REKLAMAZIELONKA 2
Bank brodnica
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2019, 12:15 komentarzy 12

(Fot. Info Iława.)

Nazwa: Żłobek Miejski w Iławie, siedziba: ul. Westerplatte 5, organ prowadzący: Gmina Miejska Iława. Wymieniony samorząd już przygotowuje się do uruchomienia nowej jednostki - odpowiedzialnej za sprawowanie opieki nad najmłodszymi. Sprawdzamy propozycje dotyczące najważniejszych zasad funkcjonowania tej placówki.

Są one omówione w statucie żłobka. Ten z kolei ma zostać przyjęty stosowną uchwałą Rady Miejskiej w Iławie. Na razie, od 7 do 17 czerwca, trwa proces konsultacji społecznych. Obecnie zatem poniższe informacje należy traktować jako propozycje iławskiego samorządu; nie są to - jeszcze - ustalenia obowiązujące.

KIEDY?

Żłobek Miejski w Iławie ma zostać powołany do życia 1 sierpnia tego roku. Działalność statutową rozpocznie zaś najpewniej 1 stycznia 2020 roku.

-  W celu zapewnienia właściwego funkcjonowania placówki należy odpowiednio wcześniej przygotować jej organizację oraz zatrudnić wykwalifikowany personel, w tym dyrektora - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

ILE (NOWYCH) MIEJSC?

- Obecnie na terenie gminy funkcjonuje jeden żłobek miejski, świadczący opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3, który zapewnia 35 miejsc dla dzieci w dwóch oddziałach - wynika z udostępnionych przez miasto materiałów. - Adaptacja budynku nowego żłobka da możliwość objęcia opieką 80 dzieci w czterech oddziałach, z czego 35 miejsc stanowić będą miejsca z obecnie funkcjonującego żłobka.

Dzięki inwestycji na Westerplatte powstanie zatem 45 nowych miejsc w żłobku.

DLA KOGO?

Żłobek będzie sprawował funkcję opiekuńczą, wychowawczą i edukacyjną. Podopiecznymi będą dzieci od ukończenia 20. tygodnia życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko kończy 3. rok życia lub w przypadku, gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym - 4. roku życia.

Dzieci będą przyjmowane na podstawie kart zgłoszeń, składanych przez rodziców lub prawnych opiekunów do dyrektora placówki. Szczegóły, takie jak termin rekrutacji i skład komisji rekrutacyjnej, ustali dyrektor.

Dzieci przyjmowane będą według następujących kryteriów:

1. dzieci zamieszkałe na terenie miasta Iławy,
2. dzieci, których rodzice lub prawni opiekunowie pracują lub uczą się w trybie dziennym,
3. dzieci z rodzin wielodzietnych,
4. dzieci, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, co do których nie istnieją przeciwwskazania zdrowotne uniemożliwiające im korzystanie ze żłobka, a żłobek posiada możliwość zapewnienia szczególnej opieki w odniesieniu do potrzeb dziecka,
5. dzieci, wobec których rodzeństwa orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
6. dzieci matek i ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,
7. dzieci matek i ojców samotnie je wychowujących,
8. dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych lub w placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
9. rodzeństwo dzieci uczęszczających do żłobka.

Rekrutacji (na kolejny rok) nie podlegają dzieci już uczęszczające do żłobka - w takim przypadku wystarczy deklaracja rodziców o kontynuacji. Jest możliwość przyjęcia do żłobka dzieci z innych gmin, ale tylko w przypadku posiadania przez placówkę wolnych miejsc. Ponadto możliwe, że żłobek będzie realizował współfinansowany przez Unię Europejską projekt. Wtedy jego uczestnicy będą objęci odrębną procedurą rekrutacji.

ODPŁATNOŚĆ

Ile będzie kosztował pobyt dziecka w żłobku? Na tym etapie jeszcze nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Szczegółowe ustalenia w tym zakresie będą przedmiotem odrębnej uchwały Rady Miejskiej w Iławie. Na odpłatność za pobyt pociechy w miejskim żłobku złożą się: opłata miesięczna, opłata za wyżywienie oraz opłata dodatkowa za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w żłobku ponad wymiar 10 godzin dziennie.

