REKLAMAPatrz
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lipca 2019, 10:43 komentarzy 9

(Fot. Info Iława.)

Czytelnik prosi o interwencję w związku z "wręcz krytycznym stanem technicznym" placu zabaw na ulicy Skłodowskiej w Iławie. W ostatnich dniach doszło tam do przewrócenia (się) konstrukcji dużej huśtawki. Co do przyczyn tego zdarzenia są różne wersje.

Mieszkaniec pobliskiego bloku sądzi, iż konstrukcja runęła wskutek złego stanu technicznego. Jeśli tak rzeczywiście było, to trzeba się cieszyć, że nie doszło do nieszczęścia.

- Bardzo proszę o podjęcie tematu stanu technicznego placu zabaw przy ul. Skłodowskiej 2a (zarządca ITBS Iława). Przedmiotowy plac zabaw jest w krytycznym wręcz stanie technicznym - napisał do nas iławianin. - W środę przewróciła się spróchniała konstrukcja dwuosobowej huśtawki wykonana z grubych drewnianych bali. Pozostałe zabawki też są w złym stanie. Drewniany konik jest już od jakiegoś czasu tylko straszącą belką z oberwanymi siedziskami i chwytakami. Piaskownica od kilku lat nie widziała świeżego piasku. Tragedia, strach tam przebywać z małym dzieckiem. Zarządca nic sobie z tego nie robi, zapewnia tylko, że w najbliższym czasie zostaną naprawione poszczególne elementy. Proszę o pomoc. 

Jak sprawdziliśmy na miejscu, konstrukcja drewnianej huśtawki jest rzeczywiście poważnie uszkodzona. Stan niektórych innych urządzeń także pozostawia trochę do życzenia. Dlatego po wizycie na Skłodowskiej od razu przekazaliśmy sygnał Iławskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego.

- W naszej ocenie huśtawka została uszkodzona wskutek aktu wandalizmu, który niestety jest nadal ogromnym problemem - ubolewa prezes ITBS Zbigniew Pawłowski. - Sytuacja na tym placu zabaw jest nam już znana - dodał. - Nasz pracownik był już na miejscu, wykonał zdjęcia. Został już także zlecony kompleksowy remont w tym miejscu, który zostanie wykonany w najbliższych dniach.

Z obietnicy naprawy i - w miarę konieczności i potrzeb - wymiany urządzeń na pewno ucieszą się mieszkańcy. 

- Teraz płacimy ogromne czynsze za mieszkania ITBS-owskie, a nawet nie mamy gdzie pójść z dziećmi się pobawić - to cytat z nadesłanej nam skargi.

Część zarzutów Zbigniew Pawłowski odpiera. Szef ITBS podkreśla, że spółka dba o mienie, które jest w jej zarządzie. Jak wyjaśnia, trzy lata temu po jego osobistej wizycie na Skłodowskiej wymieniono zniszczone ogrodzenie tamtejszego placu zabaw. Prezes ITBS dodaje też, że piasek jest wymieniany na nowy każdego roku, co realizuje na zlecenie ITBS przedsiębiorstwo Eko.

- Dokonaliśmy sprawdzenia stanu technicznego placu zabaw na ulicy Skłodowskiej, ale i wszystkich innych takich placów w naszym zarządzie. Jest to nasze mienie i nasza odpowiedzialność, więc pieniądze na niezbędne naprawy i remonty znajdą się, muszą się znaleźć - podsumował Zbigniew Pawłowski. 

Już zleciliśmy remont placu zabaw na ul. Skłodowskiej - poinformował prezes ITBS Zbigniew Pawłowski. Ruszy po niedzieli - zapowiedział.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMATom-bet

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Emilia 9 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Panie Pawłowski, może i zlecacie firmie EKO wymiane piasku, tylko dlaczego fizycznie tego piasku nikt z EKO nie wymienia (nie dosypuje) a Wy im płacicie za coś czego nie wykonali??? Mieszkam w sąsiednim bloku, przychodzę tam z dzieckiem i widzę że od dwóch lat nikt tam ziarnka piasku nie dosypał. Życzę spokojnej emerytury, a mieszkańcom bloków Itbs życzę nowego Prezesa z "ikrą".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mietek Konefka 8 11 miesięcy temuocena: 67% 

  To sprawka podchmielonej młodzieży , z nudów demolują co popadnie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oliwia 7 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Panie Pawłowski, to trzeba spalić w piecu, bo tego naprawić sie juz nie da .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maruiusz 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Z tego co słyszałem, to mają wbić po gwozdziu i ma dalej latac :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a2 5 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Huśtawka bez mieczy to i musiała runąć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marta 4 11 miesięcy temuocena: 71% 

  Tylko w Iławie taki dramat z tymi placami zabaw . Na szczescie Ostróda jest blisko.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 3 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Tylko nasuwa się pytanie za co Ci ludzie biorą wypłaty (z naszych podatków przypominam).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zaradny 2 11 miesięcy temuocena: 39% 

  Proponuję zmienić miejsce zamieszkania i pełnia szczęścia zapewniona...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilona 1 11 miesięcy temuocena: 65% 

  Też jeżdze do Ostródy, u nas niestety sie to pewnie szybko nie zmieni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8905 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)