REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

(Fot. Marcin Podgórski/Kłobuck 998.)

Smutną informację podał dzisiaj, tj. w piątek, 31 maja, zespół organizacyjny iławskiej Lotniczej Majówki. "Odszedł na wieczną służbę w przestworzach" - czytamy w komunikacie dotyczącym tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej Patryka Kwiatkowskiego, jednego z pilotów odbywającej się nad Jeziorakiem Lotniczej Majówki. 

- Przekazujemy wyrazy współczucia dla całej rodziny i wszystkich bliskich Patryka - podkreśla zespół organizacyjny iławskiego lotniczego pikniku.

g


Mężczyzna zginął dzisiaj, 31 maja w wyniku wypadku. Zabytkowy samolot z okresu II wojny światowej, stylizowany na brytyjski myśliwiec Spitfire, którym pilot leciał bez pasażerów, rozbił się w lesie w miejscowości Napoleon w województwie śląskim. 41-letni pilot poniósł śmierć na miejscu. Przyczyna katastrofy na razie nie jest znana. Szczegóły tragedii będą wyjaśniane przez miejscową prokuraturę.

Do zdarzenia doszło w pobliżu Muzeum 303 im. ppłk pil. Jana Zumbacha w Napoleonie koło Kłobucka. Jest to miejsce poświęcone polskiemu lotnictwu od początków awiacji po czasy współczesne, ze szczególnym naciskiem na okres II wojny światowej i bitwy o Anglię. 

Fot. Marcin Podgórski/Kłobuck 998.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5149 sekundy