REKLAMAMartex
REKLAMAWiatrak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 maja 2019, 16:05 komentarzy 13

(Źródło: materiały inwestora.)

Widok z okna, jedyny taki na świecie, niepowtarzalny - to będzie najatrakcyjniejszy element "wystroju wnętrz" w nowym Kormoranie - nie ma wątpliwości inwestor. Po czterech latach starań i zabiegów, negocjacji i wprowadzania zmian w projekcie w ubiegłym tygodniu wreszcie odebrał wyczekiwane pozwolenie na budowę. Roboty mają ruszyć w połowie sierpnia.

Dlaczego dopiero pod koniec wakacji, skoro pozwolenie już jest?

- Wykonawca - iławska firma budowlana - zasugerował, by rozpocząć roboty w tym terminie tak, by prowadzone prace nie były uciążliwe dla mieszkańców i turystów korzystających z plaży w szczycie sezonu wypoczynkowego - mówi w rozmowie z portalem infoilawa.pl inwestor. - Postanowiłem to uwzględnić, bo rzeczywiście budowa mogłaby kolidować z wypoczynkiem. 

Wbicia w grunt na Chodkiewicza symbolicznej pierwszej łopaty możemy się spodziewać w połowie sierpnia. W ramach inwestycji powstanie obiekt, w którego stylu odnajdziemy pewne podobieństwa do dawnego Kormorana, ale formę obiektu uwspółcześniono.

Przedsiębiorca stawia na nowoczesny, minimalistyczny charakter. Gdy oglądamy projekt, w oczy rzucają się zwłaszcza obszerne okna i duża ilość przeszkleń i nie jest to przypadek. Inwestor świetnie zdaje sobie sprawę z tego, co jest i pozostanie największym atutem tej działki, położonej na skraju miejskiej plaży "prawdziwki" na ulicy Chodkiewicza, raptem kilkanaście metrów od brzegu najdłuższego polskiego jeziora.

Do niekwestionowanych walorów krajobrazowych, przyrodniczych tego miejsca trzeba jeszcze dodać informację o nowoczesnej formie zarządzania Kormoranem.  

- Chcielibyśmy, by był to obiekt o charakterze samoobsługowym. Takie miejsca wciąż należą do rzadkości i to nie tylko w Iławie, ale wręcz w Europie - mówi inwestor. - W takich hotelach goście są obsługiwani za pomocą innowacyjnego oprogramowania, a do tego, by zameldować się w hotelu i otworzyć pokój, wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją.

Poza pokojami na wynajem w Kormoranie znajdzie się jeszcze miejsce na gastronomię. Za wcześnie, by mówić o formacie tego miejsca, ale wiadomo, że taka przestrzeń jest w projekcie uwzględniona. Przedsiębiorca jednak raczej nie planuje samodzielnego prowadzenia tutaj działalności o takim charakterze.

- Oczyma wyobraźni widzę tam szefa kuchni z dużymi umiejętnościami, ale przede wszystkim pasjonata, dla którego gotowanie dla innych jest przyjemnością, który lubi przyjmować gości - podkreśla inwestor.

Przedsiębiorca nie ukrywa, że odebranie przez niego pozwolenia na budowę, co miało miejsce w drugiej połowie maja, to ukoronowanie bardzo długiej i często wyczerpującej przeprawy przez urzędowe wymogi i procedury.

- Nie była to łatwa droga - przyznaje, mając na myśli zwłaszcza czasochłonne negocjacje z konserwatorem zabytków i konieczność przedkładania kolejnych, wielokrotnie zmienianych wstępnych projektów dotyczących proponowanej przebudowy. - Przyznam, że początkowo sądziłem, że kwestie formalne zajmą do 6 miesięcy. Tymczasem zajęło to 4 lata...

Teraz, choć pozwolenie już zostało wydane, do uregulowania pozostaje jeszcze jedna sprawa. Chodzi o uporządkowanie kwestii stosunków właścicielskich. 

- Działka pod Kormoranem jest częściowo własnością miasta. Trwają rozmowy w sprawie kupna, które rozpoczęły się jeszcze za poprzedniej kadencji lokalnego samorządu. Cieszy, że włodarze deklarują przychylność, liczę, że wkrótce uda się sfinalizować formalności. Dużo zależy od władz miasta. Liczę na dalszą przychylność w tym zakresie oraz sprawne działanie urzędu - podsumowuje inwestor.

Nam pozostaje pogratulować wytrwałości i czekać na zwiedzanie nowego Kormorana...

Poniżej przypominamy wizualizację obiektu - tak będzie wyglądał nowy obiekt na iławskiej plaży "prawdziwce".

Iława. Tak będzie wyglądał nowy Kormoran [WIZUALIZACJA].

Ilość zdjęć 6

REKLAMATom-bet

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~wert 13 11 miesięcy temu

  Paskudztwo a był taki piękny budynek!!! SZKODA, ktoś chce koniecznie zrobić z Iławy betonowego tandetnego potworka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja-go 54 12 11 miesięcy temu

  Następna buda dla bogaczy, nic dla mieszkańców , kiedyś były tu fajne dansingi, a dzisiaj nie ma się gdzie pobawić. Miasto turystyczne chyba z nazwy !!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CBA 11 ponad rok temuocena: 100% 

  Jest napisane wyraznie dzialka pod Kormoranem. Dzialka pod kormoranem to nie plaza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Meister 10 ponad rok temuocena: 50% 

  Ale to brzydkie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ela 9 ponad rok temuocena: 50% 

  Od samego patrzenia można dostać paciorkowca, a co dopiero od mieszkania

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 8 ponad rok temuocena: 40% 

  ALARM!!!! CHCĄ NAM UKRAŚĆ PLAŻĘ !!!!!!! Dość, że chcą postawić następne betonowe szkaradztwo, to jeszcze mają zakusy na plażę. Już kiedyś zamachu na dziką plażę (Kajki) chciał dokonać hotel Tifi to teraz zakusy mają następni na prawdziwkę. Każda władza, która się na to zgodzi zostanie pogoniona. Od plaży WARA!! Piszcie wszyscy o tym głośno . Trzeba uprzedzić fakty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 7 ponad rok temuocena: 80% 

  Gdzie Tu jest napisane że chcą ukraść nam plaże? Zejdz na ziemię i nie siej fermentu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 6 ponad rok temuocena: 75% 

  Montenegro boka żuniors heje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Moment... Czy zatem plaża miejska ma przejść w ręce prywatne? Czy chodzi o działkę 11/10 (wg geoportalu)? Może redakcja zajmie się tematem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ABC 4 ponad rok temuocena: 33% 

  Ciekawe, o której działce mowa? O plaży?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~martin.m3 3 ponad rok temuocena: 33% 

  wygląda wspaniale !!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~składak z klocków 2 ponad rok temuocena: 82% 

  A mi się zupełnie nie podoba. Projekt jest po prostu brzydki. Całość wygląda jak składanka z zupełnie do siebie niepasujących klocków. Wygląda to dość dziwnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 1 ponad rok temuocena: 63% 

  Kiepska jak diabli ta wizualizacja, zobaczymy jak wyjdzie w realu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.5251 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)