REKLAMAKono
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 maja 2019, 09:41 komentarzy 67
Barbara Żuchowska, urzędująca dyrektor iławskiej

Barbara Żuchowska, urzędująca dyrektor iławskiej "Trójki", odda sprawę konkursu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. (Fot. Info Iława.)

Kontrowersje wokół konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie. Po tym, jak urząd miasta odrzucił wezwanie Barbary Żuchowskiej do unieważnienia tego - przegranego przez nią - postępowania, urzędująca dyrektor zapowiada oddanie sprawy do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Równolegle do tych oficjalnych działań w sprawie trwa kampania anonimów. Jej autorzy unikają podania swojej tożsamości, ale adresatów swoich zarzutów wymieniają z imienia i nazwiska.

W sprawie rozstrzygniętego już konkursu na stanowisko dyrektora "Trójki" do redakcji portalu Info Iława wpłynęły - tradycyjną pocztą  - dwa anonimowe listy. W pierwszym piśmie, podpisanym "Zaniepokojeni pracownicy SP3 w Iławie", atakowana jest zwyciężczyni kwietniowego konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie Grażyna Stolarska. Nauczycielce historii, wiedzy o społeczeństwie i etyki zarzuca się w tym liście, że "ukrywała swój zamiar udziału w konkursie przed gronem SP3". Wspomniane są również nazwiska dwóch członkiń komisji konkursowej - przedstawicielek rady pedagogicznej "Trójki", które - według listu - miały, w tajnym głosowaniu, poprzeć Grażynę Stolarską, "mimo że rada wyraziła poparcie dla dyrektor Żuchowskiej".

Anonimowych zarzutów Grażyna Stolarska nie chciała komentować. Nie zgodziła się natomiast z tym, że w jej dokumentacji konkursowej były rzekomo braki formalne, co zarzuciła jej kontrkandydatka. 30 kwietnia Barbara Żuchowska złożyła w Urzędzie Miasta w Iławie wezwanie do zaprzestania naruszania prawa, unieważnienia konkursu i ponownego ogłoszenia postępowania. 

Grażyna Stolarska nie miała w tym zakresie obaw. Jak podkreśliła w rozmowie z nami zwyciężczyni konkursu, złożone przez nią dokumenty zostały poddane wnikliwej i skrupulatnej weryfikacji, w tym przez prawników reprezentujących kuratorium oświaty. Dlatego w ocenie Grażyny Stolarskiej nie ma podstaw do zakwestionowania wyniku wygranego przez nią konkursu. 

Tak też ocenił to iławski ratusz. 13 maja Barbara Żuchowska otrzymała odpowiedź na swoje wezwanie. Jest ona negatywna - magistrat odmówił unieważnienia konkursu

Tymczasem, także 13 maja, portalowi Info Iława dostarczono kolejny dotyczący "Trójki" list. Ten anonim, datowany na 9 maja, podpisany "Członkowie Rady Pedagogicznej SP nr 3 w Iławie", jest do wiadomości lokalnych redakcji, ale też Burmistrza Miasta Iławy oraz olsztyńskiego kuratorium oświaty. 

Znów nikt nie podpisuje się z imienia i nazwiska, za to powtarzają się zarzuty wobec wymienianych z imienia i nazwiska przedstawicielek Rady Pedagogicznej, które są nauczycielkami, prywatnymi osobami.

Radzie pedagogicznej przewodniczy dyrektor szkoły. Czy zatem Barbara Żuchowska wiedziała o liście, czy autoryzowała takie działanie?

- Nie wiedziałam o tym liście - skomentowała Barbara Żuchowska. - Jednak traktuję go jako wyraz poparcia - cieszę się, że nauczyciele są ze mną - dodała.

Barbara Żuchowska poinformowała nas również, na jakiej podstawie mówi się o poparciu rady pedagogicznej dla jej kandydatury.

