wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 sierpnia 2019, 21:08 komentarzy 21

(Fot. Info Iława.)

Po derbowym meczu pucharowym kibice oczekują jednego: że będzie świetnym sportowym widowiskiem! Piłkarze GKS-u Wikielec i Jezioraka Iława, którzy w środowy wieczór 28 sierpnia spotkali się w meczu 2. rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski, nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania. Mecz stał na wysokim poziomie i trzymał w napięciu.

Na swoją korzyść rozstrzygnęli go goście, wygrywając 4:2.

2:4 - Łukasz Suchocki (81')

Początek derbowego pucharowego spotkania przebiegł pod dyktando gospodarzy. W trakcie pierwszych 15 minut gry GKS miał dwie doskonałe sytuacje, obie po stałych fragmentach gry. W kluczowych momentach zabrakło tylko trochę zdecydowania, by wepchnąć piłkę do pustej bramki. Kiedy wszyscy wydawali się czekać na bramkę Wikielca, nadeszła 20. minuta i groźna akcja Jezioraka. Święty z około 16 metrów ładnym zwodem ograł obronę Wikielca i wpakował piłkę do bramki, dając Jeziorakowi prowadzenie. Chwilę później, po kolejnej szybkiej akcji, tym razem w wykonaniu Madeja, było już 2:0 dla biało-niebieskich. Później niepotrzebny wślizg w polu karnym, jaki miał miejsce w wykonaniu obrońcy Jezioraka w 24. minucie, doprowadził do podyktowania przez arbitra rzutu karnego. "Jedenastkę" zamienił na gola niezawodny Remigiusz Sobociński.

Pierwsza odsłona, zakończona wynikiem 1:2: była dla zgromadzonych licznie kibiców bardzo ciekawym widowiskiem. GKS przeważał, a Jeziorak groźnie kontrował - tak można podsumować zmagania na boisku.

Już w drugiej odsłonie prowadzenie Jezioraka powiększył, strzelając z głowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Krzysztof Kressin. Mecz stał nadal na bardzo wysokim poziomie, a czołowe role odgrywali bramkarze, broniąc wiele trudnych piłek. W 75. minucie, znów po rzucie karnym, kontakt z Jeziorakiem ponownie nawiązał "Remi". Wynik spotkania ustalił w 81. minucie Łukasz Suchocki, strzelając na 2:4. To Jeziorak kontynuuje zatem swoją pucharową przygodę, a Wikielec może się skupić na bronieniu pozycji lidera w lidze.

GKS Wikielec: Dawid Mazurowski, Jakub Słomski, Szymon Jajkowski, Remigiusz Sobociński, Mateusz Jajkowski, Sebastian Szypulski, Tomasz Wacławski, Patryk Rosoliński, Adrian Korzeniewski, Michał Jankowski, Jakub Górski. Rezerwa: Błażej Caban, Błażej Turowski, Damian Tokarski, Adrian Płoski, Patryk Wodzicki.

Jeziorak Iława: Jacek Malanowski, Paweł Kolcz, Dawid Kowalski, Krzysztof Kressin, Łukasz Święty, Arkadiusz Kuciński, Remigiusz Parulis, Daniel Madej, Radosław Galas, Łukasz Suchocki, Paweł Sagan. Rezerwa: Dawid Ciura, Karol Kaźmierski, Wojciech Figurski, Dawid Ksiuk, Jakub Janiszek, Grzegorz Kochalski, Patryk Czarnota.