wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 sierpnia 2019, 18:04 komentarzy 19

(Fot. Info Iława.)

Do trzeciej kolejki musieli poczekać kibice Jezioraka Iława na pierwszy w nowym sezonie forBET IV ligi komplet punktów biało-niebieskich. Pierwsze zwycięstwo podopieczni Wojciecha Figurskiego odnieśli w pierwszym meczu piłkarskiej jesieni rozegranym przed własną publicznością.

Jeziorak Iława 2:0 (1-0) pokonał Mazura Ełk, spadkowicza z III ligi, w meczu 3. kolejki forBET IV ligi.

3. kolejka forBET IV ligi
ITS Jeziorak Iława - Mazur Ełk 2:0 (1-0)
Iława, 18 sierpnia
Bramki:
1:0 - Radosław Galas (16')
2:0 - Grzegorz Kochalski (85')

Wynik spotkania otworzył w pierwszej połowie Radosław Galas. W 62. minucie przed szansą na podwyższenie prowadzenia gospodarzy stanął Daniel Madej, jednak jego strzał posłał piłkę tuż obok bramki rywala. Po 10 minutach okazję, by wyrównać, miał Mazur. Jeden z zawodników drużyny przyjezdnej umieścił piłkę w bramce Jezioraka, ale sędzia odgwizdał spalonego. Później znów przycisnął Jeziorak. Radosław Galas trafił w poprzeczkę, a strzał Arkadiusza Kucińskiego wybronił golkiper Mazura. Jeziorak jednak cały czas był bardzo aktywny, a ofensywna gra przyniosła skutek w 85. minucie, kiedy to ładnym strzałem z 15 metrów pokonał bramkarza drużyny przyjezdnej Grzegorz Kochalski, wpuszczony na boisko 10 minut wcześniej.

Ogółem był to dość wyrównany mecz, ale więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramek miał Jeziorak, szczególnie po akcjach Galasa i Kucińskiego.

Trzeba też odnotować niesportowy incydent, jaki miał miejsce na Sienkiewicza na początku drugiej połowy. Na stadion weszła wtedy zorganizowana grupa kibiców Mazura, licząca od 50 do 70 osób. Osoby te zachowywały się w sposób wyzywający, dążąc do konfrontacji. Na szczęście ostatecznie na stadionie nie doszło do żadnej bijatyki.

Jeziorak Iława (wyjściowa jedenastka): Jacek Malanowski, Paweł Kolcz, Dawid Kowalski, Łukasz Święty, Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Daniel Madej, Radosław Galas, Łukasz Suchocki, Paweł Sagan, Patryk Czarnota.

Jeziorak Iława podejmował Mazura Ełk - spadkowicza z III ligi, w pierwszym domowym meczu sezonu 2019/2020.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Pierwszy domowy mecz Jezioraka Iława w nowym sezonie forBET IV ligi, rywalem jest spadkowicz z III ligi Mazur Ełk. Tak o oprawę zadbali kibice.

O włos od bijatyki na Sienkiewicza... Niektórzy kibice drużyny przyjezdnej próbowali, na szczęście bezskutecznie, doprowadzić do konfrontacji z sympatykami Jezioraka.