- Przed konkursem odbyła się rada pedagogiczna, podczas której 39 osób poparło ubieganie się przeze mnie o kolejną kadencję, 7 osób było przeciw, były ponadto 4 głosy puste - wyjaśnia Barbara Żuchowska. - Przedstawicielki rady pedagogicznej w komisji konkursowej zgodnie z etyką powinny zagłosować zgodnie ze wskazaniem rady, bo tę radę mają reprezentować. W moim głębokim przekonaniu miało miejsce złamanie zasad i dobrych obyczajów. Nauczyciel w każdej sytuacji musi pamiętać, że jest nauczycielem i winien kierować się etyką. Wielokrotnie naruszano moje dobre imię. Każdy ma prawo bronić swojego dobrego imienia i swojej godności.

Dodajmy, że głosowania: poparcie dla ubiegania się przez obecną dyrektor o kolejną kadencję, wybór przedstawicielek rady pedagogicznej do komisji konkursowej i wreszcie to, jak głosują członkowie tej komisji, są to głosowania tajne.

Oddając sprawę do sądu, Barbara Żuchowska powoła się na zaistniałe w jej ocenie braki formalne w dokumentacji kontrkandydatki. A co, jeśli wyniku konkursu nie uda się jej podważyć?

- Jeśli wynik konkursu zostanie utrzymany w mocy, na początku nowego roku szkolnego prawdopodobnie skorzystam z urlopu zdrowotnego. Nigdy dotychczas, przez 28 lat pracy, z niego nie korzystałam. Później planuję wrócić do uczniów - mówi Barbara Żuchowska.

Do sprawy wrócimy.

Grażyna Stolarska, zwyciężczyni kwietniowego konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Iławie, nie chciała komentować anonimowej krytyki. Natomiast z zarzutem, postawionym przez jej kontrkandydatkę, obecną dyrektor "Trójki" Barbarę Żuchowską, że w jej dokumentacji były braki formalne, Grażyna Stolarska się nie zgadza. Jak mówi, zostało to już zweryfikowane pod kątem prawnym w toku postępowania konkursowego.

abs2

65Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ela 65 11 miesięcy temuocena: 100% 

  - Chcę przypomnieć, że magiczne słowa, takie jak „dzień dobry”, „dziękuję”, „przepraszam”, „proszę’oraz „nie ma za co” dzieci powinny wynieść z domu. - W domu dzieci powinny także uczyć się jak być uczciwym, punktualnym, pomocnym, empatycznym oraz jak okazywać szacunek starszym i wszystkim nauczycielom. -Dom jest miejscem, w którym dzieci powinny nauczyć się czystości i dobrych manier. Tego, że się nie mówi z pełnymi ustami, a gdy się nabrudzi, wyrzuca się swoje śmieci. - Dom jest również miejscem, w którym uczą się, jak być zorganizowanym i dbać o swoje rzeczy i szanować czyjeś dobra. W szkole uczą języka, matematyki, informatyki, historii, geografii, fizyki, nauk ścisłych i wychowania fizycznego. Wzmacniają tylko edukację, jaką dzieci otrzymują w domu od swoich RODZICÓW. NAUCZYCIEL - to wspomaganie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 64 12 miesięcy temuocena: 65% 

  Zachowanie P. dyrektor poniżej zera wstyd wstyd wstyd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel 63 12 miesięcy temuocena: 0% 

  Nauczyciele z wrony orła nie zrobią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel 62 12 miesięcy temuocena: 57% 

  Mam wrażenie, że niektórzy rodzice traktują szkołę jak zakład usługowy. Chcą oddać dziecko do szkoły i po kilku latach odebrać gotowy produkt: mądrego, oczytanego i świetnie wychowanego młodego człowieka. Chcą również, by szkoła przejęła za nich wszystkie funkcje wychowawcze. Niestety szkoła ma wspierać rodziców w wychowaniu przez nich dziecka, a nie wyręczać ich w realizacji tego obowiązku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel 61 12 miesięcy temuocena: 80% 

  Ktoś tu ma tendencje, aby uważać się za eksperta oświatowego. Radzę zapoznać się z programami nauczania i zgłosić swoje propozycje do Ministerstwa Edukacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirka 60 ponad rok temuocena: 33% 

