REKLAMAMartex
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2019, 11:55 komentarzy 36

(Fot. Info Iława.)

Ważą się przyszłe losy boiska na osiedlu Podleśnym w Iławie. Jest kilka konkurencyjnych pomysłów na jego zagospodarowanie. Decyzję Spółdzielnia Mieszkaniowa "Praca" uzależnia od wskazania mieszkańców. Proces pytania ich o zdanie jest obecnie w toku.

Jakiś czas temu zniknęło ogrodzenie asfaltowego boiska na osiedlu Podleśnym w Iławie.

- Trzeba było podjąć taką decyzję ze względów bezpieczeństwa - mówi prezes iławskiej "Pracy" Zbigniew Stachurski. - Ogrodzenie było w dużym stopniu przerdzewiałe i niestety nie nadawało się już do spawania. Dlatego postanowiliśmy je zdemontować.

Takie działanie wzbudziło ciekawość i pytania o przyszłość tego terenu. Możliwości jest kilka.

- Grupie lokatorów zależy na parkingu - wymienia pierwszą z opcji prezes "Pracy". - Wiemy, że w tej części miasta już powstało kilka parkingów, ale wciąż jest ciasno, a o miejsce parkingowe nadal trudno - uzasadnia potrzebę budowy nowych miejsc dla samochodów.

Inni wymieniają plac zabaw oraz miejsce do spotkań i rekreacji mieszkańców w różnym wieku, z ławeczkami, leżakami, zielenią, czy fontanną. Taka propozycja jest zawarta m.in. w petycji mieszkańców, jaka w sprawie przyszłości boiska wpłynęła do spółdzielni. Rzadziej mówi się o pozostawieniu sportowej funkcji tego miejsca, a przyczyną jest głównie bliskość sportowego zaplecza iławskiej "Piątki. Niedługo tutejsza infrastruktura wzbogaci się jeszcze o tzw. OSĘ - Otwartą Strefę Aktywności.

Na razie decyzja dotycząca przyszłości dzisiejszego boiska nie zapadła, a spółdzielnia sonduje wśród mieszkańców, jakie są ich oczekiwania. Konsultacjami objęto bezpośrednich sąsiadów boiska - mieszkańców bloków, które są położone obok niego. Mieszkańcy ci są odwiedzani w swoich mieszkaniach i pytani o to, jak w ich ocenie powinien być zagospodarowany ten teren.

- Ten proces jeszcze trochę potrwa, bo niektórych nie udaje się zastać, a zależy nam na tym, by wypowiedział się jak największy odsetek mieszkańców - komentuje Zbigniew Stachurski. - Podchodzimy do tego bez pośpiechu. Myślę, że w lipcu będziemy wiedzieć, jakie jest wskazanie lokatorów. Na pewno nie zrobimy nic, co będzie niezgodne z wolą większości mieszkańców - zapewnia.

O decyzji - poinformujemy.

A Waszym zdaniem - czego najbardziej brak na Podleśnym?

REKLAMATom-bet

36Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Podleśnianin 36 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Można by zrobić parking podziemny z miejscami do wykupienia i zamykaną bramą na pilota. A na górze miejsce do rekreacji z zielenią. Koszt parkingu pokryły by sprzedane miejsca parkingowe a chętnych napewno by nie zabrakło...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 35 11 miesięcy temuocena: 0% 

  Sprzedać panu, który chce kupić teren na starym mieście .,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hubert_scoot 34 11 miesięcy temuocena: 40% 

  powinien być tu mini skatepark ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan Oszczędny 33 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Wystarczy pomalować linie i parking gotowy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miłość do drugiej osoby 32 11 miesięcy temuocena: 42% 

  Co Wy chcecie od Spółdzielni. Cenę za C.O. i C.W. ustala Urząd Regulacji Energetyki z siedzibą w Gdańsku natomiast cenę za zimną wodę Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, na które Spółdzielnia nie ma wpływu. Pobrane zaliczki za media są rozliczane raz w roku. Zbyt krótko żyjemy i po co tyle nienawiści w Was komentujących w stosunku do innych ludzi, tam przecież też pracują normalni ludzie, którzy ponoszą takie same opłaty i posiadają wrażliwe serca. Więcej tolerancji i szacunku do drugiej osoby:-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arnold 31 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Dokładnie, to co piszą mieszkańcy. Tutaj Spółdzielnia z prezesem martwią się i zastanawiają co zrobić z tym kawałkiem ziemi a ceny wody z kosmosu. To jest woda z Lichenia i jakaś zdrowotna czy jak, że takie ceny. Czas skończyć z wiecznymi podwyżkami. Jedna z najdroższych spółdzielni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szóste 30 11 miesięcy temuocena: 68% 

