REKLAMAPysk-na_blysk
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 września 2019, 12:52 komentarzy 44
Na sprzedaż teraz będzie działka zaznaczona strzałką.

Na sprzedaż teraz będzie działka zaznaczona strzałką.

Nie dziś i nie jutro, ale docelowo dzisiaj niezagospodarowany obszerny teren pomiędzy ulicami Sosnową i Piaskową oraz Jeziorem Iławskim w Iławie zamieni się w spore osiedle z budownictwem wielorodzinnym. Jak informowaliśmy na infoilawa.pl w grudniu ubiegłego roku, w tej okolicy sprzedano już przeznaczoną na takie budownictwo miejską działkę o powierzchni 3 ha, a niedawno Rada Miejska w Iławie wyraziła zgodę na sprzedaż kolejnej, sąsiedniej, jeszcze nieco większej, na ten sam cel.

Iławska rada podjęła w tej sprawie uchwałę podczas sesji w dniu 26 sierpnia.

- Wyraża się zgodę na zbycie, w trybie przetargu, nieruchomości gruntowej oznaczonej [...] jako działka nr 59/8 (na głównym zdjęciu zaznaczona czerwoną strzałką - przyp.red.) - czytamy w dokumencie na ten temat. 

Działka ta ma powierzchnię 3,5922 ha, a jej przeznaczenie to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z usługami nieuciążliwymi. Wcześniej, w grudniu 2018 r. miasto sprzedało sąsiednią działkę o takim samym przeznaczeniu. Nabywcą nieruchomości zostało wtedy Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB za osiągniętą w przetargu cenę 6 mln 398 tysięcy 460 złotych. Teraz miasto spodziewa się uzyskać ze sprzedaży kwotę około 7 mln, jednak szczegóły (ceny wywoławczej) będą znane dopiero, gdy ogłoszony zostanie przetarg.

Podczas sesji, gdy sprawa była omawiana, w sprawie działki interweniował radny Tomasz Woźniak. Obawiał się, że przyszłe sąsiedztwo bloków z domami jednorodzinnymi będzie problematyczne. Przypomniał, że już grudniowa sprzedaż pierwszej dużej działki wzbudziła wśród mieszkańców Sosnowej i Świerkowej kontrowersje i w związku z obawami, że te znów się pojawią, pytał, czy sprzedaż działki jest konieczna. Sprzedaż jest zgodna z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i jest realizacją zapisów uchwały budżetowej miasta - wynika z odpowiedzi, jakiej udzielił podczas tego samego posiedzenia Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Podczas sesji nie było o tym mowy, a trzeba dodać, że po drugiej stronie sprzedawanej działki, na ulicy Stalowej, jest siedziba przedsiębiorstw, np. z branży handlu stalą. Jak to sąsiedztwo bloków ze strefą, gdzie działają takie firmy, będzie funkcjonowało w praktyce, pokaże czas.

Pierwsza z zaznaczonych działek, wąska, podłużna, to buforowy pas zieleni. Kolejna ma numer 59/3, została już wcześniej sprzedana przez miasto Iławskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu IPB. Teraz Rada Miejska w Iławie wyraziła zgodę na sprzedaż kolejnej, sąsiedniej działki pod zabudowę wielorodzinną. Jest jeszcze nieco większa niż duża działka sprzedana w grudniu (patrz główne zdjęcie - na sprzedaż teraz będzie działka zaznaczona strzałką).