  Mam wrażenie jakoby ocenę wystawiała sobie sama P. Dyrektor. Bylejakość edukacji naszych dzieci nie jest kluczem do sukcesu. Kluczem do sukcesów wychowawczych jest szacunek do historii kraju, do rodziców, prawa, społeczeństwa, do innych narodów i różnorodności religijnej. Wyzwania dla szkoły stawia także rozwój cywilizacji. Musimy uczyć języków, rozumienia współczesnego świata, to oczywiste. Ale ważne jest również nauczanie przemieszczania się pojazdami po drogach, obliczania podatków, korzystania z kont bankowych i podstaw administracji. Przynajmniej w zakresie potrzebnym do swobodnego poruszania się młodego obywatela w urzędach czy bankach. Musimy uczyć przyjaźni i szacunku do wszystkich narodów, podstaw prawa obowiązującego w kraju i UE, korzystania z aktów świadomej demokracji oraz zaangażowanych postaw społecznych. Dzieci są przyszłością, a edukacja to inwestycja w przyszłość, nie tylko narodu, ale i rodzin. Przyszedł czas na zmiany trzeba umieć przegrywać z lepszą kandydatką!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były nauczyciel SP3 w Iławie. 59 ponad rok temuocena: 51% 

  Moim zdaniem Pani Dyrektor Barbara Żuchowska potrafi inspirować i motywować nauczycieli do pracy oraz dostrzegać ich osiągnięcia i sprawiedliwie oceniać. Jest osobą twórczą posiadającą zapał i entuzjazm. Rozwija szkołę i unowocześnia, promuje jej sukcesy. Dba o wyposażenie sal lekcyjnych, estetykę budynku oraz otoczenie szkoły. Zarządza fachowo i profesjonalnie szkołą. Osobowość, kompetencje i styl kierowania szkołą wpływa na właściwą atmosferę pracy i utrzymanie życzliwych stosunków między nauczycielami. Organizacja pracy w szkole jest zgodna z oczekiwaniami nauczycieli, uczniów i rodziców. Pani Dyrektor jest osobą życzliwą, odpowiedzialną, przedsiębiorczą i energiczną. Osoby , które oceniają krytycznie dorobek Pani Dyrektor Żuchowskiej prawdopodobnie nie mają żadnej merytorycznej wiedzy na temat kompetencji dyrektora szkoły i kierują się nieuzasadnioną zawiścią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rodzic 58 ponad rok temuocena: 33% 

  Moim zdaniem panie dyrektorki w innych iławskich szkołach radzą sobie dużo lepiej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Normals 57 ponad rok temuocena: 88% 

  "Ukrywała swój zamiar udziału w konkursie przed gronem SP3" - no zbrodnia niesłychana - to znaczy że co? Miała pół roku wcześniej biegać w koszulce z napisem "będę kandydować na dyrektora szkoły"? Minimum powagi pani dyrektor

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Observer 56 ponad rok temuocena: 71% 

  Lepiej dla uczniów by było gdyby pani swą energie skupiła na poszukiwaniu anglistów bo zaległości maja znaczne a renoma szkoły szoruje po dnie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wacława 55 ponad rok temuocena: 67% 

  Nauczyciele doskonale znają odpowiedź. Znajdzie się odważny ? Nie chodzi o ten art. Ich zapytajcie. Mówimy o emocjach czy poruszamy fakty ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 54 ponad rok temuocena: 82% 

  Wacława.......bądź odważna zapewne znasz temat

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szklany dom 53 ponad rok temuocena: 68% 

  Byłoby miło, gdyby nauczyciele z SP3 skupili się na rzetelnej pracy z dziećmi i zamiast dzielić grono, zaczęli po prostu się lubić dla dobra uczniów. Szkoła nie jest dla dyrektora ani dla nauczycieli, tylko dla dzieciaków, dzięki którym ci ludzie mają pracę ! O tym jednak zarówno w reformach, strajkach, konkursach na dyr. się zapomina. Te wielkie dramaty wewnątrzszkolne w gruncie rzeczy są śmieszne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~D. 52 ponad rok temuocena: 36% 

  Obrzydliwy hejt skierowany w stronę Pani Zuchowskiej... Obrzydliwy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojtek 51 ponad rok temuocena: 96% 

  Nie było by hejtu, jak by ta Pani umiała pogodzić się z porażką. Bo zawiodła na całej linii swoją kiepską organizacją pracy w tej szkole. I nawet Pani maż z PSL-u nie pomoże , bo ta partia dawno już nie ma wiele do powiedzenia i na nic wpływu. Państwu już dziękujemy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~18 50 ponad rok temuocena: 83% 