  Komunizm upadł 30. lat temu, wszystko co komunistyczne to było zło, a te komunistyczne po-twory spółdzielnie mieszkaniowe funkcjonują i mają sie dobrze. Ceny tłumaczą tym, że takie mają rachunki co sprowadza się do tego, że byłoby taniej, ale płacimy za tych co nie płacą - bo te po-twory nie znają się na windykacji. Gdyby miały powstać wspólnoty to już by powstały, dziwię się tym co płacą pod sm praca - zdzierają ile wlezie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Członek SM praca 29 11 miesięcy temuocena: 74% 

  Pan Stachurski siedzi na tyłku , na ciepłej posadce tyle lat i ma w głębokim poważaniu koszty jakie ponoszą mieszkańcy SM Praca. Ciepła woda na pierwszym miejscu. Uzasadniają każde podwyżki tym, że to nie z ich winy. A z czyjej, skoro mieszkańcy wspólnot płaca po 21, 22 złote za ten sam metr. Nagle przed walnym głos mieszkańców się bardzo liczy. A gdzie byli mieszkańcy ze swoim głosem jak oddawano plac po kotłowni na Starym Mieście właśnie miastu, sprzedawano miastu drogę wewnętrzną na Starym Mieście za marne pieniądze? Zaniedbane elewacje, zapuszczone trawniki, te na Starym Mieście zachwaszczone, stare nasadzenia, zaniedbane, byle jaka trawa, drzewa pod blokami niepoprzycinane, zasłaniają dostęp światła do mieszkań, a pan Stachurski pyta mieszkańców co z boiskiem. Śmiać się czy płakać? Kiedy choć raz SM praca obniżyła koszty eksploatacji? Nad tym należy dyskutować poważnie, a nie propagandowo rzucić hasło BOISKO, żeby odwrócić uwagę od być albo nie być mieszkańców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojtek 28 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Woda ciepła os. Ostródzkie 30,56 zł metr...a od lipca podwyżka....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 maja20a 27 11 miesięcy temuocena: 42% 

  Spółdzielnia powinna zadbać o swoich lokatorów. Sam mówię stop ciągłym podwyżkom czynszu wody itp. Zwroccie uwagę, że społeczeństwo sie starzeję. Zadbajcie wiec o nich. Dobre rozwiązanie to parking z miejscami wyłącznie dla dzierżawiących miejsce postojowe płacąc co miesiac ustalona kwotę. Pieniądze można przeznaczyć na remonty. Ewentualnie zmniejszenie oplat stalych. Biedronka plus kompleks miejsc targowych również dobry pomysl. Niech powstanie mini galeria dla małych przedsiębiorców. Ewentualnie biura dla przedsiębiorców. Może jakaś biedronka czy lidl. Jeśli przeznaczycie teren na kolejne miejsca rekreacyjne. To niezobaczycie podwyzkom stop leczkolejne wydatki na utrzymanie terenu. Pozdrawiam Michał P.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mark 26 11 miesięcy temuocena: 56% 

  zaorac i posadzic buraki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 25 11 miesięcy temuocena: 44% 

  Zbudujcie biedronke

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oświata 24 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Zbudować halę z małymi trybunami oraz basenem i z sp 5 zrobić szkole sportowa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olga. 23 11 miesięcy temuocena: 60% 

  Bardzo madre. Super!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mietek Konefka 22 11 miesięcy temuocena: 86% 

  Jeszcze by się przydał kryty tor łyżwiarski żeby nasi olimpijczycy nie musieli jeździć za granicę trenować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szóste 21 11 miesięcy temuocena: 83% 

  32 zł za metr ciepłej wody tyle karze płacić sobie ta spółdzielnia gdzie moja babcia w tej samej Iławie nie ma stawki 21 zł... o tym zróbcie reportaż lepiej. W listopadzie, w marcu teraz w czerwcu kolejna podwyżka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olga. 20 11 miesięcy temuocena: 81% 

  To jest dranstwo. Lokatorzy. Zbojkotujmy te podwyżki spółdzielni Praca. Utworzmy wspólnotę mieszkaniową. Precz z takimi komunistycznymi tworami. Ludzie czas się obudzić i pognac to towarzystwo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~snickers do Edi 7 19 11 miesięcy temuocena: 40% 

  Nie będę kłócić się z idiotą, bo najpierw sprowadzi mnie do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem. Żegnam.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 18 11 miesięcy temuocena: 64% 

  Trzeba by sie bylo przyjrzeć jeszcze osobom sprzatającym bloki... bo tu wiele do życzenia jest... na Brata Aberta dawno chyba nie byla myta klatka schodowa... piachu pełno... a takie czynsze wysokie płacimy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 17 11 miesięcy temuocena: 39% 

