REKLAMAPysk-na_blysk
REKLAMAimage2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2019, 09:31 komentarzy 1

(Zdjęcia: "Jedynka".)

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika po raz pierwszy brała udział  w międzynarodowym projekcie propagującym tabliczkę mnożenia. Główne motto akcji brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.”  

Akcja edukacyjna odbywa się od 2011 roku i jej głównym celem jest propagowanie formy uczenia się matematyki poprzez zabawę. Dla dzieci to także świetna okazja do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacyjnej przerwie. Dorośli natomiast mogą tego dnia wykazać się znajomością trudnych przypadków mnożenia.

- Po tygodniu zabaw i ćwiczeń przypominających tabliczkę mnożenia 4 października 2019 roku, rozpoczęliśmy akcję apelem, na którym dyrektor Aleksandra Skubij uroczyście rozpoczęła święto tabliczki mnożenia. Mówiła o tym, jak ważna w życiu codziennym jest umiejętność biegłego mnożenia, zachęcała też uczniów do zdobywania certyfikatów eksperta tabliczki mnożenia - relacjonuje "Jedynka".

Egzaminy prowadziły dwie komisje w szkole oraz dwa patrole w Galerii Jeziorak oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie. Uczniowie i nauczyciele z zaangażowaniem przystąpili do zdobywania certyfikatów, a iławianie z humorem podchodzili do akcji.  

Akcję organizowało czterech nauczycieli koordynatorów i 17 uczniów egzaminatorów, którzy mieli za zadanie sprawdzić umiejętności w posługiwaniu się tabliczką mnożenia oraz wyłonić "Ekspertów Tabliczki Mnożenia". Takie certyfikaty zdobyło 326 osób.

Zdjęcia: "Jedynka".

REKLAMANotus_nowa

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marcin 1 4 miesiące temuocena: 100% 

    Wszystko fajnie, tylko dlaczego nie ma takich happeningów w temacie bezpieczeństwa na drodze?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6749 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)