ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2019, 12:41 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

ROWEROWA IŁAWA. Z inicjatywy miejskiego samorządu oznakowano dwa kolejne przejazdy dla rowerzystów w naszym mieście, będące jednocześnie przejściami dla pieszych. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie kierujących jednośladami, bo wypadków nie brakuje, a zastosowany na nawierzchni przejazdu czerwony kolor zwraca uwagę, wzmagając czujność kierowców.

Ratusz wytypował dwa miejsca do takiego oznakowania. Są w bliskiej od siebie odległości na ulicy Królowej Jadwigi: jedno znajduje się przy wjeździe na parking Galerii Jeziorak, drugie zaś przy wjeździe na parking przy domu handlowym "Pod kasztanem".

- To miejsca, gdzie niestety w ubiegłym roku dość często dochodziło do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów - uzasadnia Grzegorz Frąckowiak z Wydziału Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta w Iławie. - Zastosowanie tam czerwonego koloru ma na celu pomóc w zwróceniu kierowcom uwagi na zagrożenia związane z obecnością tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dwie wybrane przez miasto lokalizacje mają charakter pilotażowy. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa, czerwony kolor może się w przyszłości pojawić na kolejnych przejazdach rowerowych w Iławie. Wcześniej takie rozwiązanie w trzech punktach w ścisłym centrum miasta wprowadzono z inicjatywy zarządcy krajówki, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

W Iławie mamy już kilka takich czerwonych przejazdów. Właśnie powstały dwa kolejne.
Fot. Info Iława.

abs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kierowca 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

    A może już czas ustawić znaki drogowe na ścieżkach rowerowych.Kończy się ścieżka rowerowa i wjeżdżają pod koła samochodu na jezdnię. Czy rowerzysta ma pierwszeństwo, chyba nie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.8943 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)