Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2019, 16:40 komentarzy 3
Katarzyna i Paweł Zakreta.

Katarzyna i Paweł Zakreta. (Fot. Archiwum własne.)

Katarzyna i Paweł Zakreta wraz z dziećmi - rodzina z Rakowic w gminie Lubawa, która w potężnym pożarze z 26 lipca tego roku straciła dorobek życia, pragnie za naszym pośrednictwem podziękować wszystkim, którzy dotychczas wsparli ich w ciężkich chwilach.

To rodzina, o której sołtys Rakowic Judyta Wierzbicka mówi, że są zawsze chętni i gotowi nieść pomoc potrzebującym. Może to właśnie dzięki temu, gdy to ich dotknęła tragedia, nie zostali sami. Niedługo po pożarze, który na terenie rodzinnego gospodarstwa strawił maszyny i pojazdy rolnicze, budynki gospodarcze, zboża, pasze i tegoroczne plony, sołtys miejscowości uruchomiła na ogólnopolskim portalu zrzutka.pl akcję pomocy na rzecz rodziny. Ze wsparciem materialnym ruszyli też inni rolnicy, ci z Rakowic i innych części gminy Lubawa, ale też z odleglejszych zakątków naszego powiatu.

To wsparcie było bardzo potrzebne także ze względu na fakt, że pan Paweł, strażak w OSP Rakowice, wieloletni członek tutejszej rady sołeckiej, wyprowadzając z płonących zabudowań zwierzęta, sam doznał poważnych poparzeń. Na szczęście jego stan zdrowia już poprawił się na tyle, że w miniony poniedziałek głowa rodziny mogła wrócić ze szpitala do bliskich. 

- Paweł już jest w domu, szczęśliwy... - mówi Judyta Wierzbicka.

Za naszym pośrednictwem rodzina pragnie przekazać wszystkim, którzy im pomogli, wyrazy wielkiej wdzięczności.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i okazaną bezinteresowną pomoc naszej rodzinie poszkodowanej w pożarze. Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność za wrażliwość, dobroć i serdeczność. To dotkliwe wydarzenie pokazało nam, że obecność ludzi, ich dobre słowo i wsparcie są bezcenne. Z wyrazami wdzięczności, Katarzyna i Paweł Zakreta z rodziną.


Teraz najważniejsze dla nich jest, że są razem. Wiadomo jednak, że odbudowa gospodarstwa pochłonie ogromne środki. Jeśli ktoś może i chce pomóc, przekazujemy mu link do wciąż trwającej w Internecie zbiórki środków.

REKLAMANotus_nowa

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Sampławianin 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Dobytek jest bardzo ważny ale najważniejsza jest zdrowie, rodzina i przyjaciele.. Życzę dużo zdrowia i optymizmu na codzień.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rakowianka 2 4 miesiące temuocena: 8% 

  We wszystkich lokalnych mediach był apel o pomoc dla pogorzelców z Rakowiec. Czy w innych mediach też są podziękowania? Akcja była szeroko ogłoszona więc i podziękowanie powinno być dla wszystkich,którzy chcieli pomóc i pomogli.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 4 miesiące temuocena: 93% 

  Chcesz pomóc? Zrób to tak, żeby Twoja lewa ręka nie widziała co robi prawa. Rozumiesz? Po cichu. Chcesz dać 5 złotych i później oczekujesz nie wiadomo jakiej wdzięczności? Lepiej nic nie dawaj. Kto chciał anonimowo pomóc, ten nie oczekuje żadnych podziękowań, wdzięczności itd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAJustyna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAwalentynki
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7449 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)