  Tak samo obrzydliwe jak jej zachowanie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawa 49 ponad rok temuocena: 96% 

  Moment, czyli w komisji było trzech prawników z kuratorium i żaden nie zauważył rzekomego braku w dokumentacji p. Stolarskiej??? Intrygujące... Czyli że według niej w komisji oceniali ludzie niekompetentni nie widząc że p. Stolarska dała projekt oceny zamiast ocenę? Serio?? Przykre że wszystkich obwinia za swoje niepowodzenie prócz siebie samej. Gdyby była lepsza to by wygrała, proste przecież.. a teraz po złości robi zamęt wokół szkoły

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 48 ponad rok temuocena: 100% 

  Powodzenia Pani Grażyno. Czas na zmiany. Oby na lepsze, bo gorzej już nie może być. Proponuję się pochylić na tematem długości przerw obiadowych, bo dzieci albo się nie są wstanie doczekać w kolejce na obiad, albo muszą prawie w biegu zjadać obiad, bo jak już się dostaną, to zaraz dzwonek dzwoni , a wiadomo , że jedzenie w przysłowiowym biegu nie jest zdrowe, no i popracowałbym nad wizualną stroną posiłków, bo je się najpierw oczami, a Panie chyba zapomniały, że gotują głównie dla dzieci, a przy okazji dla ciała pedagogicznego. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~J.K. 47 ponad rok temuocena: 84% 

  W prywatnej firmie tej Pani dawno by podziękowano mówiąc dyplomatycznie. Ta szkoła jest kiepsko zarządzana, niedoinwestowana i panuje w niej organizacyjny bałagan od dawna. A z pewnością ten anonim od rady pedagogicznej to jakaś ściema. Pewnie ten anonim sama Pani dyrektor napisała i rozkręciła aferę albo kogoś poprosiła/zastraszyła, żeby ten list napisał. Wstyd. Nawet przegrywać Pani nie potrafi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 46 ponad rok temuocena: 94% 

  Od wielu lat jest wiadome, że ta pani prowadzi w nieoficjalnym rankingu najgorszych dyrektorów szkół w Iławie. Jest ona i... długo, długo nic. Teraz pokazała swoją "klasę".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rodzic 45 ponad rok temuocena: 97% 

  Jaka to Pani Dyrektor to można było zauważyć jak nakazała opuszczenie szkoły uczniom pomimo , iż do Iławy szła wichura i nie wiadomo było czy dzieci zdążą do domów. Gdyby nie postawa nauczycieli 1-3 to i te maluchy musiałby wyjść ze szkoły. Tłumaczenie Pani Dyrektor było wówczas bardzo śmieszne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 44 ponad rok temuocena: 96% 

  Słusznie. Brak kompletny wyobraźni. Choćby za to ta Pani powinna wylecieć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotr 43 ponad rok temuocena: 97% 

  Kończ Pani . Wstydu oszczędź. Trzeb mieć tupet, żeby po tak nieudolnym zarządzaniu szkołą przez tyle lat, chcieć na siłę utrzymać się przy dyrektorskim fotelu na ciepłej posadce do emerytury. Proszę pamietać , że równie dobrze komisja może Panią podać do sądu za fałszywe oskarżenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kata 42 ponad rok temuocena: 95% 

  Do Pztryka..Czas na zmiany, Pani dyrekhor nic nie robi, nie pomaga w rozeiazywaniu problebow.Jezeli jest poproszona na wywiadowke obiecuje zlote gory i twirdzi, ze rozwiaze problem.Jezeli rodzice nie zaczna sami dzialac to nie ma co liczyc na pomoc Pani dyrektor.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyrocznia 41 ponad rok temuocena: 89% 

  Społeczeństwo Iławy podziękowało państwu Źuchowskim za współparcę. Amen

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Av 40 ponad rok temuocena: 93% 

  Skończ pani była dyrektor i tak pani przez te lata namieszała wystarczająco męża juz niema nie pomoże

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podleśna 39 ponad rok temuocena: 91% 

