REKLAMAPatrz
REKLAMAKono
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2019, 10:32 komentarzy 3

(Fot. KWP w Olsztynie.)

Policjant wychodzący na służbę nigdy nie może być pewny tego, co go na tej służbie czeka, kogo spotka i jaką interwencję przyjdzie mu przeprowadzić. Przekonali się o tym dwaj iławscy dzielnicowi, którzy po sygnale od zatroskanego mieszkańca miasta interweniowali wobec łabędzia Kubusia. 

Ptak zaplątał się w żyłkę wędkarską i nie był w stanie samodzielnie się wyswobodzić. Policjanci wspólnie z mieszkańcem miasta uwolnili go z tarapatów.

Łabędzie to duże, majestatyczne, piękne i silne ptaki, które w sytuacji zagrożenia lub stresu, broniąc się, mogą wyrządzić człowiekowi poważną krzywdę. Dorosłe osobniki podlegającego ochronie łabędzia ważą około 20 kilogramów. Mieszkają nad stawami i jeziorami. Swoje gniazda wiją na wodzie. Szczególnie samce łabędzia, broniąc siebie lub swojego gniazda przed intruzami, mogą stanowić poważne zagrożenie. Dlatego interwencja, jaką kilka dni temu, a dokładnie 1 października przeprowadzili iławscy dzielnicowi, zasługuje na wyróżnienie.

Funkcjonariusze zostali powiadomieni przez zatroskanego mieszkańca o tym, że przy ul. Chodkiewicza na brzegu Jezioraka znajduje się unieruchomiony łabędź. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie skierował na miejsce będących w pobliżu dwóch dzielnicowych: asp. szt. Dominika Siestrzewitowskiego oraz asp. Daniela Bonisławskiego. Okazało się, że wycieńczony i wygłodniały ptak zaplątany jest w wędkarską żyłkę, która skutecznie uniemożliwiła mu poruszanie się, dotarcie do wody i zdobywanie pożywienia.

Odważne i szybkie działanie policjantów wspartych przez mieszkańca miasta pozwoliło na uwolnienie łabędzia, który został rozpoznany przez mężczyznę jako Kubuś – znany lokalnym mieszkańcom i przebywający na tym terenie od pewnego czasu ptak. Krępująca łapy żyłka została przecięta, a Kubuś odzyskał wolność.

KWP w Olsztynie/red. kontakt@infoilawa.pl.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dżef 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Łabędź Kubuś? A nie Franek?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

  No i to jest dzielnicowy jest wszedzie na rejonie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 1 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Wędkarze to śmieciarze. Zostawiają po sobie syf, puszki po piwie, butelki, śmieci po zanęcie, robakach itp.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApup
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0556 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)