REKLAMAWyspa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 maja 2019, 11:35 komentarzy 32
Ks. Dariusz Olejniczak, pochodzący z Lubawy duchowny Archidiecezji Warszawskiej, jest antybohaterem bardzo głośnego dokumentu Tomasza i Marka Sekielskich

Ks. Dariusz Olejniczak, pochodzący z Lubawy duchowny Archidiecezji Warszawskiej, jest antybohaterem bardzo głośnego dokumentu Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". (Fot. YouTube/Sekielski.)

Media obiegł dzisiaj pilny komunikat rzecznika Archidiecezji Warszawskiej o tym, iż ksiądz Dariusz Olejniczak złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Pochodzący z Lubawy duchowny odchodzi z kapłaństwa po głośnym dokumencie "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich, którego był antybohaterem.

Jak czytamy w datowanym na dzisiaj, tj. 13 maja komunikacie Archidiecezji Warszawskiej, "ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego".

- Prośbę umotywował złamaniem zakazu sądowego. Wbrew niemu podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem - poinformował ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej.

Z pilnego oświadczenia dowiadujemy się ponadto, że "ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie".

- Odchodząc, wyraził skruchę i zapewnił, że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi - kończy rzecznik.

Ksiądz Dariusz Olejniczak, który święcenia kapłańskie otrzymał w 2007 roku, to duchowny Archidiecezji Warszawskiej, pochodzi z Lubawy. 

W przeszłości był skazany na dwa lata i trzy miesiące więzienia za molestowanie nieletnich. Miało to mieć miejsce na lekcji religii. Duchowny odsiedział orzeczoną karę. Później jednak, mimo obowiązującego go dożywotniego zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadził rekolekcje dla najmłodszych. Autorzy filmu "Tylko nie mów nikomu" ujawnili, że miało to miejsce przed ostatnimi świętami Bożego Narodzenia w kościele p.w. św. Józefa w Malborku. Kilka dni później ksiądz był w parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku.


Opublikowany w serwisie YouTube 11 maja dokument braci Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele obejrzano już ponad 7 mln razy. 

- Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki - podkreślają twórcy. - W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna.

REKLAMAMozart2

31Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bandyta1986 31 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Ten kto podnosi rękę na Boga lub Kościół wydaje na siebie najsurowszy wyrok. Bóg wybacza, ludzie ulicy nigdy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxxx 30 5 miesięcy temuocena: 22% 

  Widzę ze większość z Panstwa myli dwa pojęcia : Bóg i Kościół .... Tylko Bog jest święty i nieomylny , Kościół to my , ludzie grzeszni sami nie radzimy sobie z naszymi wadami ze zradami nalogami klamstwem itd moze dlatego tak latwo szukamy usprawiedliwienia i szukamy kogos gorszego( chyba ze sami święci tu piszą) ... A jak juz mozna sie przyczepić do ksiedza to calkiem cacy bo to przecież wg niektorych człowiek majacy byc swiety ..to ze wśród nich sa również zlodzieje pedofile geje itd to są ..wiem o tym nie bede tego kwestionować..ich czyny powinny byc osadzone zgodnie z prawem powinni ponieść zasłużoną karę....ale ksiadz to tez człowiek to nie Bóg a my mamy słuchać Bożego słowa bo to ksiądz jeden z drugim wymyślili dekalog pismo swiete to nie księża wymyslili Komunie sw. Spowiedź......tak ujawniajmy pedofilie ale nie mowmy ze taki jest kazdy ksiadz to tak jakby mowic kobietom: nie rodzcie dzieci bo jedna zmarla przy porodzie, Wiec kazda z was umrze ..po co ten jad i frustracja?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kiko 29 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Wszyscy w mediach mówią o zniesieniu celibat dla tych panów a co tu ma celibat wspólnego jak oni za dzieci się biorą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~6 28 5 miesięcy temuocena: 83% 