  W ostatnich latach miałam wiele do czynienia z tą panią tzw. dyrektor. Chyba tylko ze względu na wysoko postawionego męża nie przestała wcześniej pełnić funkcji dyrektora, bo za każdym razem odnosiłam wrażenie, że nie bardzo rozumie, co się do niej mówi. Załatwienie nawet drobnych spraw graniczyło z cudem. Podziwiam personel szkoły za ogromną cierpliwość. Słyszałam też ciekawe wieści na temat blokowania startu w konkursie Pani Stolarskiej - wstyd!!! Wreszcie naprawdę dobra zmiana.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk 38 ponad rok temuocena: 7% 

  Trole internetowego burmistrza ruszyły do akcji. Cóż Wam pozostaje, jak Wasz Burmistrz popełnił błąd. To tak wychodzi jak się robi na szybko. Mogę się założyć, że 90%wpisów pochodzi z jednego źródła IP.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk 37 ponad rok temuocena: 8% 

  IP, trolu Kopaczewskiego, to sprawdź czy ja to Pani dyrektor, a nie hejt piszesz. Dawid Bobasek inaczej nie potrafi? Tylko wysluguje się mlodzikami, którzy tak niewiele wiedzą o życiu. Cukierka za to dostaniesz? Bo na stanowisko nie licz, za młody i niedoswiadczony jesteś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IP 36 ponad rok temuocena: 94% 

  IP żeby Twojego nie sprawdzono Pani "Dyrektor"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczycielka 35 ponad rok temuocena: 90% 

  Nauczyciel tej szkoły donosi, że jest tak dobrze. Czyżby? Krążą donosy - czy to etyczne postępowanie państwo nauczyciele? Tego uczycie? Brak odwagi, żeby podpisać się pod listem? Macie za złe, że koleżanka nie pochwaliła się wam, że kandyduje. Dlaczego? Może nie ma do was zaufania? Dyrekcja zaprzęga prasę, aby dowodzić swoich racji, po co? Czy to przynosi chlubę szkole? Kiedyś o szkole było głośno z innych powodów np sukcesów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel SP3 34 ponad rok temuocena: 22% 

  Jeżeli mój wpis jest donosem, to Pani również. Twierdzę tylko, że w "Trójce" nikt nikogo nie zastrasza i nie ma mowy o żadnym mobingu, ale widzę, że Państwo wiecie lepiej. A sukcesów uczniów też nam nie brakuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rodzic 33 ponad rok temuocena: 94% 

  Rozumowanie tej pani dyrektor zwala z nóg. A na jakiej to podstawie jakieś "głosowanie" na Radzie Pedagogicznej ma wiązać ręce jej przedstawicielom podczas konkursu ??? Tak może kiedyś było, ale za Stalina, kiedy rządził "kolektyw". Równie dobrze można dziś podać do sądu posła, który głosował wbrew oczekiwaniom swojego elektoratu. Reasumując - żadnych szans w sądzie ta panie nie ma i tylko potwierdza swoim bezczelnym zachowaniem, że był to najwyższy czas na zmianę na tym stanowisku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 32 ponad rok temuocena: 94% 

  Mam nadzieje ze idzie lepsze i wszystkich tych pociotów w każdym ilawśkim urzędzie się pozbędą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowy powiew 31 ponad rok temuocena: 92% 

  Tu się w pełni zgadzam z wpisem. RODZIC sama nie mam dzieci w tej szkole ale niezbyt przychylne opinie słyszałam o pani Żuchowskiej zmiana się przyda życzę powodzenia nowej PANI DYREKTOR STOLARSKIEJ TRZYMAM KCIUKI ZA PANIĄ

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Erni 30 ponad rok temuocena: 94% 

  Nic dodać nic ująć. W trakcie konkursu ocenie poddaje się wszystkich kandydatów. To chyba logiczne że każdy może zmienić zdanie w toku postępowania.. Była Dyrektor kieruje się zasadami rodem z PRL. Straciła stołek bo towarzysze zdradzili... Czy nauczyciel nie powinien pokazywać swoim podopiecznym jak się przyjmuje porażkę ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były uczeń sp3 29 ponad rok temuocena: 90% 