REKLAMATom-bet

44Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~zs 44 4 miesiące temuocena: 80% 

  W takim razie koniecznie trzeba wybudować na Piastowskim szkołę!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dawdex 43 4 miesiące temuocena: 100% 

  No niestety od zawsze w mieście panowały bloki i będą wejdźcie sobie na oferty kupna mieszkania w Iławie jak zsumujecie to myśle ze max kilkanaście ofert a ceny jakie widać i to nie tylko w Iławie bloki budowane są na potęgę i w najbliższych latach się to nie zmieni kiedyś rodzice z dziećmi i wnukami gnieździli się na jednym mieszkaniu a teraz każdy chce mieć swoje Sami chcemy żeby różnica pomiędzy Polska a np.Niemcami malała zarobki normalność wiec to są konsekwencje tego żyje się lepiej ludzie zarabiają biorą kredyty i kupują a co do domków to jeśli chce się spokój to niestety trzeba szukać działek ok 10-15 km za Iława miasto to miasto i nic tego nie zmieni miasto to ludzie a ludzie musza gdzieś mieszkać a nie stać wszystkich żeby postawić dom wiec bloki będą wciskać gdzie się da TYLKO JEST JEDNO ALE....Nie ma strefy ekonomicznej z prawdziwego zdążenia pod ewentualnych przyszłych większych zakładów pracy dających prace i zwiększających pensje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~? 42 4 miesiące temuocena: 90% 

  nie chciałem ,ale muszę , bo w komentarzach przewija się jakaś nienawiść do bloków. Czytam że // sąsiedztwo bloków to porażka // bloki to koszmar // szczekające gówna, ryczące dzieci // zasrane bloki //.. czyżby mieszkańcy domków byli jakąś nadzwyczajną kastą ? może dzieci im nie płaczą a pieski kupków nie robią? Na plan zagospodarowania każdy mógł mieć wpływ...startując w wyborach ,,albo głosując na odpowiednich ludzi. Jeżeli ktoś ma żal , że Iława jest miastem turystycznym ? nie ma przymusu , żeby się tu męczył w tak okropnych warunkach.. są też inne miejsca na naszej planecie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 41 4 miesiące temuocena: 86% 

  ktoś kupił kilka arów i postawił domek i myśli że jest panem wszystkiego. Jest panem tych arów i tego domku, Koniec . kropka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 40 4 miesiące temuocena: 40% 

  Proszę popatrzeć na plany zagospodarowania innych miast. Władze gdzie tylko mogą urządzają tereny zielone, szczególnie przy strefach przemysłowych. W Iławie takich planów nikt nie ma. Wybieramy radnych, burmistrza i cały czas to samo. Sprzedaje się grunty pod deweloperkę, betonuje się centrum Iławy, a o zieleni nikt nie myśli. Temat bloków przy zabudowie jednorodzinnej to katastrofa. Ktoś tu napisał o blokach na Gajerku "jak kwiatek do kożucha". Trafne spostrzeżenie. Współczuję mieszkańcom Świerkowej i Sosnowej. Mieć sąsiedztwo bloków to porażka. Pomysł posadzenia lasu chociaż na części tego terenu to to dobry pomysł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 39 4 miesiące temu

  Na tym terenie super by było, gdyby posadzono drzewa. Powstałby mały lasek i strefa zieleni, która oddzieliłaby część przemysłową od mieszkaniowej. Powstają bloki nad Iławką, są jeszcze mieszkania na sprzedaż w nowo pobudowanych osiedlach, to po co budować kolejne? O zieleni nikt nie myśli. Bloki przy domkach jednorodzinnych to koszmar jakiś. Bezguście kompletne. Taki gust miał poprzedni burmistrz.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 38 4 miesiące temuocena: 50% 

  Info dla Wyborcy. Przeciwko sprzedaży byli Jackowska, Sławiński, Woźniak, Rykaczewski Piotr, Rozborski, wstrzymała się od głosu Pogodowska. Reszta radnych była za sprzedażą działki pod budowę bloków. Cenna wiedza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~proste 37 4 miesiące temuocena: 100% 

  czyli Żyliński głosował tak jak Bojko , ??? no i kilku innych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JPRDL 36 4 miesiące temuocena: 33% 

  Ciekawe ile trzeba będzie czekać, aż klient takiego mieszkania zacznie narzekać na hałas z hurtowni stali... bo przecież kupił mieszkanie w takim miejscu i musi panicz mieć spokój jak na ranczu w Texasie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 35 4 miesiące temuocena: 20% 

