wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 września 2019, 17:13 komentarzy 2

Prawdziwym dreszczowcem okazał się rozegrany dzisiaj (28 września) w Lubawie derbowy pojedynek pomiędzy miejscowym Motorem a GKS-em Wikielec. Gospodarzom nie udało się przerwać zwycięskiej passy gości, którzy wygrali już 9. mecz z rzędu! Jednak Motor wysoko zawiesił podopiecznym trenera Wojciecha Tarnowskiego poprzeczkę, a mecz trzymał w napięciu dosłownie do ostatnich minut.

Zwycięstwo 3:2 i komplet punktów dla "Gieksy", to rezultat dzisiejszych piłkarskich derbów w Lubawie.

2:3 - Michał Jankowski (85')

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Wikielca. W efekcie Tomasz Wacławski szybko, bo już w 8. minucie, po dośrodkowaniu Michała Jankowskiego, pokonał bramkarza gospodarzy. Później, od około 15 minuty, sytuacja na boisku zaczęła się zmieniać i to Motor zaczął dominować. Pomimo tego wynik spotkania do przerwy nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie Motor kontynuował ofensywną grę. Efektem było najpierw wyrównanie, a później wyjście gospodarzy na prowadzenie - dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Denys Diemishev. Kolejną bramkę zgromadzeni na Łazienkowskim kibice zobaczyli w 82. minucie. Futbolówkę skierował do siatki Aleksander Kowalczyk po dośrodkowaniu Michała Jankowskiego, wyrównując na 2:2. Losy spotkania rozstrzygnął gol z 85. minuty, kiedy to rzut karny na gola zamienił Michał Jankowski. Faulowany był Aleksander Kowalczyk. GKS Wikielec wygrał już 9. mecz z rzędu!

GKS Wikielec: Dawid Mazurowski, Szymon Jajkowski, Mateusz Jajkowski, Sebastian Szypulski, Tomasz Wacławski, Patryk Rosoliński, Adrian Korzeniewski, Michał Jankowski, Jakub Górski, Patryk Wodzicki, Michał Bartkowski. Rezerwa: Błażej Caban, Jakub Słomski, Błażej Turowski, Piotr Kacperek, Adrian Płoski, Aleksander Kowalczyk, Michał Kwiatkowski.

Motor Lubawa: Piotr Sikora, Andrzej Burchart, Piotr Sobótka, Roman Śnieżawski, Cezary Sobolewski, Mahamadou Bah, Denys Diemishev, Adrian Zasuwa, Łukasz Goździejewski, Przemysław Józefowicz, Piotr Chmielewski. Rezerwa: Damian Kościński, Martyn Michalak, Damian Gerka, Mateusz Szymański, Arkadiusz Konicz, Daniel Kleber, Sebastian Kowalski.

W następnej, 10. kolejce IV-ligowych zmagań GKS Wikielec przed własną publicznością podejmie Mazura Ełk, zaś Motor Lubawa zagra na wyjeździe z Błękitnymi Orneta.

Zdjęcia: Wiesław Raczkowski.