REKLAMAwlodkowic
REKLAMAGaleria2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 maja 2019, 14:01 komentarzy 3

(Fot. Info Iława.)

Piątek, 10 maja - to ważny dzień w życiu społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie. "Piątce" uroczyście nadano dzisiaj nowy sztandar. To symbol wartości przyświecających pracy z dziećmi i młodzieżą oraz tradycji - podkreślano podczas przemówień - dlatego godny jest czci i szacunku.

Uroczystość, której gospodarzem był Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie Mariusz Sadowski, rozpoczęła się o godzinie 10:00 mszą świętą odprawioną w kościele p.w. św. Brata Alberta w Iławie. Następnie uczestnicy wydarzenia, a byli wśród nich członkowie szkolnej społeczności, samorządowcy, przedstawiciele innych szkół i służb mundurowych oraz osoby zaprzyjaźnione z "Piątką", przemaszerowali ulicami osiedla za iławską Młodzieżową Orkiestrą Dętą. W sali gimnastycznej szkoły na ulicy Wiejskiej miała miejsce część oficjalna uroczystości, która rozpoczęła się od hymnu narodowego.

W okolicznościowym przemówieniu dyrektor Mariusz Sadowski zwrócił uwagę, iż jest to trzecia taka uroczystość w murach szkoły na ulicy Wiejskiej, której pierwszy sztandar nadano 30 lat temu. Teraz historia zatoczyła koło, bo na nowym, nadanym dzisiaj sztandarze znów pojawiły się słowa "Szkoła Podstawowa nr 5". Nadanie nowego sztandaru ma bowiem związek z reformą edukacji, na mocy której wygaszono gimnazja. Następnie głos zabierali goście. Burmistrz Dawid Kopaczewski życzył, by szkoła zawsze była miejscem dialogu, rozmowy, a Wicestarosta Iławski Marek Polański - dumy ze sztandaru i z absolwentów szkoły.

Nowy sztandar uroczyście przekazał na ręce dyrektora szkoły Mariusza Sadowskiego burmistrz Dawid Kopaczewski. Następnie uczniowie złożyli ślubowanie. Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły. 

Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie ze sztandarem.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Wielkie święto w Szkole Podstawowej nr 5 w Iławie. Placówce nadano trzeci sztandar w jej historii.

Ilość zdjęć 62

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Iga 3 ponad rok temuocena: 0% 

  30 lat minęło odkąd chodziłam do tej szkoły a linie na podłodze w sali gimnastycznej nadal te same tylko już prawie wytarte. Wstyd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SK 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Faktycznie parkiet nie prezentuje się zbyt dobrze, ale Burmistrz z Dyrektorem przy pomocy Rady Rodziców postarają się coś z tym zrobić...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Absolwent 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Ta szkoła to jedna z najbardziej zadbanych w Iławie. Takich warunków mogą pozazdrościć szkoły w największych miastach w Polsce. Dawno chyba tam nie byłeś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.5036 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)