Żłobek ma funkcjonować cały rok, w dni powszednie. Dopuszczalne będą jednak przerwy w jego pracy, zwłaszcza w czasie wakacji oraz na czas prowadzenia prac remontowych. Godziny pracy określi regulamin jednostki nadany jej przez dyrektora.

Obecnie na Westerplatte 5 trwa remont i prace adaptacyjne.
Fot. Info Iława.

REKLAMANotus_nowa

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kierowca 12 2 miesiące temu

  Oj sory burmistrz Maśkiewicz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 11 2 miesiące temu

  Zenek co ty za bzdury wypisujesz.Widocznie jesteś z poza Iławy,bo te przedszkola o których piszesz zlikwidował pan burmistrz Markiewicz. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szukająca pracy 10 3 miesiące temuocena: 100% 

  Właśnie gdzie można składać cv do pracy do żłobka( ktoś już tu pisze jak nie wiesz to po co się pytasz)Mam nadzieję że ogłoszenie do pracy będzie wywieszone w pup w Iławie niech wszyscy mają jednakowe szanse a nie po znajomosciach jak jest do tej pory w naszej Iławie jak później mamy miec zaufanie do naszych włodaźy pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama85 9 3 miesiące temu

  A jak w końcu wygląda kwestia godzin pracy żłobka ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bibek 8 3 miesiące temuocena: 100% 

  Kryteria to ściema. Bo niby kto ma je zweryfikować? Chyba że będą do wglądu z pełną transparetnością w co nie wierze. Będzie tylko lista przyjętych i to z numerami bo RODO.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość z Iławy 7 3 miesiące temuocena: 86% 

  Dzieci matek i ojców samotnie je wychowujących? Kiedy zacznie obowiązywać równouprawnienie? To, że ludzie mają dzieci, żyją razem bez ślubu chyba nie musi oznaczać że mają mieć kolejne przywileje? Z jakiego tytułu? W 100 % popieram ~Kierowcę. Pierwszeństwo powinny mieć dzieci z rodzin, których oboje rodziców legalnie pracuje i płaci podatki, min. na żłobki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 6 3 miesiące temuocena: 100% 

  Głownym kryterium powinno być, oboje rodziców pracuje.Widzę ze w regulaminie nie zapomniano o nierobach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama 5 3 miesiące temuocena: 20% 

  A do pracy gdzie można składać CV np. Jako pomoc nauczyciela? Czy wszystko już ustawione już po "znajomości" jak to często bywa w Iławie...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nenonek123 4 3 miesiące temuocena: 67% 

  Jak nie wie Pani gdzie składać CV to raczej nie nadaje się Pani do pracy....typowe Polaczkowe podejście - " po znajomości"...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Ten żłobek miał wyczerpać zapotrzebowanie na miejsca dla dzieci i miało tych miejsc być 90 lecz przed wyborami nie mówił obecny burmistrz nic o tym, że w tych 90miejscach jest wliczane te 35miejsc starego żłobka to raz. Po drugie mam nadzieję, że rekrutacja będzie rekrutacja bo mam znajomą ktura składała w tym roku papiery do obecnego żłobka i się nie dostała tak jak i mój syn po czym wystarczylo, że jej mama porozmawiania z osobą decyzyjną i miejsce się znalazło.... kolesiostwa ciąg dalszy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~m123 2 3 miesiące temuocena: 50% 

  Cały projekt powstania żłobka powstał dzięki pracy Pana Żylińskiego. Gmina uzyskała dwa dofinansowania na powastanie żłobka. Pierwszy na budowę, drugi na wyposażenie. Obydwa projekty są efektem pracy burmistrza Żylińskiego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 1 3 miesiące temuocena: 50% 

  Po przemianach ustrojowych burmistrz P. Żyliński praktycznie zlikwidował prawie wszystkie przedszkola i żłobki. Na ul. Westerplatte były dwa dobrze funkcjonujące przedszkola i co z nich zostało ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMALADY D
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5603 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)