REKLAMAsenat1
ipb_nowa

(Fot. nadesłane.)

Kolejna interwencja patrolu saperskiego była konieczna w Iławie w środę, 12 czerwca. Saperzy interweniowali na Wyspie Młyńskiej - nowym miejskim terenie rekreacyjnym u zbiegu ulic Kościuszki i Ostródzkiej.

W tych okolicach, a dokładnie przy mostku prowadzącym na Wyspę Młyńską, odkryto kolejną historyczną "pamiątkę" - niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej.

- Był to pocisk artyleryjski, kaliber 80 mm - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Został już zabrany przez saperów z Lidzbarka Warmińskiego i zostanie zneutralizowany na poligonie wojskowym.

To kolejne takie niebezpieczne znalezisko w Iławie w ostatnim czasie. Mundurowi przypominają, iż niewybuchów - w przypadku ich odkrycia - nie należy dotykać, czy przenosić. Należy pozostać na miejscu do czasu przyjazdu służb, a jeśli jest to niemożliwe - oznaczyć miejsce odnalezienia niewybuchu tak, by nie stanowił on zagrożenia dla innych.

Zdjęcia: nadesłane przez Czytelnika.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAszkoła
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd3
REKLAMAPUP
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8312 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)