  Czy ktoś wie jak głosowali radni? To ważne, kto zdecydował o sprzedaży tej działki pod budowę bloku.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~QW 34 4 miesiące temuocena: 75% 

  To akurat określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a nie radni ;).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ppp 33 4 miesiące temuocena: 43% 

  witam a czy Pol-mak jest dobrze posadowiony na tych terenach to powinna być do samych torów zabudowa wielorodzinna .Ale niestety pan Burmistrz chcą pokazać że sprowadza inwestorów do iławy zmienił plan i Ziemowita stała się Przemysłowa i to jest dopiero skandal ,powinno się zmienić na tej ulicy plan tak aby do samych torów powstały bloki i nie bylo by problemu z ul. sosnową

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DSA 32 4 miesiące temuocena: 100% 

  To ~??? niech sobie przeczyta dokument na BIP UM Iława pn. "Uchwała w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Iława", a potem porówna z dokumentem pn. "Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Iławy". Tylko żeby nie było dysonansu poznawczego, że nie pasują ;-) I owszem, gdzieś się zapodziały strefy zieleni izolacyjnej na styku terenów o różnej funkcji, a szczególnie między terenami przemysłowymi, a mieszkaniowymi. I nie, szpalerek rachitycznych drzewek to nie jest pas zieleni izolacyjnej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 31 4 miesiące temuocena: 22% 

  Akurat polmak jest dobrze postawiony. Nie generuje hałasu, zapewnia miejsca pracy, nie stoją tam na balkonie szczekające gowna i nie ryczą dzieci- same plusy. Natomiast śmieszne jest w jakiej odległości od domów jednorodzinnych stawiają bloki. Tuż przy ogrodzeniu. Żal.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~adam 30 4 miesiące temuocena: 67% 

  Teraz za kadencji obecnego burmistrza wszystko co nie pojdzie to bedzie wina Zylinskiego, tak? To tak jak z winą Tuska. A wy łapiecie jak takie młode pelikany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 29 4 miesiące temuocena: 100% 

  Zgadzam się ze bloki nie powinny powstać na osiedlach domków jednorodzinnych.To jest jakiś absurd.Jeżeli chodzi o działki przy ul.Sosnowej i Swierkowej to może ktoś przypomi ten przekręt p.Ptasznika.Działki były licytowane i oddane w dzierżawę wieczystą.Wystarczy popatrzeć ilu mundurowych skorzystało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~887 28 4 miesiące temuocena: 100% 

  bo w Iławie nawet nie potrafią warunków budowy dobrych podać, tylko wkoło jakieś ograniczenia - ale już odległości od domów jednorodzinnych nikt nie pilnuje :/ szkoda

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 27 4 miesiące temuocena: 100% 

  Taki Plan Zagospodarowania to pomysł poprzedniego burmistrza. Mocno bronił tego pomysłu na każdej radzie miasta. Wg niego pomieszanie domków z blokami to standard. Ludzie za wielkie kredyty pobudowali tam swoje domy, a wg starego planu miało być tam tylko budownictwo jednorodzinne. Niestety burmistrz nie słuchał społeczeństwa i zrobił co zrobił. Obecny burmistrz też ma prawo zmienić plan zagospodarowania. Nie jest sztuką tylko sprzedawanie gruntu, ale zastanowienie się jak "uzdrowić" ten koszmarny plan turystycznego miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tak 26 4 miesiące temuocena: 69% 

  Dokładnie. Człowiek teraz kupuje działkę „w pewnym miejscu” bo taniej wychodzi się pobudować metoda gospodarcza, mały domek 80 metrów postawić zamiast mieszkanie 50 metrów kupować, to jeszcze urzędnicy zabronią pobudować np. Dom który jest inny niż plan zagospodarowania- proszę powiedzieć w czym jest lepszy dom z dwuspadowym dachem od takiego z płaskim? Poza tym ze dach tzw płaski jest tańszy???? Człowiek się pobuduje wg wytycznych to jeszcze obok postawią bloki!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda 25 4 miesiące temuocena: 63% 

