REKLAMADPK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2019, 14:25 komentarzy 1

(Fot. Maciej Hołub.)

Już tylko chwila dzieli miłośników biegania i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z tą najprostszą formą rekreacji, od inauguracyjnej edycji sportowej nowości - biegu "Parkrun Mały Jeziorak Iława".

Na start organizatorzy zapraszają już 5 października o godzinie 9:00. Następne całkowicie bezpłatne spotkania z bieganiem w gronie bliskich, znajomych i przyjaciół, w życzliwej, sprzyjającej początkującym atmosferze i z pomiarem czasu będą odbywały się w kolejne soboty.

O czym, przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją iławskiej edycji parkrunu, warto przypomnieć wszystkim, którzy planują wziąć udział w wydarzeniu?

- Ważną informacją jest przypomnienie o bezpłatnej, jednorazowej rejestracji w systemie parkrun.pl (link), wydrukowaniu kodu i zabraniu go ze sobą na bieg - mówi koordynator nowej inicjatywy pod nazwą "Parkrun Mały Jeziorak" Dariusz Szuman. - Rejestracja umożliwia uczestnikowi monitorowanie swoich wyników i pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie - dodaje iławianin, który na moment przed wielkim dniem chce jeszcze podziękować za pomoc współorganizatorom wydarzenia.

Są wśród nich: Joanna Tomaszewska, Magda Krause, Anna Sławińska, Basia Szczecina, Michał Trzebiatowski, Piotr Guzowski, Piotr Jankowski, Rafał Szczecina, Michał Skuzjus, Tomek Płodzicki i Przemysław Belka.

- Są to naprawdę świetni ludzie. Bardzo się angażują i mogę zawsze na nich liczyć - podkreśla Dariusz Szuman.

W sobotę organizatorzy będą wśród doświadczonych biegaczy, gotowych, by udzielić wskazówek początkującym. Nie ukrywają, że zainteresowanie iławskim parkrunem może być spore. Udział już zadeklarowały m.in. biegowe grupy z innych miast. Wydarzenie jest oczywiście otwarte dla regularnych uczestników "piątek", "dyszek", czy półmaratonów, ale warto przypomnieć, że parkrun przede wszystkim ma na celu zachęcać do aktywności amatorów. Dlatego dystans 5 km (dwa okrążenia wokół Małego Jezioraka po starcie sprzed basenu) można nie tylko przebiec, ale też przetruchtać, albo też po prostu przejść. Wszystkim startującym życzymy powodzenia!

REKLAMANotus_nowa

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~xxmen 1 16 dni temuocena: 100% 

    Brawo dla Wszystkich organizatorów!!!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApalac2
REKLAMAPUP
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8908 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)