Paszynin2

(Fot. Miłosz Jankowski - Trening z Olimpijczykiem/FB.)

Na tak ważnej imprezie w nowej dla siebie kategorii LM1x, czyli jedynce wagi lekkiej, rywalizował po raz pierwszy. Miłosz Jankowski, pochodzący z Iławy wioślarz, wychowanek miejscowego Wiru, rozgrywane w Ottensheim w Austrii wioślarskie mistrzostwa świata seniorów zakończył na 8. miejscu.

Sportowiec 30 sierpnia wystąpił w finale B najważniejszej w całym sezonie imprezy. Na mecie tego wyścigu był drugi z czasem 07:01.240. Po doliczeniu sześciu uczestników finału A wychowanek Wiru Iława ostatecznie uplasował się na 8. miejscu mistrzostw.

Złoty medal tegorocznego światowego czempionatu w tej kategorii wywalczył Włoch Martino Goretti z czasem 06:59.480.

Pochodzący z Iławy wioślarz w mediach społecznościowych krótko podsumował start i podziękował swoim sympatykom za wsparcie.

- To był bardzo wyrównany wyścig. Między 1. a 5. miejscem były jedynie 2 sekundy różnicy - skomentował Miłosz Jankowski. - Ambicja sportowca celowała w finalnie lepszy rezultat, ale taki jest sport. Dałem z siebie wszystko, więc mam czyste sumienie i cieszę się z tego, co mam. Dzięki za wsparcie! - zakończył wioślarz. 

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPAŁAC3
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6439 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)