  Właściciele domków i działek mają święte prawo do SWOJEJ własności . i NIC więcej , Grunty miejskie , są gruntami miejskimi,. Jak komuś to przeszkadza , mógł wykupić WSZYSTKO , nie tylko działkę i zagospodarować w/g swojego pomysłu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~trochę spokoju 24 4 miesiące temuocena: 61% 

  bloki są ZASRANE wg/ @stulpysa.....może wyluzuj ,,,nie jesteś sam w tym wszechświecie , inni też mają prawo chwilę pożyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mruk 23 4 miesiące temuocena: 50% 

  Ludzie w Polsce uważali Szklarską Prębę i Iławę za najpiękniejsze miasta. Została tylko Szklarska i usłyszałem to już kilkukrotnie. Więc niech nie tylko kasa przemawia do rady miasta ,ale i rozsądek i trochę estetyki. Można przecież wykorzystać inne tereny nie koniecznie w pobliżu osiedli domków a tak masz pomazanie z poplaątaniem i jeszcze nakrecajacy się na siebie ludzie z osiedli. Burmistrz w tym przypadku powinien chronić miasto przed takim złym gospodarowaniem przestrzenią bo to jest Jego wizytówką jego miasto.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jo 22 4 miesiące temuocena: 48% 

  Miasto turystyczne zamienia się w jedne wielkie blokowisko

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stękanie 21 4 miesiące temuocena: 46% 

  czytam ,że bardziej zamożni wybudowali, sobie domy w mieście i teraz mają pretensje , że w tym mieście będą budowali bloki, W miastach są bloki , nawet większe niż w Iławie. Ale jest wyjście, na prowincji bloki są rzadkością

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~STULPYS 20 4 miesiące temuocena: 57% 

  „Bardziej zamozni pobudowali domy w mieście”, człowieku! To nie są ludzie bardziej zamożni tylko myślący. Co ci da kupno działki w oddalonej o 10 km miejscowości w której na pewno bloków nie postawią przez pierwszych 10 lat? I tak będziesz musiał dojeżdżać do miasta, do supermarketu, żeby coś załatwić, żeby odebrać dzieci ze szkoły- dzień w dzień. Przy obecnych cenach paliwa itp. To nie jest opłacalne. Budowa domu w mieście (rejony o których mowa to nie miasto a najrzadziej zaludnione wcześniej miejsca! Nie mówimy tu o stawianiu domu jednorodzinnego na 4 arach działki na przeciwko galerii Jeziorak!) to oszczędność. Ktoś ciuła żeby kupić od Kowalskiego działeczkę na przedmieściach żeby mieć blisko dzieci do szkoły wozić, albo żeby mogły zkm podjechać (itp itd) a tu nagle ci postawią za kilka lat jakiś ZASRANY BLOK na przeciwko okna! TO JEST CHORE!!!!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ty stękasz 19 4 miesiące temuocena: 67% 

  No cholera, na pewno nie tak, ze miasto wykorzystuje każdy pasek zieleni żeby tam wepchnąć i postawić na przeciwko okna w domu jednorodzinnym jakiś zasrany blok!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ASD 18 4 miesiące temuocena: 67% 

  Miejscowy plan faktycznie jest do niczego i jest w niektórych miejscach sprzeczny z kierunkami zagospodarowania co nie powinno mieć miejsca. Tylko żeby ktoś tego nie wykorzystał bo miasto może mieć problemy z roszczeniami. Piszę to z przykrością...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~miasto ma rację. 17 4 miesiące temuocena: 75% 

  przykro, ale @ASD ma chyba problem z kierunkami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bojar 16 4 miesiące temuocena: 46% 

