REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lipca 2019, 10:01 komentarzy 3
Od lewej: bryg. Piotr Wlazłowski, Komendant Powiatowy PSP w Iławie i Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Od lewej: bryg. Piotr Wlazłowski, Komendant Powiatowy PSP w Iławie i Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. (Fot. Info Iława.)

Defibrylator AED - to ratujące życie urządzenie, które zostało niedawno udostępnione przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Spotkanie z przedstawicielami lokalnych mediów, podczas którego dokonano oficjalnego i symbolicznego oddania sprzętu do użytku, odbyło się we wtorek, 16 lipca. Wzięli w nim udział bryg. Piotr Wlazłowski, Komendant Powiatowy PSP w Iławie i Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

- Defibrylator AED został zainstalowany na ścianie zewnętrznej iławskiej komendy, co umożliwia jego wykorzystanie przez inne osoby niż strażacy. W przypadku wyjazdu zastępów straży, kiedy dojdzie do zatrzymania u poszkodowanego czynności krążeniowo-oddechowych w pobliżu komendy, będzie możliwe wykorzystanie urządzenia - przybliżają szczegóły strażacy.

Urządzenie, które ma ogólnodostępny charakter, jest monitorowane i wyposażone w instrukcję obsługi. Mundurowi przekonują, by nie obawiać się użyć defibrylatora. Jest bardzo prosty w obsłudze - zapewniają.

- Tutaj po prostu nie można się pomylić, nie można niczego zrobić źle - powiedział bryg. Piotr Wlazłowski. - Nawet jeżeli źle przeprowadzimy badanie, urządzenie nie pozwoli na wykonanie defibrylacji. Mam nadzieję, że to urządzenie będzie służyło mieszkańcom. Zależy nam na tym, by rozpropagować fakt, iż udało się je pozyskać i udostępnić.

- Dziękuję strażakom za inicjatywę. Mam nadzieję, że kolejne instytucje publiczne w naszym mieście i powiecie będą wyposażane w taki sprzęt - skomentował burmistrz Dawid Kopaczewski, dodając, że urząd miasta pójdzie za przykładem. - Na początku roku wpłynęła interpelacja radnego Tomasza Sławińskiego w tej sprawie i w odpowiedzi zobowiązałem się do zakupu defibrylatora - poinformował.

Ul. Wyszyńskiego 10, siedziba Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie - to tutaj, w razie takiej potrzeby, można skorzystać z ratującego życie defibrylatora AED.

Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Nagranie 1: Bryg. Piotr Wlazłowski, Komendant Powiatowy PSP w Iławie, o korzyściach wynikających z oddania do użytku w centrum miasta defibrylatora AED.
Nagranie 2: Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski: defibrylator AED pojawi się także w Urzędzie Miasta.
Źródło: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANotus_nowa

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~nieumyty 3 4 miesiące temu

  A tak przy okazji. Czy ktoś może wie dlaczego od wczoraj w kranach w Iławie nie ma ciepłej wody? Czyżby jakaś awaria w ciepłowni? Z jej komina nie leci nawet stróżka dymu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Lepiej żeby nikt go nie potrzebował

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szu 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  I można jeszcze go dowieść tym motorkiem stojącym obok

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6062 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)