REKLAMAprofi
REKLAMAOlszta
Ścieżka przy murach zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie. Kontynuacja traktu po stronie zachodniej to inwestycja

Ścieżka przy murach zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie. Kontynuacja traktu po stronie zachodniej to inwestycja "zagrożona". (Materiał poglądowy, źródło: materiały miejskie.)

"Czego miasta nie wybudują" - to tytuł opracowania Związku Miast Polskich dotyczącego inwestycji, których realizacja w przyszłym roku będzie zagrożona z powodu uszczuplenia wpływów podatkowych do gminnych kas. Na liście takich przedsięwzięć są m.in. ważne inwestycje w Lubawie.

Raport będącego samorządową korporacją Związku Miast Polskich powstał na podstawie wypełnionych przez jednostki samorządowe ankiet. Odpowiedziało ponad 70 miast należących do ZMP.

- Od 2020 roku na skutek zmian podatkowych do samorządów będzie trafiać rocznie o 7,2 miliarda złotych mniej - zaalarmował związek w raporcie. - W miastach członkowskich Związku Miast Polskich to 4 miliardy złotych rocznie mniej z budżetu państwa - podkreślono.

O jakie dokładnie zmiany chodzi?

- Zmiany, o których mowa, to "zerowy PIT" dla osób do 26. roku życia (ustawa weszła w życie 1 sierpnia) oraz rządowy projekt, który zakłada m.in. obniżenie PIT z 18 do 17 proc. oraz co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Przewidziane w nim rozwiązania mają wejść w życie 1 października br. - informuje Polska Agencja Prasowa.

Związek Miast Polskich podał szereg inwestycji, z realizacji których polskie miasta będą musiały zrezygnować w kolejnym roku. Jest też odrębna lista przedsięwzięć zagrożonych i właśnie tutaj ujęte są dwa przedsięwzięcia dotyczące Lubawy. To modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Lubawie i budowa ścieżki dydaktycznej przy zewnętrznej stronie murów obronnych zamku Biskupów Chełmińskich w Lubawie (strona zachodnia).

Do Związku Miast Polskich należy 14 miast z województwa warmińsko-mazurskiego. Z naszego powiatu jest to jeszcze tylko, poza wspomnianą Lubawą, Iława, o której jednak nie ma mowy w raporcie ZMP.

red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3218 sekundy