  Na Gajerku na Placu Gdańskim już dawno postawili bloki i nikt się nawet nie zająknął. Wygląda to jak kwiatek do kożucha. Ale żeby zrobić utwardzony chodnik po obu stronach ulicy Gdańskiej to inwencji już nie wystarczyło. Jedyna "korzyść" dla dotychczasowych mieszkańców domów jednorodzinnych to hałas od wiecznie przejeżdżających samochodów i psie kupy, które zostawiają mieszkańcy bloków, którzy wyprowadzają swoich pupilów w okolice posesji. Rzeczywiście, jak ktoś napisał poniżej, plan zagospodarowania przestrzennego to porażka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jeden z Gajerka 15 4 miesiące temuocena: 86% 

  zastanów się @Bojarze, wszyscy na Gajerku "ekologicznie" w piecach,palą ?To kto smrodzi ? Pewnie bloki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 14 4 miesiące temuocena: 88% 

  Plan zagospodarowania przestrzennego tego miasta to porażka!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 13 4 miesiące temuocena: 54% 

  Ha, też bym nie chciał, żeby mi pod domem bloki stawiali.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lol 12 4 miesiące temuocena: 46% 

  Tam gdzie nie stawiają bloków? Nie ośmieszaj się. Dziś plan zagospodarowania jest taki, ze nie postawią, a jak się wybudujesz to zza okna będziesz miał bloki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jest wyjście 11 4 miesiące temuocena: 63% 

  to przestaw dom , tam gdzie nie stawiają bloków i będziesz miał święty spokój.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Haha 10 4 miesiące temuocena: 38% 

  Uwaga bo ludzie z bloków zaraz zminusuja wypowiedz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Masakra 9 4 miesiące temuocena: 71% 

  Żałosne. Wyprzedadzą wszystkie tereny pod te spier.....ne bloki, na każdym kroku bloki. To co się odwaliło na przeciwko Ostródzkiej, gdzie pobudowano osiedle tuż przed domami jednorodzinnymi to istna komedia. Wszędzie wepchniecie te bloki. Zwykły człowiek kupi działkę na budowę domu jednorodzinnego i jeszcze urzędy będą wymyślać jaki dom można pobudować a jaki nie! Jakieś plany zagospodarowania- wstyd. Zamiast tego sprzedajcie wszystko pod bloki pozbawiając domy jednorodzinne prywatności i „wytchnienia”, będą słuchać psów z balkonów i płaczące dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dfsdfsdf 8 4 miesiące temuocena: 43% 

  przecież os. Dobrawy to było zadupie, a MPZP w Iławie i Gminie Iława to nieporozumienie, to co narzucają te przepisy nie odzwierciedlają rzeczywistości, zróbcie z tym porządek i ustalcie minimalną odległość bloku od budynków jednorodzinnych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jo 7 4 miesiące temuocena: 25% 

  Prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Masakra 6 4 miesiące temuocena: 60% 

  Będę się budować gdzie mi się podoba. Kupuje działkę, wiec się buduje., a za chwile obok mnie na wypizdowie stawiają jakieś bloki. Iława to wiocha.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hmm 5 4 miesiące temuocena: 50% 

  Ilawa to zadupie. Teraz kredyty w cenie to biorą i budują, inwestorzy za dychę, gorsi ci co kupują. Dziwie się ze ktoś godzi się żeby pod jego oknem postawili kolejny blok. Hańba .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~autochton 4 4 miesiące temuocena: 43% 

  Dokładnie Wyron. Chcesz mieć ciszę to buduj się POZA miastem. Ciekawe czy dożyję bloków w Winklu. Czuję, że tak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 3 4 miesiące temuocena: 34% 

  SZanowna "Masakro" czy "Masakrze", egoizm przez Ciebie przemawia. Było dom na głębokim zad_piu wybudować.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 2 4 miesiące temuocena: 40% 

  Broken Ball był? Soundlake był? To siedzieć cicho.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 1 4 miesiące temuocena: 70% 

  CO ma piernik do wiatraka?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAJustyna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAwalentynki
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6351 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)