REKLAMApalac gif

(Fot. KPP w NML.)

Srogie konsekwencje poniósł za przewożenie 25 "nadprogramowych" pasażerów kierowca autobusu w Nowym Mieście Lubawskim. Poranna, piątkowa (6 września) interwencja mundurowych zakończyła się dla mężczyzny utratą prawa jazdy. 

Nowomiejscy policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli autobus, którego kierowca przewoził niedozwoloną ilość osób. Maksymalnie w aucie mógł przewozić 52 osoby, a wiózł ich 77. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem karnym.

W piątek rano, około godz. 7:50, policjanci z ogniwa ruchu drogowego nowomiejskiej komendy policji zatrzymali na ul. Mickiewicza w Nowym Mieście Lubawskim do kontroli drogowej kierującego autobusem marki Neoplan. 

- Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze sprawdzili dowód rejestracyjny, w którym jasno było określone, że jednorazowo w autobusie podczas jazdy mogą znajdować się maksymalnie 52 osoby, tymczasem podróżowało ich tam aż… 77 - podaje nowomiejska KPP. 

Kierowca poniósł surowe konsekwencje.

- Za to rażące wykroczenie zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożyli na niego mandat karny. Mężczyzna „wzbogacił się” także o 10 punktów karnych - informują mundurowi, przypominając, że zatrzymanie prawa jazdy kierowcy m.in. za zbyt dużą liczbę przewożonych w aucie osób odbywa się w trakcie kontroli, na mocy przepisów obowiązujących od 18 maja 2015 r. 

Zdjęcia, wideo: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPAŁAC3
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.673 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)