REKLAMAGrene
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 sierpnia 2019, 12:24 komentarzy 2
9-letnia Nadia Jarzembowska, ofiara wypadku w Lubawie, potrzebuje pomocy.

9-letnia Nadia Jarzembowska, ofiara wypadku w Lubawie, potrzebuje pomocy. (Fot. Archiwum prywatne.)

Dziewięcioletnia Nadia Jarzembowska ze wsi Bagno w gminie Nowe Miasto Lubawskie jest ofiarą wypadku samochodowego. Dziewczynka ma obrzęk mózgu, jest w śpiączce. Ludzie dobrej woli w Internecie zbierają środki na leczenie i rehabilitację poszkodowanego dziecka.

W środę, 7 sierpnia rodzina Jarzembowskich ze wsi Bagno w powiecie nowomiejskim wracała z chemioterapii z Olsztyna. Poddawana leczeniu była Grażyna Kasprowicz, babcia Nadii. 

Niestety, w Lubawie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Ucierpiała czwórka pasażerów samochodu. Najpoważniejsze obrażenia odniosła właśnie Nadia Jarzembowska. Dziewięciolatka ma poważne uszkodzenia mózgu: krwiaka oraz obrzęk. 

Dziewczynka obecnie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, jest pod opieką lekarzy w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Jej stan jest bardzo ciężki. W złym stanie jest również babcia dziewczynki. Uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jamielniku, gdzie uczęszcza dziewczynka, postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Nadia to bardzo sympatyczna, lubiana przez koleżanki i kolegów uczennica.

Społeczność Bagna, Jamielnika, Gryźlin i pobliskich miejscowości deklaruje zaangażowanie w pomoc dla dziewczynki. Proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie i z góry dziękują za wszelką pomoc!

Koordynatorką zbiórki jest pani Katarzyna Przeradzka, wychowawczyni Nadii w Szkole Podstawowej w Jamielniku. W razie jakichkolwiek pytań albo chęci zorganizowania pomocy na rzecz poszkodowanego dziecka kontakt jest możliwy pod numerem telefonu 509077330.

zrzutka.pl/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum rodziny. 


Link do zbiórki na rzecz Nadii:

https://zrzutka.pl/4zbevm


AKTUALIZACJA

Internetowy bazarek, za pośrednictwem którego przez darczyńców są przekazywane i nabywane przeróżne przedmioty i usługi - to kolejna forma pomocy uruchomiona na rzecz Nadii. Wsparcie jest bardzo potrzebne...

Bazarek można odwiedzić, klikając w poniższy link:

https://www.facebook.com/groups/387753415263182/.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.505 sekundy