REKLAMALADY D
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2019, 09:05 komentarzy 1

(Fot. Archiwum własne.)

Zgodnie z zapowiedzią wracamy do tematu, by przedstawić zatwierdzone już przez przewoźnika szczegóły dotyczące przyjazdów do Iławy zabytkowej lokomotywy parowej Pt47 z wolsztyńskiej parowozowni. W stosunku do wcześniejszych zapowiedzi zaszły pewne zmiany - zapraszamy zainteresowanych do sprawdzenia szczegółów.

Lokomotywa Pt47 zawita na dworzec PKP Iława Główna w niedzielę, 14 lipca o godzinie 21:03. Planowany jest 10-minutowy postój. 

Po raz drugi parowóz przyjedzie w środę, 17 lipca o godzinie 9:10. W naszym mieście planowany jest 20-minutowy postój.

Fanom kolejnictwa i techniki pozostaje mieć nadzieję, że historycznego spotkania z koleją jak za dawnych lat nie popsuje żadna niespodziewana awaria.

Kolejowa gratka odbywa się w ramach turystycznego projektu "MAZURY'19 - Pociągiem na wycieczkę!", której organizatorem jest Turystyka Kolejowa Turkol.pl. Parowóz można obejrzeć na wybranym dworcu na trasie przejazdu historycznego składu, można też wsiąść na jego pokład. Pociągi będą zestawione z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy z lat 70-tych XX wieku. Zainteresowani biletami szczegółowe informacje uzyskają u przewoźnika.

REKLAMAPałac 4

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tomek 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

    Jako ciekawostkę chciałbym dodać że sama lokomotywa parowa Pt47 z 14 na 15 lipca zostaje w Iławie, parowóz ten będzie można zobaczyć również w późnych godzinach wieczornych 16 lipca przyjedzie ponownie do Iławy i 17 lipca rano poprowadzi pociąg WARMIA do Torunia. Parowóz w Iławie będzie uzupełniał zapas wody i węgla. Informacje taką dostałem telefonicznie z parowozowni Wolsztyn.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMAwalentynki
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7205 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)