REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lipca 2019, 12:23 komentarzy 1

(Fot. Archiwum własne.)

Już niemal 1,5 mln złotych - to wartość darowizn, jakie - za pośrednictwem mechanizmu 1% - przekazali na szczytne cele lokalni podatnicy. Odkąd śledzimy trendy w tym zakresie, każdego roku odnotowujemy konsekwentne i duże wzrosty.

Według najnowszych danych Urzędu Skarbowego w Iławie, tzn. tych dotyczących zeznań złożonych w roku 2019, a dotyczących zobowiązań podatkowych za rok poprzedni, aż 23 828 lokalnych podatników zdecydowało się na przekazanie 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. W ten sposób na szczytne cele wspólnie przekazaliśmy potężną kwotę, bo aż 1 486 550 zł.

Organizacje korzystające z takiej formy wsparcia mają powody do radości. 1% to coraz bardziej liczące się źródło finansowania działalności pożytku publicznego, co widać dobrze w lokalnych danych.

W 2018 roku 1% przekazało OPP 19 503 podatników rozliczających się w Urzędzie Skarbowym w Iławie. Łączna wartość przekazanego w ten sposób wsparcia opiewała na 1 202 883,10 zł. Kolejny rok wstecz było to 1 088 676,26 zł. Właśnie w 2017 roku wartość lokalnego, iławskiego 1% po raz pierwszy przekroczyła 1 mln zł. Teraz to już niemal 1,5 mln.

kontakt@infoilawa.pl

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~xyz 1 5 miesięcy temu

    A ile z tej kwoty przekazano lokalnym organizacjom? Wspomagamy swoich ?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.606 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)