REKLAMAPatrz
Paszynin2

(Fot. materiały prasowe.)

W związku z utrzymującą się od kilku dni spiekotą zapotrzebowanie na wodę jest tak duże, że... w niektórych miejscach zaczyna jej brakować. Tak jest na przykład w Nowym Mieście Lubawskim. W związku z kryzysową sytuacją burmistrz Józef Blank apeluje do mieszkańców o oszczędne gospodarowanie cennym zasobem. Sytuacja jest na tyle poważna, że włodarz grozi wprowadzeniem sankcji dla osób nadużywających wody.

Czwartek, 13 czerwca to trzeci dzień z rzędu, gdy w naszym regionie obowiązuje ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia (pomarańczowe) dotyczące upału. IMGW-PIB przestrzega przed temperaturami osiągającymi (w cieniu) 32-33 stopnie.

Woda - to w tych gorących dniach najcenniejszy zasób. Służby sanitarne radzą, by dużo jej pić, a także korzystać z chłodnych kąpieli i natrysków. 

Ale okazuje się, że popyt na wodę jest teraz tak wysoki, że nie wszędzie jest możliwe zapewnienie wystarczającej podaży. Kłopoty są w Nowym Mieście Lubawskim.

- Z uwagi na trwające od kilku dni upały i występujący w związku z tym bardzo duży pobór wody z sieci wodociągowej, zwracam się z apelem do mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego o oszczędne gospodarowanie wodą pobieraną z miejskiej sieci wodociągowej - zaapelował burmistrz Józef Blank. 

Włodarz prosi zwłaszcza o zaniechanie takich czynności jak podlewanie trawników, ogródków i działek, a także mycie samochodów i temu podobne. Dotyczy to godzin 16-23, gdy presja na miejską sieć wodociągową jest największa.

- Zbyt duże zużycie wody powoduje znaczne zmniejszenie jej ciśnienia, a nawet brak wody u mieszkańców zamieszkujących wyżej położone tereny miasta - nie ukrywa Józef Blank. 

Sytuacja jest na tyle poważna, że mieszkańcom, którzy zignorują apel, mogą grozić konsekwencje.

- Niedostosowanie się do wydanych zaleceń skutkować będzie rozważeniem wprowadzenia przeze mnie sankcji wobec osób nadużywających wody - zapowiedział burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8615 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)