  Byłem uczniem tej szkoły. Miałem styczność z jedną i drugą osobą. Szczerze? Pani Żuchowska nie nadaje się na piastowanie funkcji dyrektora. Żadne metody wychowawcze za głupie wybryki (uczniów wcześniej nie sprawiających problemów podkreślam -żadna patologia) tylko od razu wzywanie policji - bo przeciez tak najłatwiej. A jak. Dostała prace ze względu na męża i wcale się do tej funkcji nie nadaje. Pani Stolarska to z kolei świetny pedagog i mimo źe byłem gówniakiem to słuchało się jej z zaciekawieniem. Życzę Pani Grażynie powodzenia!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel 28 ponad rok temuocena: 28% 

  Pycha kroczy przed upadkiem...O jakże to określenie pasuje do obecnych władz miasta,zwłaszcza zcy burmistrza p.Doroty Kamińskiej!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~12 27 ponad rok temuocena: 100% 

  To co pisze nauczyciel dotyczy w większości nauczycieli po ostatnich wyczynach trudno będzie odbudować szacunek pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krys 26 ponad rok temuocena: 47% 

  Pycha i zazdrość nauczycielu zawiera się w twojej wypowiedzi. .Nie darujesz pani Kamińskiej tego, że jest lepsza od wielu Was.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 25 ponad rok temuocena: 80% 

  Odnosi się to również do ciebie kim byś nie był Nauczycielu pogódz się ze zmianami PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel SP3 24 ponad rok temuocena: 16% 

  Skąd takie opinie o zastraszaniu nauczycieli, o mobingu w SP3? Są one nieprawdziwe i nie mają nic wspólnego z atmosferą panującą w naszej szkole. Głosowanie na radzie było tajne, ale po podliczeniu głosów wyniki zostały zaprezentowane gronu i wszyscy wiemy, ile głosów było za, ile przeciw, a ile osób się wstrzymało. Nie rozpędzajcie się Państwo i nie przypisujcie całego zła tego świata dyrektor Żuchowskiej. Na renomę szkoły pracują przede wszystkim nauczyciele, a dzieci odpływją z "Trójki" z powodu reformy oświaty. Niektóre chętnie, inne natomiast na siłę są wypychane, ale nie przez panią dyrektor, lecz przez uchwały władz miasta. I nieważne są protesty rodziców, prośby uczniów, winna i tak jest dyrektor Żuchowska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~13 23 ponad rok temuocena: 77% 

  No teraz to najlepiej na system zwalić a co z waszymi kompetencjami porazka dla mnie to od czasu strajku jesteście malutcy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BN 22 ponad rok temuocena: 100% 

  Skąd takie opinie? Od nauczycieli SP3!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~9 21 ponad rok temuocena: 94% 

  Czy za to ze popiera pani panią żuchowska ma pani przez to jakieś profity może w końcu skaczą się układy i układziki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maciej 20 ponad rok temuocena: 96% 

  Pani dyrektor,prosze sie juz wiecej nie tlumaczyc

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 19 ponad rok temuocena: 92% 

  Pycha kroczy przed upadkiem... Zakładając że p. Zuchowska wygra w sądzie i będzie nowy konkurs, to pani Stolarska ma już komplet dokumentów i może znowu startować (i wygrać), a nikt już nie zagłosowałby na p. Zuchowska po takim zachowaniu. Więc o co jej chodzi? Mąci i rzuca kłody pod nogi szkole, uczniom, nauczycielom i rodzicom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nickname 18 ponad rok temuocena: 84% 

  Iława nie chce was drodzy Państwo Żuchowscy. Najpierw ludzie pogonili kota Panu Żuchowskiemu stąd aż do Olsztyna, teraz Pani Barbara spadła ze stołka :) Podoba mi się ta zmiana :) A kredyty jak ktoś napisał trzeba spłacać :) DOBRA ZMIANA :)))

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Latający Holender 17 ponad rok temuocena: 96% 

  Pani Dyrektor, a przypadkiem nie było tak, iż dotarły do Pani głosy, iż będzie kontrkandydat na stanowisko i wówczas wymyśliła Pani plan w postaci braku karty oceny pracy na dwa dni przed datą naboru? Przedstawiła Pani pracownikowi jedynie projekt, zaś samą kartę wręczyła dwa dni po naborze! I Pani śmie mówić o etyce?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mistrzu 16 ponad rok temuocena: 98% 

  szkoda gadać, brak klasy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Car 15 ponad rok temuocena: 90% 

