REKLAMAsuperpolisa
REKLAMAipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 sierpnia 2019, 12:20 komentarzy 33

(Fot. Info Iława.)

"Dlaczego rada miasta nic nie robi", "50 lat walczymy o drogę", "Ulica Jagiełły do remontu", "50 lat nas oszukują" - to hasła na transparentach, które przynieśli dzisiaj (2 sierpnia) pod iławski ratusz mieszkańcy ulicy Jagiełły. Jedna z najstarszych dróg w naszym mieście nie może się doczekać remontu. Zdeterminowani mieszkańcy, którzy mają już dość wybojów, latem tumanów kurzu, a jesienią błota, zorganizowali pikietę i na ręce burmistrza złożyli petycję w tej sprawie.

W imieniu mieszkańców apel odczytała przed siedzibą Urzędu Miasta w Iławie Krystyna Szkopińska.

- Zwracamy się z prośbą o podjęcie natychmiastowych działań w celu pozyskania środków finansowych na przebudowę ulicy Jagiełły w Iławie - mówiła iławianka. - Przez prawie 50 lat byliśmy oszukiwani, pomijani, zwodzeni obietnicami przez grupy rządzące naszym miastem, praktycznie ze wszystkich formacji politycznych. Składamy kategoryczny protest. Uważamy, że skoro miasto stać na wszelkiego typu imprezy, w tym Lotnicze Majówki, za ogromne kwoty, to równie szybko i skutecznie zorganizujcie środki na remont naszej ulicy. Wydajecie środki publiczne na rozrywkę, pomijając elementarne potrzeby mieszkańców.

Mieszkańcy ulicy Jagiełły zdają sobie sprawę, że dróg w złym stanie jest w mieście więcej, jednak uważają, że ich około 800-metrowa ulica to już niechlubny rekord.

Mieszkańców wysłuchał burmistrz.

- Temat jest nam znany, już poprosiłem kierownika wydziału odpowiedzialnego za inwestycje o oszacowanie kosztów związanych z remontem tej ulicy, jej doświetleniem i wykonaniem tam infrastruktury, a także z wykupem działek - odpowiedział Dawid Kopaczewski. - Jak Państwo wiecie, droga dojazdowa do Waszych posesji jest dosyć wąska, a miasto nie jest właścicielem wszystkich działek położonych wzdłuż ulicy.

Jak wyjaśniał burmistrz, miasto będzie musiało te tereny pozyskać, co trochę potrwa, ale jest konieczne, by wykonać spełniający wymogi, oczekiwania i standardy ciąg pieszo-jezdny.

2-2,5 mln złotych - na taką kwotę ratusz oszacował koszt wykonania tego zadania. Wycena ta nie uwzględnia jednak podziemnej infrastruktury i kosztu wykupu działek.

Iławski magistrat przygotował też raport z audytu stanu miejskich dróg, ulic, chodników. Jego treść będzie przedmiotem obrad z udziałem radnych.

- Na podstawie tego raportu, który zostanie przedstawiony opinii publicznej, chcielibyśmy ustalić priorytety w zakresie realizacji takich inwestycji w naszym mieście - dodał Dawid Kopaczewski. - Takich odcinków jak Państwa jest w mieście kilka. Jest wiele takich punktów, które wiele lat czekały na swoją kolej i wymagają interwencji.

Burmistrz dodał, że ratusz przychyla się do takiego podejścia, by w pierwszej kolejności uporządkować zaniedbane, starsze ulice - jest to kwestia pilniejsza niż budowa nowych ulic na dopiero powstających osiedlach.

- Nasza ulica jest jedną z najstarszych w mieście. Prosimy, by wreszcie coś z tym zrobić, a nie tylko obiecywać - podsumowała Krystyna Szkopińska.

Mieszkańcy poprosili jeszcze, by dopuścić ich do głosu w tej sprawie na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Iławie.

Do tematu wrócimy.

"Ulica Jagiełły do remontu" - pikieta mieszkańców przed iławskim ratuszem.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

33Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~.... 33 8 miesięcy temuocena: 0% 