  Niech całe to klerykostwo wraz z biskupami uderzy się mocno w piersi nas uczą etyki a sami są niemoralni a co było za czasów 2 wojny kto pomagał ssmanom a teraz To niech w końcu ktoś to wyjaśni od początku do końca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~notstupid 27 5 miesięcy temuocena: 4% 

  Spisane sa ich niecne czyny, ale i wasze podle, ziejace nienaiwiscia rozmowy. I za nie tez przed BOGIEM odpowiecie, matter of time....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pissss na wszysko 26 5 miesięcy temuocena: 89% 

  Jakim bogiem opętany cymbale

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prorok 25 5 miesięcy temuocena: 94% 

  wal się

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anty 24 5 miesięcy temuocena: 73% 

  to są takie byczki nienarobione,żyjące ponad prawem,nieroby społeczne,głoszący swoje chore wizje.A………….do roboty,do łopty darmozjadów gnać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obcy32 23 5 miesięcy temuocena: 23% 

  Dziękuję za usuniecie mojego komentarza w którym nikogo nie obrażałem tylko odwołałem sie do historii.Brawo cenzura

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SAS 22 5 miesięcy temuocena: 91% 

  Śmieszne są te komentarze że to wojna lewaków z Kościołem itp. Kościół sam podkopuje swoje fundamenty przez to że zamiast się oczyszczać i bić się w pierś za tych zwyrodnialców którzy stanowią ułamek ułamka wszystkich duchownych to próbują za wszelką cenę chronić i tuszować takie przypadki!! I tutaj trzeba wskazać tych w purpurach... mam nadzieję że Franciszkowi starczy zdrowia i determinacji żeby zrobić porządek do końca. Politycy podzieli już nas na dwie bandy czyli zwolenników pisiorów i zwolenników platfudów. Teraz podzielą nas na prawdziwych katolików i antychrystów i tylko ciekawego jak daleko zajdzie tak podzielone społeczeństwo!!! SAS - Lewak - Katolik

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Acha 21 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Moje lekcje religii odbywały się w salach katechetycznych, chodziliśmy na plebanię do mieszkania księdza katechety. Nigdy nie było nawet cienia przekroczenia granicy uczeń_nauczyciel. Na szczęście nie mam traumatycznych wspomień. Po obejrzeniu filmu Sekielskiego wierzę, że takie przypadki były i nie zostały rozliczone. Kościół okazał się instytucją chroniącą przestępców. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni dla dobra dzieci i wszystkich wierzących.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 20 5 miesięcy temuocena: 32% 

  Wiecie że w śród nauczycieli są pedofile i co? to znaczy że nauczyciele są wszyscy tacy. To jest wojna lewaków z kościołem i pewnie wygrają jak to stało się na zachodzie. I będzie tylko jeden bóg SEX ze wszystkimi i wtedy nawet pedofilia zostanie zalegalizowana bo są już prekursorzy takich opcji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Malkolmx 19 5 miesięcy temuocena: 82% 

  Mam nadzieje ze wygraja i skoncxy sie te oglupianie prostych ludzi . Mamienie ich i szantaz. Moze doczekam takiej swiadomosci polakow jak ludzi na zachodzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 18 5 miesięcy temuocena: 26% 

  Co można się spodziewać po lewakach tylko pogardę do drugiego człowieka za swoje poglądy i nienawiść. Jesteście pewnie wykształceni ale wasz poziom dyskusji jest na poziomie działaczy LGBT niski, krzykliwy i pogardliwy. Nie przedstawiacie argumentów tylko obrazę rozsiewacie i to pewnie jeszcze są nauczyciele. Nasza cywilizacja jest coraz bliżej upadku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PiS was wybawi odezlego ament 17 5 miesięcy temuocena: 58% 

  Debilu czy jak nauczyciel okaże się pedofilem , to przenoszą go do innej szkoły ? . Nie . Tylko wsadzają do paki gdzie takiego jest miejsce . Kuuurrrrrrr...... Jakiś ty ograniczony lub ograniczona

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~a 16 5 miesięcy temuocena: 96% 

