REKLAMASadek
Ogromny pożar w gospodarstwie w Jawtach Wielkich (gm. Susz).

Ogromny pożar w gospodarstwie w Jawtach Wielkich (gm. Susz).

Na niemal 200 tysięcy złotych szacuje się straty po ogromnym nocnym pożarze w gminie Susz. W jednym z miejscowych gospodarstw wypełniona słomą i zbożem drewniana stodoła płonęła niczym pochodnia.

Strażaków wezwano na miejsce, do jednego z gospodarstw w Jawtach Wielkich (gm. Susz) we wtorkowy późny wieczór (6 sierpnia), tuż przed godziną 22:00.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze drewnianej stodoły wypełnionej sianem i zbożem - informuje st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Obok płonącej stodoły znajdowały się - także zagrożone przez żywioł - budynek gospodarczy z inwentarzem i budynek mieszkalny. Z żywiołem walczyło 11 zastępów straży, a akcja dobiegła końca dopiero rano, około godziny 7:30.

Stodoła spłonęła doszczętnie, doszło ponadto do częściowego uszkodzenia konstrukcji dachu innego budynku gospodarczego. Padło sześć sztuk bydła, ogień strawił 50 ton zboża. Straty gospodarza są ogromne, szacowane na prawie 200 tysięcy złotych. 

Przyczyna pożaru będzie badana w toku policyjnego dochodzenia. Nieoficjalnie mówi się o piorunie, który miał uderzyć w stodołę i wzniecić pożar podczas burzy, która minionej nocy przeszła przez powiat iławski.

Ogromny pożar w gospodarstwie w Jawtach Wielkich (gm. Susz).

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Zajazd3
REKLAMAPUP
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.2142 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)