REKLAMALumen
REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 czerwca 2019, 10:13 komentarzy 6
Pomocnicze linie na jezdni wzmagają czujność kierowcy.

Pomocnicze linie na jezdni wzmagają czujność kierowcy. (Fot. Info Iława.)

Decyzja zapadła jeszcze w minionym roku, a teraz jest wprowadzana w życie. Na osiedlu Lubawskim w Iławie dokonuje się właśnie istotna zmiana w organizacji ruchu.

Przy głównych wjazdach na osiedle zostały już ustawione - na razie jeszcze zasłonięte - znaki informujące o wprowadzeniu na całym osiedlu tzw. strefy uspokojonego ruchu. Znają ją już dobrze kierowcy poruszający się po iławskim Lipowym Dworze. Teraz także osiedle Lubawskie zostanie objęte ograniczeniem prędkości do 30 km/h, a skrzyżowania będą równorzędne. Nie będzie więc dróg z pierwszeństwem przejazdu i podporządkowanych. Zamiast tego trzeba będzie ustępować pierwszeństwa pojazdowi po prawej stronie.

Na głównych osiedlowych ulicach, w tym na ulicy Długiej, na skrzyżowaniach wymalowano już pomocnicze linie. Zwracają uwagę kierowcy na to, że zbliża się do skrzyżowania, gdzie obowiązuje "reguła prawej ręki".

"Strefa uspokojonego ruchu" zacznie obowiązywać wraz z odsłonięciem wprowadzonego oznakowania. Ma się to wydarzyć już w ciągu kilku najbliższych dni.

Zdjęcia: Info Iława.

abs2

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kapusta 6 ponad rok temuocena: 0% 

  A może by ktoś się w końcu pochylił nad wyjazdem z ulicy Piastowskiej na krajówkę ul. Ostródzka koło fotopułapki???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kkkkk 5 ponad rok temuocena: 100% 

  Bo na pamięć jeżdżą matoły szczególnie złotówy tak bynajmniej jest na lipowym

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 4 ponad rok temu

  Właśnie zlotówy znają przepisy i jeżdżą tak jak trzeba ale jeśli banda mieszkających tam matołòw nie widzi nowego oznakowania to często zdarzają się niebezpieczne sytuację.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gosia 3 ponad rok temuocena: 44% 

  Następna tragiczna decyzja. Na siłę ktoś chce się wykazać. A może tak zająć się stanem dróg, dlaczego asfalt na ulicach, prawie w całej Ilawie, jest w fatalnym stanie,. Strach pomyśleć co bedzie po zimie. Chyba jakaś gwarancja była.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grzegorz 2 ponad rok temu

  Zgadzam się w 100%.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~x 1 ponad rok temuocena: 64% 

  Teraz i tam trzeba będzie uważać na kiepskich kierowców. Super zmiana. Dziękuję. Proponuję takie linie namalować na Kajki przed skrzyżowaniem z Mrongowiusza, bo tam prawie nikt nie umie prawidłowo ustąpić pierwszeństwa. Generalnie jeśli szukacie sponsora na naprawę blacharską to zapraszam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1414 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)