go unikają, muszą liczyć się z odpowiedzialnością za popełnione przestępstwo, o czym przekonało się w ostatnim czasie sześciu mieszkańców powiatu iławskiego.

Mężczyźni uchylali się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego wyrokiem sądu na rzecz swoich dzieci. 

- W związku z tym, na skutek powstałych zaległości, narazili oni swoje dzieci na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, a pokrzywdzone postanowiły złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Policjanci przesłuchali świadków oraz przeprowadzili postępowania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów sześciu mężczyznom.  

Mieszkańcy powiatu iławskiego w wieku od 26 do 37 lat ze swojego postępowania w najbliższym czasie będą tłumaczyć się przed sądem.


W 2018 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Iławie przeprowadzili 308 postępowań dotyczących uporczywego uchylania się od płacenia alimentów.


Obowiązujące w tym zakresie przepisy mówią, że kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7134 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)