REKLAMAPakke
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 sierpnia 2019, 09:06 komentarzy 1

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Wobec 54-letniego mieszkańca Susza prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz nakaz opuszczenia lokalu, po tym, jak znęcał się on psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.

Małżeństwo z 54-letnim mieszkańcem Susza okazało się dla jego ofiary niekończącym się cierpieniem. Kobieta była przez niego wulgarnie wyzywana, popychana oraz bita. Mężczyzna, znęcając się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, liczył, że nikt się o tym nie dowie, czuł się bezkarny do chwili, gdy do drzwi jego mieszkania zapukała iławska policja. 

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań, usłyszał zarzuty. Prokurator zdecydował, że sprawca musi opuścić mieszkanie oraz obowiązkowo stawiać się w komendzie policji w Suszu. 

Kodeks karny stanowi, że 

„Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Właśnie z taką karą musi się liczyć sprawca domowej przemocy z Susza.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl

REKLAMAIBO

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~moje zdanie 1 3 miesiące temuocena: 100% 

    chyba jakiś mniętki ten prokurator,,,,,prokurator powinen wnioskować konkretnie,,, a sąd sprawiedliwie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5333 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)