REKLAMAgugus
Paszynin2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 września 2019, 07:26 komentarzy 2

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Lubisz śpiewać? Weź udział w II Warsztatach Gospel nad Jeziorakiem. Warsztaty poprowadzi brytyjski wokalista, dyrygent chórów gospel, współtwórca programów telewizyjnych BBC „Songs of Praise” i „Gospel Train” - Colin Williams. To wyjątkowa szansa na niezapomniane przeżycia muzyczne i duchowe. Nie trzeba znać nut, ani języka angielskiego, za to bardzo wskazana jest muzykalność.

Warsztaty Gospel to wyjątkowe wydarzenie, które na terenie Iławy organizowane jest po raz drugi. W pierwszej edycji (2018 r.) nabór uczestników wiązał się z naborem do zespołu Iława Gospel Singers, w tegorocznych warsztatach może wziąć udział każdy, kto chciałby doświadczyć mocy muzyki gospel, poznać innych ludzi i wystąpić w emocjonującym, niepowtarzalnym koncercie finałowym pod kierunkiem profesjonalnego artysty tego gatunku. Jedyne ograniczenie dotyczy wieku (co jest związane z intensywnością warsztatowych spotkań) - najmłodsi uczestnicy powinni mieć ukończone 14 lat. 

- Nie ma znaczenia, czy śpiewasz zawodowo czy tylko „pod nosem”... - zapewniają organizatorzy. - Jeśli w ogóle lubisz śpiewać, gospel Ci w duszy gra lub chcesz się przekonać, czy zagra – weź udział w warsztatach! 

Warsztaty gospel to niezwykle popularna forma aktywizowania społeczności lokalnych niemal na całym świecie. W Polsce tego rodzaju wydarzenia organizowane są z wielkim powodzeniem w szczególności na południu kraju, gdzie gospel ma już swoją ugruntowaną pozycję (w samym Krakowie funkcjonuje 9 chórów reprezentujących ten gatunek). Coroczne edycje warsztatów gromadzą bardzo liczne grono odbiorców - mieszkańców danego miasta i okolic, którzy pod okiem profesjonalnych artystów uczą się pieśni gospel w charakterystycznej 3-głosowej harmonii, aby zaprezentować je podczas koncertu finałowego. Sam zaś koncert, wykonawcom, jak i zebranym słuchaczom, dostarcza potężnej dawki pozytywnej energii oraz niezapomnianych przeżyć artystycznych i duchowych. 

Nie inaczej będzie w Iławie! Uczestnicy warsztatów pod okiem Colina Williamsa stworzą 3-głosowy chór gospel, który w ciągu 2 dni weekendowych (tylko!), wypełnionych próbami i dobrym humorem, przy wsparciu zespołu instrumentalnego oraz zespołu Iława Gospel Singers, przygotuje program na koncert finałowy. Ci, którzy nie zdecydują się bezpośrednio wziąć udziału w warsztatach gospel, będą mogli wysłuchać koncertu powarsztatowego w niedzielny wieczór. 

Wszystkie informacje dotyczące II Warsztatów Gospel nad Jeziorakiem znajdują się na stronach internetowych IGS i Stowarzyszenia oraz na Facebooku. 

- Chcemy, aby Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem stały się okazją do wspólnego muzykowania, radosnego przeżywania wiary w Boga (a może i zbliżenia się do Niego), doświadczania piękna spotkania z drugim człowiekiem bez względu na różnice wyznań, kolor skóry i inne... Mamy nadzieję, że z każdą kolejną edycją warsztatów, miłośników tej formy muzykowania w naszym regionie będzie przybywać. Zapraszamy bardzo serdecznie! - zachęcają organizatorzy.

WARSZTATY GOSPEL NAD JEZIORAKIEM
Termin: 12-13 października 2019.
Miejsce warsztatów: Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie.
Koszt udziału: 50 zł indywidualnie/40 zł grupowo (organizator nie osiąga zysku z tych działań).

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 października lub do wyczerpania miejsc (w przypadku osiągnięcia limitu uczestników rejestracja zostanie wstrzymana). Gwarancją udziału w warsztatach jest: 
Wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Dokonanie opłaty w cenie promocyjnej do 22 września:
- dla zgłoszeń indywidualnych: 50 zł.
- dla zgłoszeń grupowych (od 4 osób): 40 zł/osoby.
(Po 22 września obowiązują ceny regularne: koszt udziału o 20 zł większy).

Nie zwlekaj. Liczba miejsc ograniczona!

KONCERT FINAŁOWY

13 października (niedziela) 2019, godz. 17:00.
Hala widowiskowo-sportowa w Iławie.
Wejściówki: 10,00 zł (do nabycia u organizatora)

Informacje: www.ilawagospelsingers.pl, Facebook.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu: ilawa.gospel@wp.pl, tel. 608 671 729.

Colin Williams

Zaczął śpiewać w wieku 3 lat, a od 18 roku życia rozpoczął prowadzenie swojego kościelnego chóru gospel.

Jego miłość do muzyki zaowocowała współpracą z wieloma chórami, zespołami i artystami takimi jak: Graham Kendrick, Avery Sunshine, Alexandra Burke, The London Community Gospel Choir, Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Jamelia, Carlene Anderson, Heather Small, JP Cooper, Deronda K. Lewis, jak również Vincent Bohanan czy Dorinda Clark Cole.

Jako wokalista, tekściarz i aranżer, pracował także dla stacji BBC, tworząc programy radiowe i telewizyjne, np.: “Songs of Praise”, czy “Gospel Train”. Mając na koncie trasy koncertowe z licznymi zespołami i artystami, Colin pracował również z organizacjami zajmującymi się sztuką społeczną, zachęcając adeptów do realizacji marzeń w przemyśle muzycznym.

Człowiek obdarzony nieprawdopodobną energią, pasją do muzyki gospel oraz niesamowitym słuchem muzycznym. Pracuje z determinacją nad uzyskaniem najlepszego brzmienia u każdego wokalisty. Uczy śpiewania z entuzjazmem, zapałem i miłością do muzyki, co gwarantuje niezapomniane przeżycia wokalne.

Organizator: Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem.
Partnerzy: Iławskie Centrum Kultury, Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Urząd Miasta Iławy.

Zadanie publiczne realizowane przy wsparciu ze środków Powiatu Iławskiego, Gminy Miejskiej Iława oraz Gminy Wiejskiej Iława.

Magdalena Wróblewska

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Owidiusz 2 7 miesięcy temu

    Byłem rok temu i więcej nie pójdę. Piał jakiś gość po angielsku zaś ja sobie nie życzę. Po Polsku. Nie polecam, ale proszę bardzo - rozrywka kulturalna jest

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Rej 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

    Polacy nie gęsi i swój język mają

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAJustyna
REKLAMAkomunikaty
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7103 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)