wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 sierpnia 2019, 19:27 komentarzy 10

Podział punktów po remisie 1:1 - to rezultat derbowego spotkania 2. kolejki forBET IV ligi rozegranego dzisiaj w Lubawie pomiędzy miejscowym Motorem a Jeziorakiem Iława.

2. kolejka forBET IV ligi
Środa, 14 sierpnia, Lubawa
Motor Lubawa - Jeziorak Iława 1:1 (0-0)

1:0 - Kleber (90'+)
1:1 - Ksiuk (90'+)

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy pamięci zmarłego niedawno Benedykta Czarneckiego, działacza społecznego i sportowego, samorządowca, osoby znanej i cenionej w gminie Lubawa i powiecie iławskim.

W pierwszej odsłonie derbowego spotkania IV-ligowych drużyn z powiatu iławskiego oba zespoły zaprezentowały dość ostrożną, żeby nie powiedzieć niemrawą, grę. Po obu stronach boiska dała o sobie znać presja wyniku, która na początku trochę sparaliżowała piłkarzy. Jeziorak próbował długimi podaniami uruchamiać to Galasa, to Foja, ale nie przynosiło to zamierzonego skutku, Motorowi zaś rzadko udawało się dotrzeć z ofensywą na pole karne rywala.

Mecz nabrał rumieńców i tempa około 30 minuty, kiedy to przed dużą szansą na strzelenie bramki stanął Galas, który skierował piłkę do bramki rywala po podaniu Madeja. Doskonała interwencja bramkarza uchroniła gospodarzy przed utratą gola. Skuteczną interwencją popisał się też w samej końcówce pierwszej połowy, kiedy to strzelał Foj. Do przerwy był bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się. Także w tej części meczu żadnemu z zespołów długo nie udawało się znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Już zapowiadał się bezbramkowy remis, gdy już w doliczonym czasie gry bramkę dla gospodarzy zdobył Kleber. W 93. minucie wyrównał Dawid Ksiuk. Tak, po mrożącej krew w żyłach końcówce, zespoły podzieliły się punktami.

Nie udało się uniknąć pewnych kontrowersji. W końcówce spotkania sędzia podyktował karnego dla Jezioraka, ale po konsultacji z sędzią bocznym ostatecznie odgwizdał faul na obrońcy Motoru.

Jeziorak Iława: Malanowski, Foj, Kolcz, Ksiuk, Sagan, Galas, Madej, Czarnota, Parulis, Kucinski, Figurski. Rezerwa: Ciura, Janiszek, Lewandowski, Kaźmierski, Suchocki, Święty, Kochalski.

IV-ligowe derby powiatu iławskiego. Motor Lubawa podejmował Jezioraka Iława.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

IV -ligowe derby powiatu iławskiego. Motor Lubawa podejmował Jezioraka Iława.