REKLAMALumen
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lipca 2019, 10:12 komentarzy 11
W

W "skrzynce skarg" niebezpieczny wyjazd na ulicę Sobieskiego. (Fot. Czytelnik.)

Nowy trend z niekoszeniem zieleni dociera na iławskie parkingi? - zastanawia się Czytelnik, nadsyłając zdjęcia zasłoniętego przez nadmiernie rozrastający się krzak wyjazdu spod galerii handlowej "Nenufar". Urzędnicy jednak uspokajają. Miejskie łąki nie będą powstawać tuż przy drogach, bo rzeczywiście mogłoby to negatywnie wpłynąć na stan bezpieczeństwa.

Sprawę zgłosił Czytelnik - lokalny kierowca (dane do wiadomości redakcji).

- Tak wygląda wyjazd z parkingu przed galerią "Nenufar" na ulicę Sobieskiego - opisuje problem, załączając zdjęcia. - Kiedyś z takim problemem zgłaszało się do straży miejskiej i problem był usuwany. Teraz nie wiem, do kogo się z tym zwrócić - przyznaje mężczyzna. - Rozumiem, że jest obecnie jakiś nowy trend na niekoszenie zieleni, ale te krzaki znacznie ograniczają widoczność, co stanowi spore zagrożenie. Należałoby je przyciąć. Teraz trzeba niebezpiecznie "wysunąć" przód samochodu na drogę, żeby zobaczyć, czy ktoś nie nadjeżdża, co udaje się dostrzec w ostatniej chwili - dodaje.

Urząd Miasta w Iławie jednak uspokaja. Miejskie tereny, które z uwagi na panującą suszę wytypowano do rzadszego koszenia, nie są terenami sąsiadującymi z drogami. 

- Przycinanie krzewów na Sobieskiego zostało już zlecone - lada dzień będzie to wykonane - informuje Julia Bartkowska, kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta w Iławie. - Spomer działa teraz na ulicy 1 Maja, a potem przechodzi właśnie na Sobieskiego - dodaje.

Nadmiernie rozrastający się krzak przy wyjeździe spod galerii "Nenufar" na ulicę Sobieskiego zasłania widok kierowcom. Urząd zapowiada szybką interwencję.
Fot. Czytelnik.

REKLAMANotus_nowa

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sluchacz 10 12 miesięcy temu

  No kierowca też mało widzi jak będzie od strony szpitala .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Inka 9 12 miesięcy temuocena: 33% 

  Tak przy De Grasso posadzono tuje. I co widać ???ano tylko tuje. Jedynie można poprawić bezpieczenstwo poprzez usunięcie tych krzewów.Ktoregos dnia dojdzie do tragedii. Prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i użytkowników aut.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~!!!!!!!!!! 8 ponad rok temuocena: 86% 

  Proponuję wyciąć resztę tej zbędnej zieleni w Iławie i zabetonować wreszcie całe miasto - wtedy będzie dobra widoczność, latem będzie jeszcze cieplej, nie będzie robaków i ćwierkających jak opętane ptaków, nic nie będzie psuło widoku na beton, będzie pięknie i funkcjonalnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ina 7 ponad rok temuocena: 100% 

  (...) Co i gdzie trzeba pilnie wykonać.Strazy miejskiej brak to trzeba samemu przespacerować się po ulicach Iławy.wtedy będzie Pani widziała co i kiedy wykonywać.Czy podlegli Pani pracownicy wykonują odpowiednio pracę.? Chyba nie do końca. W związku z tym nogi za pas i wio w miasto . Siedzenie nie służy na kręgosłup.Najlepszego....,.

  Edytowany: ponad rok temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gość 6 ponad rok temuocena: 67% 

  Prostota myślenia jest przerażająca, jednym przeszkadzają krzaki innym drzewa a kolejnym trawa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 5 ponad rok temuocena: 67% 

  Zgadzam się z Mirkiem na Dąbrowskiego brak widoczności !!!!. Wystarczy niżej przyciąć krzewy, ale po co...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klaudia 4 ponad rok temuocena: 57% 

  A rondo na królowej Jadwigi? Chcąc pojechać z Sobieskiego na królowej Jadwigi (przy da grasso) trzeba uważać żeby pieszego nie potracic bo nie widać czy ktoś w ogóle stoi. Masakra!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paisano 3 ponad rok temuocena: 50% 

  Trochę chyba na wyrost ta skarga. Nic nie trzeba się wysuwać. Wystarczy że nie będzie się dojeżdżać do wyjazdu prostopadle a pod kątem tak jak jest ten wlot. Problem z krzakami jest na przejściu dla pieszych 50m od tego miejsca. Ludzi idących od Nenufaru ciężko dostrzec

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 2 ponad rok temuocena: 67% 

  Chciałam właśnie to napisać ma pan rację,trzeba bardzo uważać,bo od strony miasta jadące samochody nie widać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mirek 1 ponad rok temuocena: 80% 

  Taka sama sytuacja ma miejsce na Dąbrowskiego przy wyjeździe od strony piekarni Kłosowskiego. Przez krzaki nie widać nic. Trzeba wyjeżdżać na chybił trafił. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbudzyk
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.873 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)