REKLAMAMartex
REKLAMAwlodkowic
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 sierpnia 2019, 11:35 komentarzy 4
Pielgrzymi z grupy Pomezania Iława.

Pielgrzymi z grupy Pomezania Iława. (Fot. Parafia Przemienienia Pańskiego w Iławie.)

"Pomezania Iława, witajcie na Jasnej Górze!" Serdeczny aplauz towarzyszył lokalnym pątnikom, gdy  - jako pierwsza grupa pielgrzymów - wkraczali wczoraj na jasnogórski szczyt.

Licząca 53 osoby grupa pielgrzymów Pomezania Iława, będąca częścią 27. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej, była pierwszą, która w tym roku wkroczyła na Jasną Górę.

- Do szczytu jasnogórskiego podchodzi 27. Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Za nimi ponad 500 km - takimi słowami przywitał pątników z naszego regionu ksiądz spiker, a miało to miejsce po godzinie 18:00 w niedzielę, 11 sierpnia.

W tegorocznej EPP wzięło udział 610 pątników, a prowadziło ich 30 kapłanów, 12 kleryków i 8 sióstr zakonnych. Najmłodsza w tej grupie była 2-letnia Ofelia, zaś najstarsi 72-letni Józef i Stanisław.

Jako pierwsza weszła na Jasną Górę licząca 53 pielgrzymów grupa Pomezania Iława, wzmocniona pielgrzymami z grupy Adalbertus Prabuty Susz. Pątników, którzy dostąpili tego zaszczytu, prowadził ks. Kajetan, wspierany przez ks. Dawida.

Z Iławy wyruszyli 30 lipca. Za nimi niezwykły czas. Rap na trasie w wykonaniu franciszkanów, obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i apel w Zduńskiej Woli - to zdarzenia z trasy, które najbardziej utkwiły lokalnym pielgrzymom w pamięci.

- Wszyscy pątnicy są wewnętrznie młodzi, spontaniczni i serdeczni. Przeżyli bogate w słowo, wspaniałe rekolekcje w drodze - podsumował witający pielgrzymów duchowny.

Moment, gdy lokalni pielgrzymi jako pierwsi wchodzili na Jasną Górę, można zobaczyć na nagraniu, którym podzielił się na profilu portalu Info Iława na Facebooku Krzysztof Kowalewski.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

abs2

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~.... 4 11 miesięcy temuocena: 43% 

  I fajnie jest, młodzież boska ciągnie do Maryi Królowej Polski. Oby tylko mieli jasny pogląd na Polskę Tak!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j 3 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Jasny owszem ale nie pisowski.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pszemek 2 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Tym bardziej, że to nie Polka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 1 11 miesięcy temuocena: 68% 

  W Polsce nie ma królów i królowej, więc odstaw narkotyki albo inne dopalacze i się dokształć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.4647 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)