REKLAMABMX
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2019, 15:02 komentarzy 10
Przykładowe budki dla jerzyków.

Przykładowe budki dla jerzyków.

Zakup i montaż w mieście około 20 budek dla ptaków jerzyków, które są naturalnym przeciwnikiem... komarów - to jedna z aktualnych inicjatyw Młodzieżowej Rady Miasta Iławy. 

Jak przekonują młodzi samorządowcy, uciążliwych owadów ubędzie, za to zwiększy się w Iławie populacja jerzyka, ptaka objętego w Polsce ścisłą ochroną gatunkową, nazywanego czasem najlepszym lotnikiem ze względu na to, że bardzo rzadko musi lądować - zwykle podziwiamy go w powietrzu. 

Pomysł Młodzieżowa Rada Miasta Iławy (MRM) opracowała podczas swojego posiedzenia w połowie sierpnia. Wdrażany w życie będzie zaś jesienią tego roku lub wiosną przyszłego. Młodzi samorządowcy sfinansują go z budżetu przeznaczonego na działalność MRM. Szacują, że projekt, z 4 tysięcy, które mają do dyspozycji na cały rok, pochłonie 500 zł. 

- Jerzyki to ptaki, które są naturalnymi przeciwnikami komarów, a w dodatku gatunkiem w naszej okolicy nielicznym. W celu umożliwienia rozmnażania się tych ptaków i jednocześnie zmniejszenia populacji komarów planujemy montaż budek. To pomysł członka naszej rady Michała Stawskiego - przybliża szczegóły przewodniczący iławskiej młodzieżowej rady Bartosz Bielak.

Budki dla jerzyków będzie można zauważyć na iławskich drzewach lub blokach. Na ich bocznych ścianach planuje się umieścić logo miasta oraz MRM. Lokalizacje wymagają jeszcze pracy - będą zależały od tego, gdzie młodzieżowi radni zyskają poparcie dla tej inicjatywy i w konsekwencji - zgody na montaż budek. 


A może w Waszej okolicy jest wyjątkowo dużo uciążliwych owadów? Jerzyk potrafi ich zjeść nawet 20 tysięcy na dobę. Jeżeli chcielibyście zgłosić młodym radnym lokalizację, możecie to zrobić na przykład za pośrednictwem Facebooka (link).

abs2

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~endrju 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Na starym mieście są jerzyki od czerwca do konca sierpnia , i faktycznie oknan mam pootwierane i ani jednego komara. Tak jest od trzech lat, warto inwestować budki dla tych ptaków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~laik 6 5 miesięcy temuocena: 36% 

  a skąd taki jerzyk będzie wiedział że taka budka została zbudowana w Iławie? albo czy inne ptaki nie zajmą tych budek, proponuje napis na budce "dla jerzyka" :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 5 5 miesięcy temu

  Będę odpowiednio zabezpieczane w okresie gdy języków nie ma w Polsce żeby nie zajęły ich inne ptaki. Będzie wiedział bo podobno na starym mieście są

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jerzy 4 5 miesięcy temuocena: 50% 

  Będą miały plakietki VIP ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwerty 3 5 miesięcy temuocena: 88% 

  Wiesz morfeusz, nie ma głupich pytań, są za to głupie odpowiedzi. Nie można to było grzecznie człowiekowi odpowiedzieć? Ech, byle sobie "ulżyć" po ciężkim dniu... Pomogło chociaż?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~morfeusz 2 5 miesięcy temuocena: 54% 

  Ale z Ciebie musi być dzban... Pusty dzwięk, aż słychać z oddali.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~(...) 1 5 miesięcy temuocena: 92% 

  jestem ZA !!! brawo za pomysł , gdyby te jerzyki zjadały jeszcze reklamy zielonki i gorczycy byłbym cały hepi.

  Edytowany: 5 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAJustyna
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPałac
REKLAMApalac 6
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7036 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)