  Snickers jak dbasz tak masz. Robicie chlew ze swojego bloku i teraz się dziwisz jak wygląda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~snickers 16 11 miesięcy temuocena: 64% 

  Racja! Co rusz więcej, a z tą wodą to już zupełne przegięcie! I to wieczne "z przyczyn niezależnych od spółdzielni". Wsadźcie sobie w duuusze ten slogan i zacznijcie myśleć w tej całej Pracy! Niektóre bloki, w tym mój to juz niedługo jak w Prypeci będą wyglądać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 86 15 11 miesięcy temuocena: 73% 

  Proponuje zrobić kreatywny plac zabaw ze strefą wyobraźni. Trampoliny, las z rur, ścianki wspinaczkowe, specjalna miękka nawierzchnia, telefon akustyczny, fabryka piasku, aleja zabaw gdzie bedzie gra kapsle czy chlopek... przyjemne z pożytecznym :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 14 11 miesięcy temuocena: 56% 

  Ona86 zejdź na ziemię nie ma na to funduszy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edi7 13 11 miesięcy temuocena: 61% 

  Zaorać, posadzić trawę i psy będą miały gdzie srać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podleśny 12 11 miesięcy temuocena: 58% 

  A może, żeby zadowolić wszystkich wydłużyć pas parkingu już istniejącego na kawałek boiska, a resztę wykorzystać na zieleń i strefę relaksu, oddzieloną od części parkingu gęstą roślinnością i Wszyscy będą zadowoleni, bo dziś każdy chce mieć auto pod domem i las , hehe

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 11 11 miesięcy temuocena: 64% 

  Pierwsze słyszę, aby były prowadzone sondy w tej sprawie wśród mieszkańców. Strefa zieleni świetny pomysł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brak słów 10 11 miesięcy temuocena: 71% 

  Ta Pani co zbiera podpisy to mieszkanka, a ten Pan co zbiera na parking jest ze spółdzielni praca więc klaruje się odpowiedź co spółdzielnia chce wybudować, nie zdziwi mnie jak napiszą, że wolą mieszkańców było wybudowanie parkingu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Podlesne 9 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Chodzila Pani i zbierała podpisy od mieszkańców przyległych blokow do dawnego boiska aby powstal plac zabaw... po kilku dniach chodził Pan i zbierał podpisy aby powstał parking... wiec i sąda była.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 8 11 miesięcy temuocena: 79% 

  Nie chcemy w tym miejscu parkingu. Wszędzie tylko beton. Zostawcie to miejsce na odpoczynek i spacery. A z podpisami to jest tak albo podpisujesz za parkingiem albo wcale.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sen 7 11 miesięcy temuocena: 84% 

  Na pewno potrzebna jest w tym miejscu strefa zieleni, bufor napowietrzający. Kolejna betonowa patelnia, nawet jako parking (tych wciąż i wciąż będzie mało, a osiedle jest dla ludzi, nie dla samochodów), to będzie decyzyjna porażka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka 6 11 miesięcy temuocena: 78% 

  Proponuję fajny skwer, z ławeczkami, fontanną i zielenią. Nie każdy ma działkę, gdzie może się schronić przed upałami ale za to ma balkon na którym praży niemiłosiernie. Młode mamy miałaby fajne miejsce gdzie mogą posiedzieć z maluszkami w wózkach. Parkingow będzie zawsze za mało. Za kosciolem jest miejsce na budowę piętrowego i tam raczej nikimu nie będzie przeszkadzać zapach z rur wydechowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do wojdyga 5 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Na meneli wystarczy zamontować z dwie kamery i niech się policja wkoncu wykarze...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojdyga 4 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Fajny pomysł, ale jest jeden problem. Mianowicie wieczorami będą tam przesiadywać miejscowe menele. Zacznie się dewastowanie ławek i leżaków, bo przecież u nas nic nie może stać w miejscu w całości. Plac zabaw? Niekoniecznie, w pobliżu są 2 place, wystarczy. Parking? Dobry pomysł i nie. Więcej miejsc parkingowych ale i więcej smrodu i hałasu wokół. Ciężki wybór. Zasadzić drzewa i finito :) Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nortmalny 3 11 miesięcy temuocena: 46% 

  Myślę, że Kościół by się przydał by głosić chwałę Naszego Pana. Bo jest tylko jeden na Podleśnym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heh 2 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Mizerna prowokacja.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ~Nortmalny 1 11 miesięcy temuocena: 63% 

  Nortmalny ? może pomyliłeś ?? piszesz o Kościele/// a artykuł jest o boisku . Zdrowia życzę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0354 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)