REKLAMAsenat1
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 czerwca 2019, 12:12 komentarzy 1

(Fot. KP PSP w Iławie.)

- W znaczący sposób zwiększą potencjał ratowniczy na terenie naszego powiatu - mówi o nowych strażakach ochotnikach kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Iławie. „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP” ukończyło 38 osób.

Szkolenie, zrealizowane przez Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą w Iławie, zakończyło się w minioną sobotę, 8 czerwca.

- Miało na celu przygotowanie strażaków do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczych, w tym do samodzielnego wykonywania złożonych czynności w ramach zastępu - przybliża szczegóły kpt. Rutkowski. - Szkolenie obejmowało tematykę dotyczącą m.in.: pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, działań podczas pożarów wewnętrznych, obsługi mechanicznych urządzeń ratowniczych, sprawiania drabin, prowadzenia korespondencji radiowej i kierowania ruchem drogowym na potrzeby działań.

Przyszli ratownicy uczestniczący w szkoleniu przeszli również testy w komorze dymowej znajdującej się w Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu, przygotowujące oraz sprawdzające umiejętności ratowników podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Szkolenie ukończyło 38 strażaków. Życzymy im satysfakcji ze służby i przede wszystkim - tyle samo powrotów, co wyjazdów.

Powiat iławski ma 38 nowych strażaków ochotników.
Zdjęcia: KP PSP w Iławie.

REKLAMANotus_nowa

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Joł 1 3 miesiące temuocena: 100% 

    No to Monika zawiedziona, że nie ma jej na pierwszym. Planie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7076 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)