REKLAMAWardrom
Media
Ewa Pączkowska, dyrektor Szkoły Językowej British School w Iławie.

Ewa Pączkowska, dyrektor Szkoły Językowej British School w Iławie.

Rozmowa z Ewą Pączkowską, dyrektor Szkoły Językowej British School w Iławie.

Jakie innowacje wprowadzacie w szkole w tym roku? 

Wprowadzamy program Librus. Bardzo cieszę się na to rozwiązanie. Program w znaczący sposób poprawi komunikację między nauczycielem a uczniem, nauczycielem a rodzicem. Zapewni wgląd do ocen, informacji o frekwencji dzieci, terminarzu zajęć, materiałów, czy komunikatów, które lektor będzie chciał przekazać uczniom. Kontakt z lektorem będzie dużo łatwiejszy. Program dostępny będzie także w aplikacji mobilnej.

Czy w prowadzeniu zajęć Pani szkoła wyróżnia się na tle innych?

Myślę, że tak. Od pisania testu kwalifikującego na poziom klient prowadzony jest w oparciu o wypracowane 23-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły językowej. Nie chcę, aby tracił czas i pieniądze na uczenie się tego, co już wie. Nasz test sprawdza poziom znajomości języka wg kwalifikacji językowej Rady Europy. Testy semestralne i testy końcowe są ustandaryzowane, czyli takie same dla wszystkich sieci British School w Polsce. Sprawdzają wiedzę ucznia jakby zewnętrznie, niezależnie. Metodyka nauczania dostosowana jest do grup wiekowych. Dzieci uczą się już na 5 poziomach zaawansowania. Te najmłodsze poprzez zabawę. Młodzież również, jednak w jej przypadku nie rezygnujemy z nauki innych umiejętności, przygotowujemy do egzaminów. Z dorosłymi rozmawiamy. Współpracujemy z native speakerami z Ameryki oraz z Anglii. 

Jak przekonać niezdecydowanych do nauki?

Im więcej języków znamy, tym lepiej. Potwierdzają to badania naukowe. Zwiększa się nasza sprawność umysłowa. Będę się powtarzała „człowiek żyje tyle razy, ile zna języków”. Każdy kolejny opanowany język obcy to kolejne nasze szanse. W obecnych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest obowiązkiem. Bezwzględnie. Najlepiej jest znać co najmniej dwa, jeśli myśli się poważnie o rozwoju i karierze. Nauka języka obcego dla młodego człowieka to fundament, czy to do dalszej edukacji, czy przyszłej pracy. I najlepsza inwestycja, która szybko się zwróci.  

Proszę powiedzieć, co jest tajemnicą sukcesu szkoły? 

Pasja. Zaangażowanie i poświęcenie. Zdawalność na poziomie 100% to nasze, lektorów i moje, źródło największej satysfakcji z pracy. Nasz sukces. Dajemy 100% wiary w umiejętności naszych kursantów, kierujemy nimi tak, by osiągali jak najlepsze wyniki w nauce. Od wielu lat nasze zaangażowanie przekłada się w ich motywację do nauki. Tworzymy autorskie programy nauczania dla najmłodszych dzieci, tak by nauka była dla nich przygodą i wspaniałą, niezapomnianą zabawą. I oczywiście ceny za naukę w naszej szkole są niskie, nie są barierą, zaczynają się od 79 zł na miesiąc. Serdecznie Państwa zapraszamy.  


www.britishschool.pl/ilawa 
Znajdź nas na FB
Tel. 793-150-160, 89 648-70-16.


Artykuł sponsorowany.

abs2
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6823 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)