REKLAMAwlodkowic
REKLAMADPK

(Fot. ISJ.)

W miniony weekend Iławskie Smoki Jezioraka wzięły udział w dwóch wydarzeniach. Pierwszym był udział w V edycji zawodów Smoki na Brdzie organizowanych przez Przystań Bydgoszcz, a drugim Parada Łodzi na wodach Małego Jezioraka, impreza towarzysząca zorganizowana w ramach Lotniczej Majówki w Iławie.

W sobotę, 11 maja w Bydgoszczy odbyła się V edycja zawodów Smoki na Brdzie. Był to pierwszy start ISJ na wodzie w tym roku. Zawody dostarczyły wielu emocji wszystkim, którzy w sobotę przyszli kibicować smoczym osadom. Drużyny w 10-osobowych smoczych łodziach rywalizowały na dystansie 100 m. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach: FUN oraz SPORT. 

Iławskie Smoki Jezioraka wystartowały w kategorii FUN, w której zajęły pierwsze miejsce, w finale pokonując drużyny Medos Chełmno oraz Canoe Masters Bydgoszcz. Było to pierwsze zwycięstwo ISJ w tym sezonie.

Wisienką na torcie tych zawodów był bieg bonusowy, w którym udział wzięli zwycięzcy kategorii Sport oraz Fun. W tym biegu ISJ miały okazję rywalizować z jedną z najlepszych i najbardziej utytułowanych drużyn smoczych łodzi w Polsce - drużyną Champions Team Zawisza Bydgoszcz. Po wyrównanym wyścigu "o łeb smoka" wygrała drużyna z Bydgoszczy.

Jak mówi Arkadiusz Grabiński z ISJ: 

Zależało nam na tym, żeby dobrym startem rozpocząć ten sezon. Jesteśmy młodą drużyną, w szeregach której jest kilku nowych zawodników, dla których to były pierwsze zawody. Start w Bydgoszczy był zatem idealną okazją do wprowadzenia ich do składu, szansą na zdobycie cennego doświadczenia oraz zgrania się na łódce. Przy okazji chcielibyśmy podziękować naszym przyjaciołom, którzy wystartowali razem z nami. Bez nich o to zwycięstwo byłoby trudniej! Dziękujemy również drużynom: Champions Team Zawisza, Sztumskie Smoki, Canoe Masters Bydgoszcz, Medos Chełmno, Przystań Bydgoszcz, Miasto Bydgoszcz, Terenowa Masakra, Hotel Zawisza za wspólną zabawę, a organizatorom gratulujemy udanych zawodów i mamy nadzieję do zobaczenia za rok.

O paradzie wypowiedział się Krzysztof Żabiński

Tuż po zwycięskich zawodach w Bydgoszczy wystąpiliśmy w Paradzie Łodzi na Małym Jezioraku w ramach imprezy Lotnicza Majówka - Iława 2019. Aura może nie sprzyjała, ale nasza załoga potrafi się bawić w każdych warunkach. Pozdrowiliśmy zgromadzonych widzów i przy okazji trochę potrenowaliśmy. Przepełniona łódź ledwie daje radę, ale dzięki hojności naszych darczyńców już niedługo uzbieramy na jeszcze jedną większą łódź. Dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i dobra zabawa! Iławskie Smoki Jezioraka podsumowują udany weekend.

Ilość zdjęć 8

abs2
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.6782 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)