REKLAMAKono
REKLAMADPK

(Materiały Fundacji Kreatywny Umysł.)

Fundacja Kreatywny Umysł organizuje w Iławie zajęcia edukacyjne Mój-Robot.pl, dzięki którym dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym rozwijają wiedzę o programowaniu, robotyce i mechatronice. 

Najwyższa jakość - potwierdzają to prestiżowe wyróżnienia

Zajęcia Mój-Robot.pl otrzymały z rąk Gustawa Marka Brzezina, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, prestiżowe wyróżnienie – certyfikat „Produkt Warmia Mazury” świadczącego o wysokiej jakości zajęć. Dodatkowo Ośrodek Rozwoju Edukacji przyznał przedsięwzięciu tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów”.

Pasjonujący świat robotyki i programistyki. Mogą go odkrywać dzieci i młodzież w wieku od 5 do 13 lat

Zajęcia Mój-Robot.pl to niesamowita szansa dla dzieci i młodzieży na poznanie niezwykłej, pełnej pasjonującej wiedzy krainy robotyki i programistyki. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: 5-7 lat i 7-13 lat. 

Młodsi: od zwierząt i maszyn do programowania. Starsi tworzą prawdziwe, "żywe" roboty

Klocki Lego WeDo dostosowane są do wieku młodszych uczestników. Grupa młodsza, podczas godziny zajęć, uczy się konstruować: zwierzęta, maszyny i wiele innych. Następnym etapem jest zaprogramowanie stworzonych konstrukcji. Te zajęcia cieszą się dużym powodzeniem w przedszkolach, gdzie konstruowania uczą się już 4-letnie dzieci!

Dzieci w wieku 7-13 lat pracują dwie godziny na klockach Lego Mindstorms, które pozwalają na projektowanie prawdziwych robotów. „Ożywają” one dzięki oprogramowaniu dostosowanemu do młodego wieku kursantów. 

Korzyści. Kreatywny umysł - rozwijaj go u swojej pociechy

Zajęcia uczą pracy w grupach i nad projektem, pobudzają myślenie przestrzenne i rozwijają zdolności manualne.

— Korzystanie z robotyki w tak młodym wieku pozwala na elastyczne kształtowanie umiejętności młodych adeptów i przemycanie im wielu aspektów nauk ścisłych. Nasze zajęcia możemy prowadzić w wielu miejscach dzięki mobilności naszych trenerów. Często rodzice organizują się i zgłaszają się do nas, abyśmy poprowadzili zajęcia dla ich pociech. Obecnie można nas spotkać od Rumii do Mrągowa. Zajęcia są odpłatne, jednak fundacja jest organizacją non-profit, dzięki czemu koszt zajęć jest przystępny — relacjonuje Prezes Fundacji Arkadiusz Dejnarowicz.

Współpraca z funduszami

Mój-Robot.pl jest partnerem rządowego programu Karta Dużej Rodziny, co sprawiło, że zajęcia są bardziej dostępne dla rodzin wielodzietnych.

— Bardzo cieszy nas też fakt pozyskania środków na prowadzenie zajęć w trzech wsiach na terenie Kociewia. Środki pozyskaliśmy z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Miło, że zostaliśmy zauważeni jako miejsce kształtowania młodego pokolenia — mówi w imieniu swoim i trenerów pan Arek.

Iława. Dołącz!

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na zajęciach w Iławie, które odbywają się w Liceum Ogólnokształcącym - w „Żeromku” we wtorki o godz. 17.00 (grupa młodsza) i o 18.00 (grupa starsza). 

Fundacja planuje również stworzenie grup zajęciowych w Lubawie. Tam zajęcia będą odbywać się w poniedziałki, godziny jak powyżej.


Ty też dołącz i odkrywaj pasjonujący świat "ożywionych" robotów!

Fundacja Kreatywny Umysł zaprasza do kontaktu:
Tel. 56 690 45 70, 502 033 300.
E-mail: biuro@moj-robot.pl.
Po więcej informacji możesz także odwiedzić stronę moj-robot.pl.


Dzieci i młodzież podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów Fundacji Kreatywny Umysł najpierw tworzą konstrukcje z dostosowanych do ich wieku klocków - zestawów edukacyjnych Lego.

Później roboty "ożywają", a wszystko za sprawą programowania, którego nauka to okazja do przemycania przez instruktorów cennej wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

Mój-Robot.pl - pasjonujące zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Fundacją Kreatywny Umysł.

Ilość zdjęć 6

Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAwoznicki2
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.3307 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)