REKLAMAsuperpolisa
REKLAMAipb_nowa

(Fot. UM w Iławie.)

Pracownicy Urzędu Miasta w Iławie pozyskali dofinansowanie z konkursu "Łączy nas turystyka". Środki, pochodzące z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, w Iławie zostaną spożytkowane na uatrakcyjnienie infrastruktury na dzikiej plaży. Przy kąpielisku na ulicy Kajki pojawią się elementy małej architektury. 

Ideą przedsięwzięcia "Łączy nas turystyka" jest rozwój infrastruktury turystycznej poprzez budowę, rozbudowę, doposażenie, odnowę lub modernizację ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w naszym województwie.

- W ramach konkursu wpłynęło 41 wniosków, natomiast cztery z nich nie spełniły wymogów formalnych - informuje organizator konkursu, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. - Do dofinansowania wybrano 13 wniosków na łączną kwotę 150 tys. zł. Wsparcie trafi do gmin: Ostróda, Prostki, Lidzbark Warmiński, Węgorzewo, Bartoszyce, Miłomłyn, Srokowo, Szczytno, Kowale Oleckie, Płośnica oraz miast: Elbląga, Kętrzyna i Iławy.

Nasze miasto pozyskało dotację w wysokości 13 tysięcy złotych na zadanie o szacunkowej wartości 29 tysięcy złotych. Co za to zyska Iława?

- Lokalny wniosek w ramach konkursu "Łączy nas turystyka" polega na rozbudowie terenu rekreacyjnego przy ul. Kajki - doposażenie go w elementy małej architektury - poinformował ratusz. - Bezpośrednio przy plaży powstanie przebieralnia, a w pobliżu siłowni plenerowej zamontowane zostaną leżaki i hamak.

Szacunkowa wartość zadania wynosi 29 tys. zł, a wnioskowane dofinansowanie to 13 tys. zł.

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

abs2
REKLAMApowiat
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABiuro
REKLAMAkomunikaty
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6654 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)