  RADNI W ŻADNYM RAZIE NIE DOKONAJĄ SAMOSĄDU, ALE JUŻ NA DAWIDZIE PRZEJADĄ SIĘ O ILE NADARZY SIĘ OKAZJA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Geez 32 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak to może kosztować 2,5mln zł? Kwota ta nie uwzględnia nawet infrastruktury podziemnej.... czyli mowa tylko o nawierzchni... przecież za taka kwotę można ze 4 domki jednorodzinne postawić... z cała infrastruktura...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 31 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Święta racja. Kosztorysy za wszelakie roboty inwestycyjne po prostu porażają. Swego czasu przebudowywano skrzyżowanie Sobieskiego i Królowej Jadwigi. Koszt wykonania ronda z przebudową infrastruktury podziemnej wyniósł 4 350 000 zł. !!! Wówczas za 450 tyś. złotych można było wybudować niezły dom jednorodzinny z indywidualnym projektem, wszystkimi mediami, z ogrodzeniem i zagospodarowaniem terenu z podjazdem czy chodnikami oraz z kupnem działki. Reasumując za tę kwotę 4,35mln zł można było pobudować osiedle 10 (DZIESIĘCIU) domów jednorodzinnych. Jeżeli to rondo w stosunku do domków zawiera w sobie tyle samo wartości infrastruktury podziemnej co łatwo sobie wyobrazić, a a wszelkie nawierzchnie ronda będą sumą 10 nawierzchni domków to gdzie jest to co wystaje ponad powierzchnię gruntu?? Czy ktoś skutecznie dzieli się kasą na konta np. na Kajmanach? Czy dlatego jest taki pęd do władzy? Szukajmy odpowiedzi na te pytania albo płaćmy coraz większe podatki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~marcosiiiii 30 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Trzeba wiedzieć z kim pić kawę i drinky. Ul. Lipowa w Iławie jak pęknie zrobiona kostka wszystko. Trzeba umić gadać i widzieć z kim kawę pić i drinky.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~locomi 29 8 miesięcy temu

  Podstawa to dobra kawa z ekspresu włoska oraz kanapka im grubsza tym bardziej syta i każdą drogę można zrobić. Ul Lypiwa będzie kontynuowana inwestycje idą n. grubasku więc i droga muszi być.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 28 8 miesięcy temuocena: 70% 

  Po pierwsze trzeba zmienić radnych te komuchy siedzą w radzie miasta już długo i nie robią nic po za wchodzeniem kolejnym Burmistrzom w d..e

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 27 8 miesięcy temuocena: 60% 

  Szykujemy referendum dla Dawida.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ina 26 8 miesięcy temuocena: 89% 

  Mieszkałam na Jagiełły 41lat temu.Nie było nawet światła na ulicy.To dopiero była Dżungla""co chwila.to dziura.naprawde na tej ulicy trzeba walczyć o wszystko.Malo się zmieniło.A przed wyborami to ho Ho ....Teraz znów brak pieniędzy i do następnej kadencji Burmistrza.a może taniej byłoby wybudować kładkę do młyna.??Samo zdrowie.Oj p.Burmistrzu Iława żyje nietylko przez 2 m-ce w ciągu roku.imprezy i owszem ale Jagiełły aż się prosi o remont.Nie musi to być droga szybkiego ruchu ale chociaż chodnik zróbcie żeby mieszkańcy mogli suchą nogą dojść do swoich mieszkań.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~narodowiec 25 8 miesięcy temuocena: 64% 

  Tak patrzę na te zdjęcia i się zastanawiam, czy pikieta pod ratuszem, to inicjatywa mieszkańców Jagiełły czy ruchu narodowego...??? :) :) :) :) Przynajmniej chłoptasie pseudonarodowcy by się do zdjęć nie ustawiali... :) :) :) :) Żenada przez bardzo duuuuże ŻŻŻŻŻŻŻ :) :) :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Mieszkańca Jagiełły 24 8 miesięcy temuocena: 100% 

  z lewicy w Radzie Miasta jest chyba Bojko. ale nie wiem , czy zabierał głos w tej sprawie ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Jagiełły 23 8 miesięcy temuocena: 100% 

  aż tak Ciebie to boli? To moze odpowiedz na pytanie gdzie sa politycy lewicy? Przecież to ich domena walki o równość i godne warunki życia. Pojawili sie Narodowcy bo... i tu cie zaskoczę... zostali poproszeni o obecność.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~miś 22 8 miesięcy temuocena: 89% 

  Oni tylko tam właśnie z tragarzami przechodzili. Tak całkiem przypadkowo się tam znaleźli :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawda 21 8 miesięcy temuocena: 18% 

  Nie będziecie mieć drogi. Nie łudźcie się. To NIE ten burmistrz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jaś 20 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Janie orędowniku Kopaczewskiego zamknij się w końcu,albo podaj argumenty...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 19 8 miesięcy temuocena: 80% 

  A który być powinien by to zrobić? Młody ma swój czas i niech działa. Inni tego nie zrobili, włącznie z Twoimi guru...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 18 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Brawo JAGIEŁŁY ! Na proteście byli ci co mogli, reszta pracuje. Wiele osób ma grupy inwalidzkie. Ci ludzie walczą o swoje , po 50 latach próśb mają takie prawo. Normalnie było by ponad 100 osób.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mój nick 17 8 miesięcy temuocena: 67% 

  a ja uważam że dodawanie konentarzy na wszystkich portalach powinno być wyłączone bo ludzie maja różne zdania na różne tematy i oczywiscie każdy uważa że ma rację i to niepotrzebnie podburza nadtroje pomiędzy ludźmi i dzieli różne społeczeństwa. no chyba ze o to chodzi żeby dzielić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~;-) 16 8 miesięcy temu

