REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 sierpnia 2019, 12:44 komentarzy 14

(Fot. Archiwum prywatne.)

"Tańczę jak najwięcej mogę, bo taniec jest przepiękny. Bardzo chciałabym mieć możliwość walczyć o siebie w tańcu" - tak mówi o swojej największej pasji pochodząca z Iławy, a dzisiaj mieszkająca w Poznaniu Katarzyna Leszek. Właśnie skończyła tutaj studia, a to ważne wydarzenie zbiegło się w czasie z kolejnymi otwierającymi się przed nią drzwiami. Do tego, by marzenie zamienić w rzeczywistość, brakuje niewiele...

Jej przygoda z tańcem rozpoczęła się, gdy miała 9 lat. 

- Byłam dzieckiem z niekończącą się energią, które tańczyło na każdym wolnym skrawku podłogi - wspomina Katarzyna Leszek. - Mama w końcu nie wytrzymała i zapisała mnie na zajęcia taneczne, za co dziękuję jej do dziś. Przez 10 następnych lat rozwijałam się w iławskim zespole ProContra. Po maturze trafiłam do Poznania, na AWF na wspaniały kierunek - taniec w kulturze fizycznej. Już po kilku miesiącach przekonałam się, że właśnie z tańcem chciałabym związać swoją przyszłość. W przeciągu tych trzech lat robiłam, co się da i ile się da, aby jak najbardziej pracować nad sobą i swoimi umiejętnościami. 

To m.in. nauka w Szkole Tańca Współczesnego Natalii Draganik-Franke w Poznaniu i udział w licznych tanecznych projektach.

- Niewyczerpalne pokłady energii towarzyszą mi do dziś, dlatego biorę udział w najróżniejszych warsztatach z pedagogami z całego świata i tańczę, jak najwięcej mogę - przyznaje pochodząca z naszego miasta artystka.

Teraz udało się jej dostać na wymarzony Międzynarodowy Program Taneczny Vertigo Dance Company w Jerozolimie w Izraelu. Rozpoczyna się już we wrześniu. To bardzo intensywny program taneczny, przepełniony od rana do wieczora zajęciami kształcącymi warsztat i rozwijającymi umiejętności tancerza. Program pozwala tancerzowi uczestniczyć w procesie twórczym jednej z wiodących grup tanecznych w Izraelu, jak i na świecie. Daje artystom przestrzeń na rozwój ich własnej tożsamości artystycznej oraz umożliwia im odkrywanie życia społecznego i kulturalnego w Izraelu. Program gwarantuje pracę z najlepszymi choreografami z Izraela, przez co bardzo wzbogaca doświadczenie sceniczne artystów i otwiera im drogę do przyszłej kariery tanecznej.

Niestety, jest pewna przeszkoda...

- Opłacenie samego programu to ponad 25 tysięcy złotych. Tę kwotę udało mi się w większości uzbierać, wciąż jednak trochę brakuje, a życie w Izraelu nie jest tanie i zdecydowanie przerasta mój biedny studencki portfel. Dlatego zwracam się do Was o pomoc - mówi Katarzyna. - Każdy pieniążek bardzo mi się przyda i każdy bardzo docenię, ponieważ nawet najmniejsza kwota przybliży mnie do spełnienia marzenia. Obiecuję, że czas, który w zamian za to dostanę, wykorzystam w 100%. 

Załączamy materiały będące próbką talentu pochodzącej z naszego miasta tancerki. Katarzynie zostało już tylko 10 dni, by z potrzebnej kwoty 10 tysięcy złotych zebrać jeszcze brakującą połowę. Chętni, którzy chcą wesprzeć młodą, pełną pasji osobę w realizacji marzenia, mogą wziąć udział w zrzutce tutaj.

Próbka talentu Katarzyny Leszek - pochodzącej z Iławy tancerki.

Ilość zdjęć 4

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAMozart2

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Turkuć 14 4 miesiące temuocena: 55% 

  Nie wstyd Ci dziewczyno żebrać, młoda jesteś i 2 ręce chyba masz?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olga 13 3 miesiące temuocena: 83% 

  Bardzo dawno temu będąc studentką przez trzy lata pracowalam wieczorami żeby spełniać własne marzenia. Taki to był czas ohydny zresztą. Ale dziewczynie życzę naj naj żeby osiągnęła to. O czym marzy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 12 4 miesiące temuocena: 43% 

  Wróć na forum Jarka i tam pluj jadem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mola 11 4 miesiące temuocena: 53% 

  Ja tez bym wiele chciala ale nie proszę o to ludzi tylko chodzę do pracy i zarabiam zrób to samo tancerko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 10 4 miesiące temuocena: 46% 

  A może już zarobiła ale wciąż jej brakuje? Nie chcesz, nie wpłacaj ale nie pluj jadem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 9 4 miesiące temuocena: 57% 

  Trzymam za Ciebie młoda dziewczyno. Powodzenia:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alexa 8 4 miesiące temuocena: 74% 

  Poćwiczyć i iść do mam nie talent ...wygrasz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 7 4 miesiące temuocena: 57% 

  Idź do pracy zarób i jedź spełniać marzenia. W sytuacji kiedy jest tyle nieszczęść to wstyd zbierać na taką fanaberię.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 6 3 miesiące temuocena: 72% 

  Trudno znaleźć pracę w Poznaniu? Nie rozśmieszaj mnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~... 5 4 miesiące temuocena: 32% 

  Żeby to jeszcze było łatwo znaleźć pracę w Poznaniu. A poza tym, kiedy by miała do niej chodzić? Te studia pochlanialy całe dnie. A teraz gdyby poszła to może na miesiąc. Poznań to nie iława, sorry

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 4 4 miesiące temuocena: 65% 

  Ha, to ja dopiero doczytałem o co tu chodzi... ale słabo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alexa 3 4 miesiące temuocena: 18% 

  No i co ? Takie to świetne? Nie sądzę...znam wiele ...ludzi...o większym talencie tanczenym w Iławie...w tańcu się nie walczy , a już na pewno nie tańcem...To sztuka wiatru...lekkość...średnia to,ale powodzenia .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ 2 4 miesiące temuocena: 36% 

  Można walczyć w tańcu. Można walczyć o siebie. A ona walczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 1 4 miesiące temuocena: 87% 

  "Bardzo chciałabym mieć możliwość walczyć o siebie w tańcu" - powodzenia, mimo że nie mam zielonego pojęcia o co ci chodzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.1743 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)