REKLAMAipb_nowa

(Fot. Miłosz Jankowski - Trening z Olimpijczykiem/FB.)

Wielką niewiadomą był start pochodzącego z Iławy wioślarza Miłosza Jankowskiego w tegorocznych mistrzostwach świata. Dlaczego? Bo decyzją trenera sportowiec zmienił kategorię: z LM2x, dwójki podwójnej wagi lekkiej, na LM1x - jedynkę wagi lekkiej. Najważniejsza w całym sezonie impreza odbywa się w dniach 25 sierpnia-1 września w Ottensheim w Austrii.

W sytuacji pierwszego i od razu tak ważnego startu w nowej kategorii trzeba bardzo uważnie przyjrzeć się przeciwnikom.

- Mam 31 rywali - informował swoich sympatyków na kilkanaście dni przed najważniejszą w sezonie imprezą Miłosz Jankowski. - Jest kilku starych wyjadaczy, kilku młodych medalistów MŚ U23, a gdzie ja jestem w tej stawce, to się okaże...

Dodajmy, że rekord w tej kategorii należy do Niemca Jasona Osborne'a, który ustanowił go podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata. Będący aktualnym rekordem świata na 2 000 m czas 06:41.030 osiągnął on w biegu eliminacyjnym. Później, ze słabszym czasem, sportowiec został mistrzem świata w tej kategorii. Na tegorocznych mistrzostwach w tej kategorii Niemcy reprezentuje inny wioślarz, Lucas Schaeffer.

A jak sobie radzi Miłosz Jankowski? W rozegranych 25 sierpnia eliminacjach osiągnął czas 07:14.700, przypływając na metę jako drugi w stawce sześciu zawodników. Później, w ćwierćfinale, 28 sierpnia, Jankowski popłynął szybciej (07:02.440), zamykając podium tego wyścigu i uzyskując kwalifikację do dzisiejszego półfinału.

Skład tego półfinałowego wyścigu to: Irlandia, Szwajcaria, Włochy, Węgry, Austria i Polska - na skrajnym, szóstym torze. Kwalifikację do finału A, gdzie rozgrywa się bezpośrednia walka o najcenniejsze krążki najważniejszej w sezonie imprezy, dają trzy pierwsze miejsca. Miłosz Jankowski przypłynął na metę jako czwarty, zobaczymy go więc tylko w finale B tych mistrzostw. Walczył pięknie: po pierwszych 500 metrach szósty, na półmetku już czwarty, na ostatnich 500 metrach spróbował rzucić rywalom wyzwanie i - osiągając przez chwilę największą prędkość ze wszystkich uczestniczących w wyścigu łodzi - walczył o dającą przepustkę do finału A trzecią lokatę. Niestety - bezskutecznie.

Poniżej dokładne wyniki półfinałowego wyścigu z udziałem Miłosza Jankowskiego.

abs2

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPałac
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7064 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)