  Na tym chyba polega demokracja... Ostatnio czasy braku dyskusji mieliśmy za jedynego i słusznego systemu ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Degustator 15 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Najlepiej zamknąć ludziom gęby jak za lewackiej komuny i na rękę POławiaczom vatu. Sie nie podoba to spadaj.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xmas 14 8 miesięcy temuocena: 71% 

  Gdyby inwestycja przy dworcu PKP kosztowała 19mln nie 26mln, można byłoby co nieco przeznaczyć dla ul. Jagiełły. Można poporotestować a "piniędzy" i tak nie ma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:-) 13 8 miesięcy temu

  Xmas, mi się wydawało, że mówił "piniendzy"... Chociaż i tak się okazało, że "siem znalezły" ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Willi 12 8 miesięcy temu

  A może tak wysokie koszty inwestycji, które wykraczają poza jakąkolwiek wyobraźnię w stosunku do mizernych efektów, no bo czym jest przebudowa dwu uliczek po 100 m, niewielkiego placyku i przebudowa trawników, są po to aby napełnić konta władców na Balearach czy gdzieś gdzie nie sięga krajowa ręka sprawiedliwości. Czy tym inwestycjom nie powinno się przyjrzeć CBA.??? Mówi się, że sprawy dziwne powinno się zawsze wyjaśniać. Nie bójmy się stawiać takich pytań bo to nasze prawo patrzeć władzy na ręce. Ile możemy tracić sami wiecie. Może czas powiedzieć DOŚĆ.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 11 8 miesięcy temuocena: 50% 

  30 ludzi max tam widzę to słaby protest

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 10 8 miesięcy temuocena: 60% 

  Z dla garstki mieszkańców 2.5 miliona,. Szok ci co mają tam działki już zacierają rączki za sprzedaż :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 9 8 miesięcy temuocena: 80% 

  Popieramy ludzi z Jagiełły, tak trzymać, walczcie do skutku, dobrze, że Radio Olsztyn było

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz znany redakcji 8 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Demokratycznie patrząc - pieniądze powinny iść tam gdzie więcej ludzi. Takie są wady demokracji. Ze zdjęć wynika, że kilkadziesiąt osób chce drogi obok swoich miejsc zamieszkania. Imprez pewnie chce kilkaset osób. I co zrobić ma zarządzający budżetem? Taki dylemat: kilkadziesiąt czy kilkaset głosów żeby utrzymać stanowisko, pensję i rodzinę? Z drugiej strony: te kilkadziesiąt głosów może zabraknąć, żeby wygrać wybory. Też demokracja :) Będzie okazja (np. rewitalizacja miast i dotacja) to pewnie radni i burmistrz to ruszą. Ciekawe, czy nie taniej by było im kupić jakieś tanie auta terenowe, po jednym na chatę ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz znany redakcji 7 8 miesięcy temu

  Nie muszę. Z tymi prawnymi, to jest jak z fotograficznymi. Oglądasz, intrpretujesz, a i tak du.ę widać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paragraf 6 8 miesięcy temu

  To już musisz zajrzeć do aktów prawnych i zobaczyć co mówią stosowne artykuły na temat zapewnienia infrastruktury, przez kogo oraz w jakim trybie ;-).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to tylko moje zdanie 5 8 miesięcy temuocena: 89% 

  myślę, że radni powinni się wypowiedzeć , bo temat Jagiełły był już za poprzedniej Rady i poprzedniego Burmistrza, ,,, w planach było stawianie tam kontenerów. Przydałoby się trochę empatii dla mieszkańców Jagiełły

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mec 4 8 miesięcy temuocena: 80% 

  -kc - lecz się tłumoku, sam chlasz piwo a ludzi oskarżasz, odpieprz się od Jagiełły

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kc 3 8 miesięcy temuocena: 36% 

  i zaczną pieprzyć 3 godziny na niczym skończą. Z tamtych osób tylko 20 % chodzi n WYBORY Reszta piwo pije. Lepiej dac młodzieży koncert darmowy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~> 2 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Podliczam: 2 miliony mniej wtopić w Młynówkę (budowle dziwne na cyplu) i drugie 2 miony umoczone za dużo w parku leśnym (trampolina widokowa i inne bajery bez sensu) daje razem 4 bańki. Starczyłoby na kilka kilometrów takich ulic jak Jagiełły czy innych osiedli, ale trwonione nie wrócą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~morfeusz 1 8 miesięcy temuocena: 75% 

  No id...a, jak pragnę zdrowia id...a ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKisielice
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABiuro
REKLAMAkomunikaty
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7126 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)