REKLAMAKaren
REKLAMAciechanow
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2019, 14:25 komentarzy 1

(Fot. Maciej Hołub.)

Już tylko chwila dzieli miłośników biegania i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z tą najprostszą formą rekreacji, od inauguracyjnej edycji sportowej nowości - biegu "Parkrun Mały Jeziorak Iława".

Na start organizatorzy zapraszają już 5 października o godzinie 9:00. Następne całkowicie bezpłatne spotkania z bieganiem w gronie bliskich, znajomych i przyjaciół, w życzliwej, sprzyjającej początkującym atmosferze i z pomiarem czasu będą odbywały się w kolejne soboty.

O czym, przed zbliżającą się wielkimi krokami inauguracją iławskiej edycji parkrunu, warto przypomnieć wszystkim, którzy planują wziąć udział w wydarzeniu?

- Ważną informacją jest przypomnienie o bezpłatnej, jednorazowej rejestracji w systemie parkrun.pl (link), wydrukowaniu kodu i zabraniu go ze sobą na bieg - mówi koordynator nowej inicjatywy pod nazwą "Parkrun Mały Jeziorak" Dariusz Szuman. - Rejestracja umożliwia uczestnikowi monitorowanie swoich wyników i pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie - dodaje iławianin, który na moment przed wielkim dniem chce jeszcze podziękować za pomoc współorganizatorom wydarzenia.

Są wśród nich: Joanna Tomaszewska, Magda Krause, Anna Sławińska, Basia Szczecina, Michał Trzebiatowski, Piotr Guzowski, Piotr Jankowski, Rafał Szczecina, Michał Skuzjus, Tomek Płodzicki i Przemysław Belka.

- Są to naprawdę świetni ludzie. Bardzo się angażują i mogę zawsze na nich liczyć - podkreśla Dariusz Szuman.

W sobotę organizatorzy będą wśród doświadczonych biegaczy, gotowych, by udzielić wskazówek początkującym. Nie ukrywają, że zainteresowanie iławskim parkrunem może być spore. Udział już zadeklarowały m.in. biegowe grupy z innych miast. Wydarzenie jest oczywiście otwarte dla regularnych uczestników "piątek", "dyszek", czy półmaratonów, ale warto przypomnieć, że parkrun przede wszystkim ma na celu zachęcać do aktywności amatorów. Dlatego dystans 5 km (dwa okrążenia wokół Małego Jezioraka po starcie sprzed basenu) można nie tylko przebiec, ale też przetruchtać, albo też po prostu przejść. Wszystkim startującym życzymy powodzenia!

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~xxmen 1 12 miesięcy temuocena: 100% 

    Brawo dla Wszystkich organizatorów!!!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9196 sekundy