  Według ciebie potępianie i wskazywanie winnych pedofilii to wojna lewaków jak piszesz, to musisz mieć coś z głowa nie halo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~popapraniec 15 5 miesięcy temuocena: 96% 

  Jak można być tak ...........tu brak mi słowa wojna lewaków wszędzie są pedofile w szkole lekarza w każdym zawodzie zdarza sie zwyrodnialec ale nigdy nie słyszałem by został na przykład złapany nauczyciel pedofil i za kare został przeniesiony do inne szkoły.Jeżeli myślisz że to wojna lewaków to wole żyć pod ich butem jeśli będą walczyć z zbrodniarzami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaro 14 5 miesięcy temuocena: 17% 

  Napisałem na portalu lokalnym,który opisuje te fakty,że miasto Lubawa podczas ostatniej sesji dało parafii św.Anny w Lubawie 140 tys. na zabytki a redaktor nie napisał tego i notkę ,że kilkanaście lat temu w GO był artykuł o jednym księdzu z Lubawy ze skłonnościami . Niestety redaktor usunął post z portalu Dlaczego?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~skarbnik 13 5 miesięcy temuocena: 58% 

  Polska to bezrefleksyjny ciemnogród. W sobotę obejrzy film Sakielskiego a w niedzielę pójdzie słuchać kazania u pedofila. Dopóki kościół się nie oczyści z pedofilii narodzie mądry nie chodź do kościoła nie wspieraj tej instytucji. Podkreślam mądry. Polaków można kupić za 500 + i powiedzieć im, że grzechomierz mówi że to nie grzech bo nie było wtr… Dobre

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ada 12 5 miesięcy temuocena: 8% 

  puknij się w czerep

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehe! 11 5 miesięcy temuocena: 56% 

  Chłopie! Ty nawet nazwiska reżysera nie znasz. Może pomyliłeś filmy, biedaku! Musisz zrobić sobie "wtrysk" wiedzy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zyta 10 5 miesięcy temuocena: 65% 

  Twoja światłość poraża. Jeżeli znasz księdza pedofila to powiadom właściwe organa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 9 5 miesięcy temuocena: 67% 

  nie prowadźcie swych dzieci na lekcje religii, lekcje etyki się im bardziej przydadzą a i mniej się bedziecie bać o swoje dzieci

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~18 8 5 miesięcy temuocena: 0% 

  Skąd taka pewność nauczyciel etyki taki nieskazitelny odrazu piszę jestem przeciwko pedofilii kto by jej nie stosował

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 7 5 miesięcy temuocena: 35% 

  Jesteś lewakiem to nic mądrzejszego nie wymyślisz. A lekcje etyki będzie wykładać pani/an z LGBT-GFRDSEJ i inne zboczenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~x 6 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Zdecydowana większość księży to porządni ludzie. Problem jest z instytucją, która ukrywała, przenosiła i broniła bandytów seksualnych. Ktoś tą instytucją zarządza. Ktoś jest odpowiedzialny. Winni biskupi powinni też ponieść karę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kler 5 5 miesięcy temuocena: 41% 

  do pajaca który oczernia Kościół: wszyscy księża to nie pedofile są też dobrzy pasterze a ty i tak przyjdziesz do kościoła bo mamusia umrze i nie będzie kto miał pochować ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rowerzysta 4 5 miesięcy temuocena: 92% 

  Na pogrzebie musi być obowiązkowo denat i grabarz. Reszta jest zbędna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Greg 3 5 miesięcy temuocena: 81% 

  Moja matka zostanie pochowana zgodnie ze swoją wiarą, ja tylko mam nadzieję, że Perun przyjmie ja do siebie :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stalin”Boga Niet” 2 5 miesięcy temuocena: 84% 

  A gdzie to jest wpisane ze na pogrzebie,,każdego nie tylko mamusi,,powinien być POP?????i bez niego sobie poradzimy:):):)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 1 5 miesięcy temuocena: 59% 

  Zawsze powtarzałem - im szybciej ta banda uda się na Bliski Wschód skąd pochodzi ta religia tym lepiej.

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5494 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)