REKLAMAMartex
klonowski

(Fot. Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio w Iławie.)

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio w Iławie jest przedszkolem, które powstało z myślą o dzieciach. Dzieciach niezwykłych, które potrzebują trochę więcej, aby się rozwijać. Nazwa przedszkola wywodzi się z łaciny - słowo "concilio" oznacza "razem" oraz "łączyć". Przedszkole łączy wiedzę i doświadczenie specjalistów, aby jak najskuteczniej pomagać dzieciom z autyzmem oraz ich rodzinom.

Pierwsze oznaki autyzmu są bardzo często trudne do zauważenia. Zazwyczaj obawy rodziców nasilają się dopiero wówczas, gdy drobnych spostrzeżeń jest coraz więcej. Niepokojące i charakterystyczne dla autyzmu zachowania możemy zaobserwować już w pierwszym roku życia dziecka.

Jeśli jest coś, co niepokoi Cię w rozwoju Twojego dziecka, zgłoś się do specjalisty.

Concilio oferuje kompleksowe i intensywne usługi terapeutyczne dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi – głównie z autyzmem. Wszyscy wychowankowie poddawani są intensywnej, indywidualnej terapii behawioralnej – w wymiarze co najmniej 10h/tygodniowo oraz dodatkowo fizjoterapii, logopedii, terapii ręki, dogoterapii. Intensywna terapia jest jedyną szansą na możliwość samodzielnego dorosłego życia wychowanków. Zaburzenia ze spektrum autyzmu (autism spectrum disorders, ASD) należą obecnie do najczęstszych problemów rozwojowych. 

Placówka stale pozyskuje środki zewnętrzne w celu intensyfikacji działań terapeutycznych.

1 września 2019 r. w punkcie przedszkolnym rozpoczyna się realizacja  projektu "Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio zapewnia dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi kompleksową opiekę przedszkolną”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

W ramach projektu realizowane będą następujące formy wsparcia:
⦁    zajęcia dodatkowe dla dzieci: zajęcia indywidualne – 2 704 h, zajęcia grupowe – 800 h;
⦁    szkolenia i konsultacje indywidualne dla rodziców: indywidualne – 1 008 h, grupowe – 80 h
⦁    6 wycieczek edukacyjnych dla dzieci wraz z opiekunem;
⦁    utworzenie dwóch nowych miejsc wychowania przedszkolnego dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych oraz dostosowanie istniejących miejsc do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami (z wykluczeniem dzieci objętych obowiązkiem szkolnym – zerówka).  

Udział w zajęciach, warsztatach, konsultacjach i wycieczkach jest BEZPŁATNY.

Dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie www.concilio.edu.pl w zakładce aktualności.

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Concilio w Iławie - trwa nabór do bezpłatnego projektu wsparcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ilość zdjęć 3

Ogłoszenie.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 2.2235 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)