  Koncz wasc, wstydu oszczedz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poszukiwacz złotego pociągu . 14 ponad rok temuocena: 90% 

  Najpierw mężusiowi nie udało się zasiąść w burmistrzowym fotelu i z podkulonym ogonem uciekł do Olsztyna , teraz i żonka , dyktatorska dyrektorka straciła cieplutki fotelik w szkolnym gabinecie . Ktoś tu się przeliczył , a kredyty same się nie spłacą . To mi przypomina bajkę o Królewnie Śnieżce a dokładnie cześć „ Lustereczko powiedz przecie. Kto jest najpiękniejszy w świecie. ” Ktoś tu najwyraźniej nie potrafi przegrywać i teraz się mści na wszystkich do około . Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kioll 13 ponad rok temuocena: 91% 

  (...)! Piastowała ciepłą posadkę dzięki wpływowemu mężowi i doprowadziła dobrze prosperująca szkołę do bardzo niskiego poziomu... podobnie jak (...)

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lola 12 ponad rok temuocena: 96% 

  Oj nie ladnie pani dyrektor tak sie pod listami nie podpisac,a fee...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maciej 11 ponad rok temuocena: 94% 

  Przede wszystkim teraz nalezy sie przyjrzec skad Pani Zuchowska wie jaki byl wynik tajnego glosowania rady,przeciez to bylo tajne. Jest to wynikiem mobbingu uprawianego przez pania „jeszcze dyrektor“, tak zastraszyla nauczycieli,ze nie spodziewala sie,ze zaglosuja na jej przeciwniczke.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maf 10 ponad rok temuocena: 97% 

  W tej szkole jezeli rodzice nie wzieli sprawy w swoje rece to Pani dyrektor nic nie lotrafila zalatwic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawa 9 ponad rok temuocena: 96% 

  Widać braki w przepisach pani zuchowskiej, osoba w wieku emerytalnym nie może korzystać ze zdrowotnych- nauczyciele znają kartę nauczyciela, a pani dyrektor nie :) i jedno pytanie: czyli jeśli rada pedagogiczna decyduje że głosuje na p. Zuchowska, nie wiedząc kto jeszcze będzie kandydował, to głosuje na osobe a nie na to co zaprezentuje na konkursie?!? A jeśli ktoś inny by startował niż p. Stolarska to też przedstawiciele nie mieliby zagłosowac na nią, nawet jeśli zaprezentowała by się o niebo lepiej??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maka 8 ponad rok temuocena: 90% 

  Juz dosyc Pani dyrektor, czas pogodzic sie z porazka.Moze w koncu szkola bedzie misla lepsza opinie, ja za czasow panowania Pana Sendlewskiego, czy Pani Skubij. W Radzie Rodzicow tez czas na zmiany.Trzymamy kciuki za Pania Grazyne Stolarska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radny 7 ponad rok temuocena: 93% 

  I jest dowod, ze zmiana w trojce na tym stanowisku byla w 100% sluszna, ktos taki w ogole nie powinien byc dyrektorem w szkole. Przegrywac trzeba umiec

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 6 ponad rok temuocena: 97% 

  porażka boli

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dd 5 ponad rok temuocena: 89% 

  przyszedł czas na zmiany i trzeba się z tym pogodzić

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dd 4 ponad rok temuocena: 96% 

  Mieć honor i zostawić po sobie chociaż dobre wrażenie. I jak tu w tym momencie , prezentując takie zachowanie dyrektor mówi bez zająknięcia o etyce zawodu …..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jan 3 ponad rok temuocena: 95% 

  Popieram, zachowanie takie świadczy o wielu brakach, których nie będę wymieniał. Trzeba mieć minimum kultury i zachować się z godnością wobec porażki, ale jak widać to bardzo dla niektórych trudne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~K 2 ponad rok temuocena: 91% 

  Przegrywac trzeba umiec :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wanda 1 ponad rok temuocena: 88% 

  Dokładnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9198 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)