wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2019, 16:13 komentarzy 1

(Fot. Pisa Barczewo.)

Beniaminek w IV lidze, zespół Pisy Barczewo, to był dzisiejszy rywal Jezioraka Iława w ramach meczu 6. kolejki. "Jedziemy w wiadomym celu,  po zwycięstwo" - zapowiadali przed tym spotkaniem biało-niebiescy. Jak zapowiedzieli, tak zrobili, choć nie obyło się bez nerwowego oczekiwania na jedyną bramkę, która przesądziła o losach tego spotkania.

6. kolejka forBET IV ligi
Barczewo, 7 września

Pisa Barczewo - ITS Jeziorak Iława 0:1 (0-0)

0:1 - Wojciech Figurski (89')

Dzisiejszy rywal biało-niebieskich jest beniaminkiem w IV lidze, radzącym sobie w tej klasie przyzwoicie. Przed dzisiejszym spotkaniem z Jeziorakiem zespół prowadzony przez Pawła Radziwona plasował się w połowie stawki, a dokładnie na 9. miejscu. W meczu z biało-niebieskimi gospodarze dobrze się bronili, przez co atakującym Jezioraka ciężko było znaleźć drogę do bramki przeciwnika. Gospodarze wysoko zawiesili poprzeczkę. Kibice już mogli drżeć o wynik, obawiając się konieczności podzielenia punktów po bezbramkowym remisie, gdy, już pod koniec spotkania, bramkę zdobył grający trener Jezioraka Wojciech Figurski. To jedno trafienie z 89. minuty przesądziło o losach spotkania i komplecie punktów dla Jezioraka.

Jeziorak Iława (wyjściowa jedenastka): Malanowski, Kolcz, Kowalski, Kressin, Święty, Figurski, Kuciński, Parulis, Ksiuk, Madej, Galas.

A już za tydzień, w 7. kolejce IV-ligowych zmagań, w Iławie rozegrane zostaną elektryzujące derby powiatu iławskiego. W niedzielę, 15 września o godzinie 16:00 Jeziorak podejmie lidera IV ligi z sąsiedniej gminy Iława, ekipę GKS-u Wikielec.